Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części

Części i akcesoria iRobot

Przedstawiamy oryginalne i zamienne części do urządzeń marki iRobot. Wykorzystaj filtry znajdujące się po lewej stronie by szybciej znaleźć daną część. Wpisując model sprzętu w wyszukiwarkę uzyskasz dostęp do oryginalnych części, jak i zamienników. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Na naszym kanale YouTube znajdziesz filmiki instruktażowe pokazujące jak w łatwy sposób można wymieniać części w sprzętach AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

iRobot to nie tylko sprzęt domowego użytku

Irobot to amerykańskie przedsiębiorstwo znane przede wszystkim ze swoich automatycznych odkurzaczy o charakterystycznym kształcie. Przedsiębiorstwo nie ogranicza jednak produkcji wyłącznie do sprzętu domowego – w rzeczywistości pierwsze produkowane przez iRobot roboty przeznaczone były dla armii Stanów Zjednoczonych.

iRobot - automatyczne odkurzacze

Najbardziej charakterystyczne z przeznaczonych dla wojska projektów to roboty PackBot oraz SUGV. Pierwszy z nich opracowany został jako robot saperski, umożliwiający bezpieczne wykrywanie i rozbrajanie ładunków wybuchowych w warunkach bojowych. Drugi natomiast pełni funkcję aktywnego wsparcia oraz mobilnej platformy strzeleckiej podczas walk. Nadmienić należy, że roboty PackBot wykorzystywane były do ciężkich prac inżynieryjnych oraz poszukiwań rannych w niebezpiecznych sekcjach obszaru po ataku terrorystycznym na World Trade Center.

Można więc przyjąć, że produkty marki iRobot nie tylko dbają o czystość mieszkania, ale w razie potrzeby potrafią także uratować życie. Obecnie produkowane roboty odkurzające wykorzystują ten sam, nieznacznie ulepszony algorytm do wyznaczania trasy co ich wojskowe odpowiedniki. Napisane dla robotów saperskich i bojowych oprogramowanie uwzględniało praktycznie wszystkie możliwe scenariusze zderzenia z ścianą lub innym obiektem i było na tyle niezawodne, że postanowiono wykorzystać je ponownie w robotach o przeznaczeniu domowym. Charakterystyczny kształt krążka także nie jest przypadkowy – rozwiązanie tego typu pozwoliło na uzyskanie maksymalnej wytrzymałości na upadki, uderzenia i zderzenia.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
Filtry iRobot do robota sprzątającego
5090
Wyślemy we wtorek
Filtry iRobot do robota sprzątającego 67109
Filtr 67794 do robota sprzątającego iRobot
Szczotka iRobot do robota do mycia podłóg 67790
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(19)
Akumulator (3Ah) 4419696 do robota sprzątającego iRobot
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
Filtr HEPA do odkurzacza iRobot
5290
Wyślemy pojutrze
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
Filtry iRobot do robota sprzątającego 4415864
Może Cię zainteresować

Jakie są akcesoria do robotów odkurzających iRobot?

Roboty odkurzające Irobot Roomba

Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu roboty odkurzające marki iRobot mogą się bezpiecznie poruszać po dowolnych rozmiarów mieszkaniu z dowolnym rozkładem mebli. Dzięki sensorom optycznym oraz tak zwanej "wirtualnej mapie" urządzenie na bieżąco generuje mapę sprzątanego pomieszczenia, dlatego też nawet zmiana umiejscowienia kanapy lub pozostawiony na środku pokoju rower nie będą stanowiły żadnego zagrożenia dla urządzenia. Odkurzacze iRobot zawsze testują napotkaną przeszkodę, powoli do niej podjeżdżając i napierając na nią. Jeżeli przeszkoda okaże się nieprzejezdna, urządzenie mapuje taki obiekt jako ścianę. Przeszkody, przez które da się przejechać (na przykład rozwieszone prześcieradło lub zasłona kuchenna) są przez robota ignorowane.

Do robotów odkurzających marki iRobot można także dokupić szereg przydatnych akcesoriów. Szczególnie przydatne są tak zwane "wirtualne ściany", mające postać małych pudełek. Urządzenie automatycznie wykrywa i uznaje ścianki za nieprzejezdne, dzięki czemu użytkownik ma możliwość wyznaczenia strefy, w której robot nie będzie sprzątał. Ścianki tego typu zazwyczaj można także przestawić w tryb "latarni", w którym to pojedyncza ścianka służy za znacznik wskazujący robotowi pomieszczenie przeznaczone do odkurzania. Akcesorium to w trybie "latarni" można także wykorzystać do wskazania robotowi najprostszej drogi do stacji dokującej. Samą stację należy ustawić pod ścianą, tak, by oparła się o twardą powierzchnię podczas dokowania robota. W przypadku nieudanego podłączenia się, robot będzie ponawiał próby zadokowania aż do wyczerpania baterii, dlatego też należy mu to ułatwić, usuwając z otoczenia wszelkie przeszkadzające przedmioty: leżące na ziemi długopisy, stojące zbyt blisko krzesła i tym podobne.

Gorąca pralka podczas prania

Sprawność sprzętu AGD to podstawa. Zobacz, jak go naprawić w razie awarii. Koniecznością będzie sprawdzenie przyczyny usterki. Pokazujemy, że drobne awarie nie wymagają wzywania fachowca. Mamy już szeroką bazę porad dotyczącą dbania o urządzenia, które każdy ma w swoim domu. Świat AGD nie ma przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top