Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Łożyska do pralek

Pralka, jako jedno z urządzeń, które jest używane regularnie w każdym domostwie, powinna działać bez zakłóceń, jak najrzadziej ulegać awariom i wykonywać swoją pracę efektywnie. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, jeśli awarii ulegnie choć jedna część na tyle ważna, aby uniemożliwić nam korzystanie z urządzenia. Łożysko w pralce to część, która pomaga zapewnić, że bęben pracuje skutecznie i prawidłowo. Łożyska do pralki pomagają również w zmniejszeniu hałasu urządzenia podczas wirowania. Grają jedną z kluczowych ról w utrzymywaniu uszczelnienia i zapobieganiu wyciekom. Łożysko do pralki jest więc elementem odpowiedzialnym za płynną pracę urządzenia. Niestety, po latach intensywnego użytkowania, łożyska ulegną naturalnemu zużyciu lub po prostu zepsuciu. Nie musisz jednak wymieniać całej pralki - wystarczy, że znajdziesz nową część w North. Pomogą Ci w tym filtry na górze strony - wpisz tylko typ urządzenia, producenta oraz oznaczenie modelu, pamiętając o tym, że część musi pasować do Twojej pralki.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność

Łożyska do pralki można wymieniać na nowe

Pralka, jako jedno z urządzeń, które jest używane regularnie w każdym domostwie, powinna działać bez zakłóceń, jak najrzadziej ulegać awariom i wykonywać swoją pracę efektywnie. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, jeśli awarii ulegnie choć jedna część na tyle ważna, aby uniemożliwić nam korzystanie z urządzenia.

Łożyska do pralki

Łożysko w pralce to część, która pomaga zapewnić, że bęben pracuje skutecznie i prawidłowo. Łożyska do pralki pomagają również w zmniejszeniu hałasu urządzenia podczas wirowania. Grają jedną z kluczowych ról w utrzymywaniu uszczelnienia i zapobieganiu wyciekom. Łożysko do pralki jest więc elementem odpowiedzialnym za płynną pracę urządzenia. Niestety, po latach intensywnego użytkowania, łożyska ulegną naturalnemu zużyciu lub po prostu zepsuciu. Nie musisz jednak wymieniać całej pralki - wystarczy, że znajdziesz nową część w North. Pomogą Ci w tym filtry na górze strony - wpisz tylko typ urządzenia, producenta oraz oznaczenie modelu, pamiętając o tym, że część musi pasować do Twojej pralki.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(15)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(27)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(31)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(15)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(14)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(14)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Jakie są oznaki uszkodzonego łożyska w pralce?

łożyska do pralekŁożyska do pralek to elementy, które odpowiadają za prawidłowy obrót bębna. Pierwszą oznaką ich zużycia jest głośny, doskonale słyszalny hałas, nabierający na sile z każdym kolejnym uruchomieniem urządzenia. Następnie można zauważyć problemy z działaniem samego bębna – jego niewłaściwe obracanie lub zacinanie, co w efekcie wpływa na jakość cyklu prania. Ubrania mogą być źle odwirowane albo niewłaściwie wyczyszczone. W skrajnych przypadkach uszkodzenie łożysk może doprowadzić nawet do awarii silnika napędowego, układu zawieszenia czy koła pasowego. Co zrobić, kiedy zauważy się któryś z wcześniej wymienionych problemów? Należy ocenić stan łożysk i w przypadku ich zużycia – koniecznie dokonać wymiany.

Doboru odpowiednich części do posiadanego modelu pralki należy dokonać na podstawie danych z tabliczki znamionowej, ale jeżeli jest ona wytarta lub nieczytelna, można również zabrać się za pomiary. Wystarczy do tego tradycyjna suwmiarka. Jakie oznaczenia są potrzebne, aby dokonać właściwego zakupu łożyska do pralek? Wystarczy znać średnicę wewnętrzną i zewnętrzną, szerokość, a także rodzaj. Najpopularniejsze są wersje kulkowe, które – jak sama nazwa wskazuje – w środku posiadają kulki, poruszające się po bieżni łożyska. Ze względu na częstą eksploatację, ich poruszanie z biegiem czasu przestaje być płynne i ciche. Warto pamiętać, by przy wymianie łożysk wziąć pod uwagę zakup nowego uszczelniacza, a także nie zapominać o smarowaniu. Dzięki temu pralka będzie działała dłużej, w sposób bezawaryjny i efektywny.

Łożysko do pralki - wymieniać samodzielnie czy wzywać fachowca?

Ze wszystkich części jakie mogą ulec awarii w urządzeniu, łożysko pralki jest jedną z tych najtrudniejszych do samodzielnej wymiany, ponieważ często niestety wymaga całkowitego demontażu. Internet pełen jest instrukcji wymiany poszczególnych elementów, także my posiadamy kanał na YouTube, na którym znajdziesz mnóstwo filmików instruktażowych. Jeśli więc wybrałeś już swoje łożysko do pralki w North, ale nie jesteś pewien swoich umiejętności, jeśli chodzi o całkowity demontaż urządzenia i ponowne złożenie go, wezwij profesjonalistę. Jeśli jednak zdecydujesz się zrobić to samodzielnie, upewnij się, że dokładnie śledzisz instrukcje, aby po drodze nie popełnić błędów, które mogłoby Cię kosztować usterkę innej części. Dobrą wiadomością jest, że łożysko bębna pralki to element, którego awarię łatwo zauważysz - także dzięki naszym wskazówkom - a więc będziesz mógł podjąć odpowiednie kroki jak najszybciej i uratować swoją pralkę, zanim jej brak zacznie uprzykrzać Ci życie.

Nasz sklep oferuje to, co dla Ciebie najważniejsze - nasze priorytety to dobrej jakości sprzęt, przystępna cena i szybka wysyłka. Wśród szerokiego wachlarza części wymiennych - oryginalnych oraz fabrycznych zamienników - które u nas znajdziesz, będziesz mógł wybrać nie tylko nowe łożysko do pralki, ale także inne elementy urządzenia, takie jak węże, fartuchy drzwikołnierze czy pompy. Pamiętaj, aby wszystkie części wybierać na podstawie posiadanego przez Ciebie modelu urządzenia, by upewnić się, że będą pasować.

Gorąca pralka podczas prania

Nie panikujmy, kiedy urządzenie przestaje działać. Poprawne określenie problemu to gwarancja sukcesu na rozwiązanie usterki. Pokazujemy, że dasz radę zrobić to samodzielnie z naszym udziałem. Podajemy także tipy, dzięki którym Twój sprzęt będzie działał dłużej. Postawimy Twój sprzęt na nogi.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top