baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Pralka Rodzaj urządzenia

Amortyzatory do pralek

(435 produktów)

Poniżej zestawiono oryginalne amortyzatory jak i ich fabryczne odpowiedniki do pralek. Wybierz swoje urządzenie w tabeli poniżej, a szybciej odnajdziesz szukaną część. Możesz również wpisać w wyszukiwarkę model sprzętu, do którego poszukujesz części. Spisz model pralki z tabliczki znamionowej. Nie wiesz gdzie ją odszukać ? Znajdziesz taką informację klikając w poniższy link. Nie wiesz jak nazywa się część, której poszukujesz? Sprawdź naszą Bazę Porad. Nie wiesz jak wymienić uszkodzony amortyzator? Nasz filmik pokazowy na kanale YouTube Ci w tym pomoże. Posiadamy również spory wybór akcesoriów i środków pielęgnacyjnych do różnych sprzętów AGD.

Kategoria części:
Dostępność
Amortyzator bębna do pralki Candy 41009196
Amortyzator prawy do pralki Samsung DC66-00661A
5090
Wyślemy jutro
Outlet już od 4290
Amortyzator bębna do pralki Gorenje 341221
Amortyzator bębna do pralki Candy 46001949
Amortyzator bębna do pralki Gorenje 393119
Amortyzator bębna do pralki Gorenje 559922
Amortyzator bębna do pralki Bosch 00659070
Amortyzator bębna do pralki Amica 1022197
Amortyzator bębna do pralki Siemens 00677963
Amortyzator bębna do pralki Haier 49047130
Amortyzator lewy do pralki Gorenje 560110
Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Podstawowe zasady wymiany amortyzatorów pralki

Wymiana amortyzatorów

Podczas wymiany amortyzatorów należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze, poprawny dobór. W tym celu wystarczy posłużyć się oznaczeniami z tabliczki znamionowej. Amortyzatory oznaczone jako pasujące mogą być bez problemu zastąpione zamiennikami – często dedykowanymi do urządzeń innych producentów, lecz wykonanymi w tym samym standardzie. Amortyzatory należy wymieniać jako komplet – jeżeli jeden z amortyzatorów zaczyna wykazywać objawy zużycia, drugi z pewnością w niedługim czasie podzieli jego los. W większości modeli amortyzatory rozróżnia się na lewy oraz prawy. Należy o tym pamiętać podczas montażu – nie wolno stosować ich zamiennie, gdyż nie są do tego przystosowane.

Podczas montażu amortyzatora krytycznie ważne jest poprawne i dokładne dokręcenie wszystkich elementów montażowych. Niedokładnie zamontowany amortyzator może być powodem wielu uszkodzeń mechanicznych wewnątrz pralki. Amortyzatory mają także do czynienia z dużymi siłami, więc niedokładnie dokręcony montaż z łatwością zostanie zerwany. Amortyzatorów nie należy pokrywać smarem – elementy te są fabrycznie przygotowywane do montażu od razu po wyjęciu z opakowania. Jeżeli amortyzator występuje w wersji bez elementu montażowego, można wykorzystać montaż z jego zużytego poprzednika – o ile, oczywiście, nie jest uszkodzony lub zużyty. Wymiany amortyzatorów należy dokonać w jak najkrótszym czasie po wykryciu problemu w celu uniknięcia poważniejszych uszkodzeń związanych z nieprawidłowym tłumieniem drgań.

Zatkana pralka – co robić?

Nie wyrzucajmy urządzenia AGD kiedy przestaje działać. Wystarczy dobrze zdiagnozować przyczynę problemu. Wskazujemy, jak samodzielnie poradzić sobie z drobną awarią. Pokazujemy również najprostszą drogę do naprawy Twojego urządzenia. Niezmiennie pogłębiamy naszą wiedzę, aby przekazywać wam istotne informacje.

Zobacz rozwiązanie
Zatkana pralka – co robić?

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się