Kategorie części

Części do maszynek do mielenia mięsa

Prezentujemy części oryginalne i zamienne do maszynek do mielenia. Wspomóż się filtrem na stronie, a szybciej odnajdziesz szukaną część. Jeżeli w pole wyszukiwarki wpiszesz model sprzętu to intuicyjnie wyświetlą się części do Twojego modelu. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Sprawdź nasze karty złożeniowe, aby upewnić się jakiej części poszukujesz. Filmiki instruktażowe na naszym kanale YouTube pokażą Ci proste sposoby na wymianę części w sprzętach AGD. Dla każdego rodzaju sprzętu posiadamy szeroki wybór środków pielęgnacyjnych.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Nie taki Wilk straszny...

Przemysłowe maszyny do mielenia mięsa noszą groźną nazwę Wilk. Nie taka jednak bestia straszna, jak ją zwą - jedyne różnice między wersjami domowymi a przemysłowymi to wymiary.

maszynka do mielenia

Przemysłowy Wilk dzięki potężnych rozmiarów komorze mielącej oraz podajnikowi wielkości taczki jest w stanie przemielić w ciągu minuty wielokrotnie więcej mięsa niż domowy Zelmer. Co ciekawe, modele domowe zachowują wiele z opatentowanego w XIX wieku pierwowzoru. Nie licząc napędu elektrycznego i akcesoriów, maszynki do mięsa korzystają dokładnie z tych samych sprawdzonych rozwiązań co prototypy tworzone przez Karla Draisa (niemieckiego wynalazcę i twórcę między innymi roweru, drezyny oraz maszynki do mięsa), wykorzystywane są takie same podzespoły, a zasada działania ślimaka i sita pozostają niezmienna.

Duża ilość dostępnych na rynku akcesoriów - tarki przecierające i tnące, wymienne noże i nasadki do kiełbas, sprawia, że urządzenia te są niesłychanie uniwersalne, dostarczając użytkownikom pysznych kiełbas, mielonego mięsa na kotlety i przede wszystkim zadowolenia. Na rynku spotkać można także maszynki do mięsa w formie przystawek do robotów kuchennych. Jednak jeżeli w kuchni nie jest potrzebna uniwersalna stacja gotująco - mieszająco - miksująca, wersje samodzielne będą lepszym wyborem. Klasyczne maszynki do mielenia mięsa są przede wszystkim niesłychanie proste w konstrukcji, a co za tym idzie - banalnie łatwo jest utrzymać je w czystości. Paradoksalnie wersje samodzielne zajmują także zdecydowanie mniej miejsca niż przystawki - biorąc pod uwagę, że przystawka jest elementem o wiele większego urządzenia.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(18)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(31)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(82)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(67)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(56)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(31)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Części do maszynek do mielenia

Maszynki do mielenia mogą być ręczne lub sterowane za pomocą elektroniki. Modele sterowane manualnie pomału zostają wypierane przez roboty. Najpopularniejszą marką maszynek do mielenia jest niewątpliwie Zelmer. W zestawie posiada on kilka tarcz tnących plus nasadki do robienia domowych kiełbas, czy kaszanek. Kluczową tutaj rolę odgrywa ślimak, który transportuje i zgniata jednocześnie treść w stronę ujścia maszynki. Nic tak nie smakuje lepiej, jak świeżo zmielone mięso do bolognese. Bez zawartości dodatków i ulepszaczy znacznie poprawia smak potrawy. Obecnie w dobie eko bardziej zwracamy na to uwagę.

Aby maszynka do mielenia posłużyła nam na dłużej warto ją być po każdym użyciu, a szczególnie noże i tarcze wytrzeć do sucha. Dlaczego? Ponieważ części do maszynek do mięsa mogą rdzewieć, a raczej nie chcemy, aby rdza przedostawała się do jedzenia. Jest to szkodliwe dla zdrowia i nieestetyczne. Jeżeli chcemy się cieszyć długą niezawodną pracą maszynek warto zwracać uwagę z czego są wykonane poszczególne elementy. Tradycyjne manualne maszynki do mielenia mięsa praktycznie są nie do zdarcia. Im bardziej „napakowane elektroniką” tym większe prawdopodobieństwo, że coś się może zepsuć .Jednak w znacznym stopniu ułatwiają pracę w kuchni i nie wyobrażamy sobie bez nich życia.

Gorąca pralka podczas prania

Niesprawny sprzęt AGD to nie powód do radości, ale nie ma co panikować. Koniecznością będzie sprawdzenie przyczyny usterki. Pokazujemy, że drobne awarie nie wymagają wzywania fachowca. Mamy już szeroką bazę porad dotyczącą dbania o urządzenia, które każdy ma w swoim domu. Niezmiennie pogłębiamy naszą wiedzę, aby przekazywać wam istotne informacje.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top