Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Amortyzatory bębna do pralek Beko

Amortyzatory bębna do pralek Beko są niezbędnym elementem każdego z tych urządzeń. Ich rolą jest wyciszanie wibracji i wstrząsów, które powstają podczas pracy pralki. Łagodząc ruchy bębna podczas wirowania, zapobiegają wielu usterkom. Ich miejsce jest przy zbiorniku, a w przypadku zużycia lub awarii, objawy będą proste do rozpoznania. Uderzenia, wibracje oraz wstrząsy pralki to tylko jedne z kilku sygnałów, które mogą dać uszkodzone amortyzatory bębna do pralki Beko. W przypadku ich awarii, korzystanie z urządzenia może stać się niemożliwe – mogą także spowodować znacznie większe szkody. Ze względu na to, że są to części intensywnie pracujące zarówno podczas prania, jak i wirowania, mogą ulec naturalnemu zużyciu w miarę eksploatacji. Powyższe przypadki wymagają wymiany tych części na nowe. Na szczęście nie jest to trudne i możesz zrobić to samodzielnie. Nowe amortyzatory bębna znajdziesz w ofercie North – dobierając je, posiłkuj się oznaczeniami z tabliczki znamionowej. Instrukcje tej oraz innych napraw znajdziesz na naszym kanale YouTube.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
2990
Wyślemy pojutrze
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Amortyzator bębna do pralki Beko – objawy uszkodzenia i zużycia

Amortyzator bębna do pralki Beko ma łagodzić wstrząsy i wibracje, które pojawiają się podczas pracy urządzenia. Ich uszkodzenie lub zużycie daje konkretne objawy, dzięki czemu nietrudno rozpoznać potrzebę wymiany tych elementów. Amortyzatory bębna to części, które nie są ciężkie do samodzielnej wymiany, jednak należy upewnić się, że na ich awarię zareagujemy szybko. Co może spowodować szybsze uszkodzenie lub zużycie się tych części?

Jeżeli Twoje urządzenie nie jest wypoziomowane i nie stoi prosto – może to mieć poważne skutki dla amortyzatorów. W takim przypadku obciążenie układu zawieszenia nie rozkłada się równomiernie, a więc jeden amortyzator do pralki Beko jest bardziej obciążony, niż drugi. Przez to zostanie on szybciej zużyty. Awaria amortyzatorów może być też wynikiem uszkodzenia bębna. Mógł on pęknąć lub w jakiś sposób odkształcić się – jego zły stan może mieć negatywny wpływ także na stan amortyzatorów. Podobnie jest w przypadku krzyżaków. Mają one za zadanie dbać o stabilizację bębna, a jeśli jedno z ich ramion ulegnie uszkodzeniu czy zniekształceniu, amortyzatory nie będą obciążone równomiernie. Warto sprawdzić, czy bęben nie opadł lub czy nie obija się o ściany zbiornika. Warto także wziąć pod uwagę, że amortyzatory w złym stanie wcale nie muszą być następstwem innej usterki lub błędu użytkownika. Może to być zwykłe zużycie, która zdarza się w przypadku praktycznie każdej części. Amortyzatory bębna to nieustannie pracujące i intensywnie eksploatowane elementy, które muszą wytrzymać spore obciążenie, zarówno podczas prania, jak i wirowania. Zwróć uwagę na to, czy zespół piorący jest stabilny – być może porusza się na boki, podczas działania pralki. Jeśli amortyzatory są zużyte, urządzenie będzie drgać i poruszać się po podłodze, a także głośniej pracować. Pamiętaj też, że amortyzatory wymieniamy tylko parami – nawet jeśli wydaje Ci się, że tylko jeden z nich jest w złym stanie. Po ich wymianie na nowe, wypoziomuj urządzenie, aby stała na twardym podłożu prosto. Wymiana tych części nie jest trudna, ale jest czasochłonna – możesz wykonać ją samodzielnie. W North znajdziesz wszystko, czego potrzebuje Twoja pralka Beko – amortyzatory i tysiące innych elementów.

Gorąca pralka podczas prania

Wadliwy sprzęt nie oznacza porzucenia go na straty. Odpowiednie rozpoznanie usterki to połowa sukcesu do naprawy sprzętu. Pokazujemy, jakich narzędzi użyć i na co zwrócić uwagę podczas usuwania awarii. Dodatkowo staramy się dawać wskazówki, jak dbać o urządzenie, aby slużyło jak najdłużej i bezawaryjnie. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top