baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Łożyska do pralek

(1 010 produktów)

Przedstawiamy oryginalne i zamienne Łożyska do pralek. Użyj filtrów, żeby szybciej znaleźć odpowiednią część. Zidentyfikuj swój model sprzętu i wpisz w pole wyszukiwania. Obecność tabliczki znamionowej w Twojej pralce zauważyć można zazwyczaj na framudze drzwi pralki. Zawsze możesz skorzystać z listy części dostępnej na stronie internetowej, dowiesz się o innych artykułach wchodzących w skład modelu Twojego. Z biegiem czasu elementy gumowe w naszych pralkach ulegają zużyciu. Jeżeli nie masz bladego pojęcia, jak samodzielnie wymienić fartuch w pralce, odsyłamy Cię do naszego kanału na YouTube, gdzie znajdziesz filmik instruktażowy. W naszej ofercie znajdują się również akcesoria i środki do pielegnacji sprzętów.

Kategoria części:
Dostępność
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Jakie są oznaki uszkodzonego łożyska w pralce?

łożyska do pralek

Łożyska do pralek to elementy, które odpowiadają za prawidłowy obrót bębna. Pierwszą oznaką ich zużycia jest głośny, doskonale słyszalny hałas, nabierający na sile z każdym kolejnym uruchomieniem urządzenia. Następnie można zauważyć problemy z działaniem samego bębna – jego niewłaściwe obracanie lub zacinanie, co w efekcie wpływa na jakość cyklu prania. Ubrania mogą być źle odwirowane albo niewłaściwie wyczyszczone. W skrajnych przypadkach uszkodzenie łożysk może doprowadzić nawet do awarii silnika napędowego, układu zawieszenia czy koła pasowego. Co zrobić, kiedy zauważy się któryś z wcześniej wymienionych problemów? Należy ocenić stan łożysk i w przypadku ich zużycia – koniecznie dokonać wymiany.

Doboru odpowiednich części do posiadanego modelu pralki należy dokonać na podstawie danych z tabliczki znamionowej, ale jeżeli jest ona wytarta lub nieczytelna, można również zabrać się za pomiary. Wystarczy do tego tradycyjna suwmiarka. Jakie oznaczenia są potrzebne, aby dokonać właściwego zakupu łożyska do pralek? Wystarczy znać średnicę wewnętrzną i zewnętrzną, szerokość, a także rodzaj. Najpopularniejsze są wersje kulkowe, które – jak sama nazwa wskazuje – w środku posiadają kulki, poruszające się po bieżni łożyska. Ze względu na częstą eksploatację, ich poruszanie z biegiem czasu przestaje być płynne i ciche. Warto pamiętać, by przy wymianie łożysk wziąć pod uwagę zakup nowego uszczelniacza, a także nie zapominać o smarowaniu. Dzięki temu pralka będzie działała dłużej, w sposób bezawaryjny i efektywny.

Dlaczego pralka trzeszczy?

Nie panikujmy, kiedy urządzenie przestaje działać. Poprawne określenie problemu to gwarancja sukcesu na rozwiązanie usterki. Pokazujemy, że dasz radę zrobić to samodzielnie z naszym udziałem. Podajemy także tipy, dzięki którym Twój sprzęt będzie działał dłużej. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.

Zobacz rozwiązanie
Dlaczego pralka trzeszczy?

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się