Amortyzatory do pralek
(435 produktów)Poniżej zestawiono oryginalne amortyzatory jak i ich fabryczne odpowiedniki do pralek. Wybierz swoje urządzenie w tabeli poniżej, a szybciej odnajdziesz szukaną część. Możesz również wpisać w wyszukiwarkę model sprzętu, do którego poszukujesz części. Spisz model pralki z tabliczki znamionowej. Nie wiesz gdzie ją odszukać ? Znajdziesz taką informację klikając w poniższy link. Nie wiesz jak nazywa się część, której poszukujesz? Sprawdź naszą Bazę Porad. Nie wiesz jak wymienić uszkodzony amortyzator? Nasz filmik pokazowy na kanale YouTube Ci w tym pomoże. Posiadamy również spory wybór akcesoriów i środków pielęgnacyjnych do różnych sprzętów AGD.
- powrót do Części do pralek
-
Amortyzatory
- Amortyzatory (wszystkie) (435)
- Amortyzatory bębna (412)
- Amortyzatory klapy (5)
- powrót do Części do pralek
-
Amortyzatory
- Amortyzatory (wszystkie) (435)
- Amortyzatory bębna (412)
- Amortyzatory klapy (5)
Podstawowe zasady wymiany amortyzatorów pralki

Podczas wymiany amortyzatorów należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze, poprawny dobór. W tym celu wystarczy posłużyć się oznaczeniami z tabliczki znamionowej. Amortyzatory oznaczone jako pasujące mogą być bez problemu zastąpione zamiennikami – często dedykowanymi do urządzeń innych producentów, lecz wykonanymi w tym samym standardzie. Amortyzatory należy wymieniać jako komplet – jeżeli jeden z amortyzatorów zaczyna wykazywać objawy zużycia, drugi z pewnością w niedługim czasie podzieli jego los. W większości modeli amortyzatory rozróżnia się na lewy oraz prawy. Należy o tym pamiętać podczas montażu – nie wolno stosować ich zamiennie, gdyż nie są do tego przystosowane.
Podczas montażu amortyzatora krytycznie ważne jest poprawne i dokładne dokręcenie wszystkich elementów montażowych. Niedokładnie zamontowany amortyzator może być powodem wielu uszkodzeń mechanicznych wewnątrz pralki. Amortyzatory mają także do czynienia z dużymi siłami, więc niedokładnie dokręcony montaż z łatwością zostanie zerwany. Amortyzatorów nie należy pokrywać smarem – elementy te są fabrycznie przygotowywane do montażu od razu po wyjęciu z opakowania. Jeżeli amortyzator występuje w wersji bez elementu montażowego, można wykorzystać montaż z jego zużytego poprzednika – o ile, oczywiście, nie jest uszkodzony lub zużyty. Wymiany amortyzatorów należy dokonać w jak najkrótszym czasie po wykryciu problemu w celu uniknięcia poważniejszych uszkodzeń związanych z nieprawidłowym tłumieniem drgań.
Zatkana pralka – co robić?
Nie wyrzucajmy urządzenia AGD kiedy przestaje działać. Wystarczy dobrze zdiagnozować przyczynę problemu. Wskazujemy, jak samodzielnie poradzić sobie z drobną awarią. Pokazujemy również najprostszą drogę do naprawy Twojego urządzenia. Niezmiennie pogłębiamy naszą wiedzę, aby przekazywać wam istotne informacje.
Zobacz rozwiązanie