Amortyzatory do pralek
Amortyzator do pralki to część, która odpowiada za tłumienie odgłosów urządzenia oraz ograniczanie jego ruchów i znajduje się przy jego zbiorniku. Ze względu na jego intensywną pracę, amortyzator do pralki może ulegać zniszczeniu bądź uszkodzeniu na skutek nierównego obciążenia. Objawem usterki amortyzatora mogą być zbyt mocne ruchy bębna. Jeśli zauważyłeś, że Twoje urządzenie ma z tym problem i interesują Cię dobrej jakości i pasujące do Twojego sprzętu amortyzatory do pralek, przejrzyj poniższą ofertę części. Dzięki ogromnemu wyborowi produktów, możesz mieć pewność, że wybierzesz ten właściwy dla posiadanego przez Ciebie modelu. Jeśli chcesz upewnić się, że dokonałeś dobrego wyboru bądź dowiedzieć się więcej o poszczególnych częściach, odwiedź nasz kanał na YouTube. Jeśli jesteś zdecydowany i wiesz, czego szukasz, użyj powyższych filtrów, aby znaleźć odpowiedni model amortyzatora wśród setek oferowanych przez nas produktów. Wybieraj pośród części zamiennych oraz tych od topowych światowych marek.
Amortyzator do pralki - szybka wymiana na nową część
Jeśli wybrałeś już odpowiedni amortyzator do pralki i jesteś pewien, że będzie pasował do Twojego urządzenia, czas abyś dowiedział się, jak samodzielnie go wymienić. W tym celu możesz obejrzeć nasze filmiki instruktażowe, bądź zapoznać się z poniższą krótką listą wskazówek.
Zanim wymienisz lub wyjmiesz amortyzator do pralki, upewnij się, że to właśnie on jest powodem usterki. Dźwięki dochodzące z bębna urządzenia mogą wskazywać na problemy z inną częścią, którą także bez problemu znajdziesz, przeszukując nasz sklep - użyj do tego celu filtrów na górze strony. By wyjąć amortyzator z pralki, w niektórych modelach można to zrobić, kładąc urządzenie na boku, ale istnieją również takie, które mogą wymagać usunięcia tylnej lub przedniej ściany. Jeśli chcesz usunąć tylną ścianę, wystarczy tylko odkręcić śruby. Po ich odkręceniu, usuń górną pokrywę, a następnie wyjmij szufladę na detergent i zdejmij panel nad filtrem odpływowym. Zdejmij panel sterowania, a następnie mankiet. Teraz możesz odkręcić śruby mocujące przednią ścianę pralki. Odkręć śrubę, która łączy amortyzator z korpusem i spróbuj ścisnąć - jeśli to ostatnie nie sprawiło Ci wysiłku, oznacza to, że część wymaga wymiany. Wyjmij amortyzator, a następnie wstaw nowy i złóż pralkę z powrotem, wykonując wszystkie powyższe czynności w odwrotnej kolejności.
Chociaż części wielu pralek są podobne, amortyzatory zaprojektowane dla konkretnego modelu mogą nie pasować do innego. Aby mieć pewność, że części będą pasować, zwróć uwagę na te, od producenta Twojego modelu pralki lub ich fabryczne odpowiedniki.
Amortyzatory do pralek, znajdujące się w naszym sklepie, to produkty wykonane z największą starannością i precyzją, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o ich zbyt szybkie zużycie. Części z North to nie tylko dobra jakość produktów, ale także ich przystępna cena i szybka wysyłka. Jeśli interesuje Cię więcej, niż amortyzatory do pralek, bądź Twoje urządzenie wymaga wymiany innej części, sprawdź pozostałe kategorie, takie jak zamki, uchwyty, czy węże.
Podstawowe zasady wymiany amortyzatorów pralki
Podczas wymiany amortyzatorów należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze, poprawny dobór. W tym celu wystarczy posłużyć się oznaczeniami z tabliczki znamionowej. Amortyzatory oznaczone jako pasujące mogą być bez problemu zastąpione zamiennikami – często dedykowanymi do urządzeń innych producentów, lecz wykonanymi w tym samym standardzie. Amortyzatory należy wymieniać jako komplet – jeżeli jeden z amortyzatorów zaczyna wykazywać objawy zużycia, drugi z pewnością w niedługim czasie podzieli jego los. W większości modeli amortyzatory rozróżnia się na lewy oraz prawy. Należy o tym pamiętać podczas montażu – nie wolno stosować ich zamiennie, gdyż nie są do tego przystosowane.
Podczas montażu amortyzatora krytycznie ważne jest poprawne i dokładne dokręcenie wszystkich elementów montażowych. Niedokładnie zamontowany amortyzator może być powodem wielu uszkodzeń mechanicznych wewnątrz pralki. Amortyzatory mają także do czynienia z dużymi siłami, więc niedokładnie dokręcony montaż z łatwością zostanie zerwany. Amortyzatorów nie należy pokrywać smarem – elementy te są fabrycznie przygotowywane do montażu od razu po wyjęciu z opakowania. Jeżeli amortyzator występuje w wersji bez elementu montażowego, można wykorzystać montaż z jego zużytego poprzednika – o ile, oczywiście, nie jest uszkodzony lub zużyty. Wymiany amortyzatorów należy dokonać w jak najkrótszym czasie po wykryciu problemu w celu uniknięcia poważniejszych uszkodzeń związanych z nieprawidłowym tłumieniem drgań.
Gorąca pralka podczas prania
Nie wyrzucajmy urządzenia AGD kiedy przestaje działać. Wystarczy dobrze zdiagnozować przyczynę problemu. Wskazujemy, jak samodzielnie poradzić sobie z drobną awarią. Pokazujemy również najprostszą drogę do naprawy Twojego urządzenia. Żaden sprzęt AGD nie ma już przed nami tajemnic.
Zobacz rozwiązanie