Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Grzałki do pralek

  1. north.pl
  2. Części do pralek
  3. Grzałki do pralek
  4. x

Grzałki do pralek i suszarek.

Poniżej prezentujemy oryginalne Grzałki jak i ich odpowiedniki do pralek. Zastosowanie filtrów ułatwi Tobie znalezienie potrzebnej części. Pamiętaj, że najszybsza droga do znalezienia właściwej części to wpisanie modelu w wyszukiwarkę. Obecność tabliczki znamionowej w Twojej pralce zauważyć można zazwyczaj na framudze drzwi pralki. Zawsze możesz skorzystać z listy części dostępnej na stronie internetowej, dowiesz się o innych artykułach wchodzących w skład modelu Twojego. Nie musisz już wzywać fachowca do każdej naprawy w Twojej pralce, wystarczy jak wejdziesz na nasz kanał na YouTube a sam dowiesz się, że nie jest to takie trudne. Dla każdego rodzaju sprzętu posiadamy środki pielęgnacyjne w konkurencyjnych cenach.

Jak wymienić grzałkę w pralce?

Wymiana grzałki w pralce

Wymiana grzałki w pralce nie wymaga od użytkownika ani specjalnych narzędzi, ani dużej ilości wiedzy na temat budowy pralek. Przed rozpoczęciem naprawy należy koniecznie odłączyć urządzenie od źródła zasilania. Odłączenie dopływu wody nie jest wymagane. Pierwszym krokiem będzie demontaż przedniej części obudowy. W tym celu wystarczy wykręcić śruby montażowe umieszczone zazwyczaj na krawędzi obudowy, najczęściej na bokach urządzenia. Po zdjęciu obudowy należy zlokalizować grzałkę – znajduje się w kieszeni w dolnej części zbiornika. W tym momencie zaleca się zrobić zdjęcie przewodów – podczas montażu nowej grzałki łatwo o pomyłkę, a skutki mogą być katastrofalne.

Po wykonaniu zdjęcia należy odłączyć przewody od grzałki. Znajdującą się na mocowaniu nakrętkę należy poluzować i wykręcić – nie należy jednak wykręcać jej do końca. Po poluzowaniu nakrętki należy delikatnie wbić kluczem śrubę w głąb zbiornika. W tym momencie można wyjąć grzałkę z kieszeni. Wystarczy pociagnąć podzespół w swoim kierunku. Jeżeli grzałka nie chce wyjść z kieszeni, istnieje możliwość nadmiernego zakamienienia. Nową grzałkę należy wsunąć w miejsce starej. W celu ułatwienia montażu kołnierz uszczelniający znajdujący się na mocowaniu można posmarować płynem do mycia naczyń. Po przykręceniu śruby mocującej należy wykorzystać zdjęcie w celu poprawnego podłączenia okablowania. Jeżeli grzałka nie posiada zintegrowanego czujnika temperatury, w tym momencie należy go zamontować. Jeżeli czujnik ze starej grzałki nie jest uszkodzony, można go wykorzystać. Na koniec wystarczy założyć obudowę pralki.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: