Kategorie części

Części Zanussi

Tutaj znajdziesz oryginalne i zamienne części do sprzętów marki Zanussi. Użyj filtrów, by szybciej znaleźć odpowiednią część. Wybierając model urządzenia łatwiej dopasujesz potrzebną część. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Sprawdź koniecznie nasz kanał YouTube, gdzie pokazujemy, jak w prosty sposób wymieniać i naprawiać części w sprzętach AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Historia marki Zanussi

Historia marki Zanussi rozpoczęła się w roku 1916. Włoch Antonio Zanussi, młody syn kowala z Pordenone, założył mały warsztat produkujący piekarniki i kuchenki na drewno. W roku 1933, na fali doniesień medialnych dotyczących transatlantyckiego statku SS Rex, Zanussi stworzył nową markę REX.

W 1946 roku założyciel zmarł, a zarządzanie firmą przejęli jego synowie – Lino i Guido. Dzięki dobrym decyzjom strategicznym w latach powojennych mała firma przeistoczyła się w duże przedsiębiorstwo. W roku 1951 produkcja podzieliła się na dwie wyraźnie odrębne gałęzie: urządzenia gazowe oraz elektryczne.

Historia marki Zanussi

Pierwsza kuchenka gazowa marki Zanussi nosiła nazwę Rex 401. W 1954 firma otworzyła własną fabrykę oraz Centrum Badawcze, którego zadaniem było projektowanie nowych urządzeń. W 1958 roku Zanussi wyprodukowała swoją pierwszą pralkę, otwarto także Centrum Badań i Wzornictwa. Już rok później na rynek trafiła pierwsza lodówka spod znaku włoskiej firmy. Urządzenie wyposażono w innowacyjne funkcje: automatyczne rozmrażanie oraz oddzielne strefy temperatur.

Pod koniec lat 50. produkowano już pralki drugiej generacji: wyposażone w pięć programów prania, ładowane od przodu i projektowane zgodnie z wymaganiami rynku niemieckiego. Początek lat 60. firma powitała rozszerzeniem asortymentu o telewizory. W 1964 roku lodówki udoskonalono o komorę zamrażającą, tworząc modele Freezermarket Rex. Temperatura -12 stopni Celsjusza była wystarczająca, by w stanie zmrożenia przechowywać dowolne produkty spożywcze. Kolejna dekada przyniosła znaczne zmiany.

Do firmy Zanussi dołączyły cztery marki: Becchi, Castor, Zoppas oraz Triplex. W roku 1984, po przejściu przez kryzys finansowy, firma została wykupiona przez przedsiębiorstwo Electrolux. Już rok później firma stanęła na nogi, wypuszczając na rynek nową serię pralek Jetsystem. Mechanizm ten do tej pory można spotkać w niektórych modelach pralek Zanussi.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(23)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
6990
Wyślemy jutro
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(27)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz rodzaj urządzenia
Może Cię zainteresować

Jakie ciekawe rozwiązania technologiczne wykorzystuje się w urządzaniach Zanussi?

Zanussi

Urządzenia marki Zanussi cechuje przemyślane wzornictwo oraz mieszanka sprawdzonych rozwiązań z innowacyjnymi technologiami. W efekcie klient otrzymuje urządzenie nie tylko wygodne w użyciu, ale oferujące także możliwość przystosowania do praktycznie dowolnej sytuacji. Zmywarki wyposażono w program Auto: urządzenie samodzielnie analizuje ilość oraz stan zabrudzenia załadowanych naczyń, po czym automatycznie dobiera wysokość temperatury oraz ilość wody, energii i czasu potrzebne do pracy. Wszystko to dzięki wykorzystaniu systemu bazującego na logice rozmytej. Technologia Fuzzy Logic stosowana jest w większości obecnie produkowanych zmywarek marki Zanussi.

Kuchenki serii Space+ oferują znacznie zwiększoną komorę piekarnika. Pojemność 77 litrów oraz pięć poziomów pieczenia pozwalają na jednoczesne przygotowanie kilku potraw. Seria Slim natomiast dedykowana jest osobom mieszkającym samotnie lub w małym mieszkaniu. Szerokość 50 cm w połączeniu z wymierną pojemnością tworzą idealne urządzenie do małej kuchni. Urządzenia wyposażono także w pyrolityczny system automatycznego czyszczenia. Kuchenki wyposażono także w specjalną funkcję Easy Pizza, dzięki której urządzenie automatycznie dobiera ustawienia potrzebne do upieczenia idealnej pizzy. Płyty grzewcze natomiast wykorzystują palniki Pureflame, dzięki którym dno garnka jest bardzo szybko i równomiernie nagrzewane. W odkurzaczach marki Zanussi stosuje się miękkie, chroniące posadzkę koła oraz dwa worki na kurz. Urządzenia posiadają także przyciski pozwalające na sterowanie za pomocą stóp.

Gorąca pralka podczas prania

Jeżeli sprzęt AGD przestanie działać, nie musimy siać paniki. Wystarczy właściwa diagnoza usterki i dobór części zamiennych. Pomagamy w uporaniu się z problemem awarii. Podpowiadamy także, jak dbać o sprzęty AGD, tak aby cieszyć się ich jak najdłuższym użytkowaniem. Nie tylko duże AGD, ale również elektronika nie ma przed nami tajemnic, stale podnosimy nasze kwalifikacje.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top