Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Maszynka do mielenia Rodzaj urządzenia

Ślimaki do maszynek do mielenia

Ślimak do maszynki do mielenia, jest elementem urządzenia, który jako pierwszy ma styczność z produktami, zanim zostaną one przemielone. Przesuwa je on do noży, które następnie po rozdrobnieniu przepychają je przez sitko. Ślimak jest więc częścią, która ma kluczowe znaczenie w procesie przetwarzania żywności przez maszynkę do mielenia. Ze względu na kontakt z często surowym i jeszcze twardym produktem, może zostać starty, zwłaszcza, jeśli maszynka jest używana regularnie. Uszkodzenie może zostać spowodowane także nieodpowiednim doborem części - ślimak powinien pasować wielkością do noży oraz do komory. Nieumiejętne wybranie ślimaka może skończyć się blokadą maszynki, a także uszkodzeniem tych części. Przed kupnem elementu sprawdź oznaczenia z tabliczki znamionowej, by upewnić się, że będzie on kompatybilny z Twoim urządzeniem. Nie zapominaj o odpowiedniej konserwacji, która obejmuje także utrzymywanie higieny sprzętu - pamiętaj, aby dokładnie suszyć metalowe elementy po każdym myciu, aby zapobiec powstawaniu rdzy.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność

Maszynka do mięsa - wynalazek z przypadku

Jeśli masz już nowy ślimak do maszynki do mielenia, warto dowiedzieć się czegoś o historii tego urządzenia. Najwcześniejsza forma maszynek do mielenia mięsa była prosta w budowie i niezwykle łatwa w obsłudze - ponieważ była ona ręczna, wymagała sporo siły. Wykonywana była zazwyczaj z powlekanego żeliwa i stali nierdzewnej, a ilości mięsa jakie była w stanie przetworzyć, były raczej niewielkie. Dzisiejsze maszynki są znacznie szybsze i wygodniejsze, a także są w stanie przetworzyć więcej mięsa w krótszym czasie. Idealnie nadają się zarówno do użytku domowego, jak i w restauracjach czy barach. Mają także różne opcje ustawień oraz wiele noży czy sit do wyboru.

Maszynka do mielenia mięsa została wynaleziona przez Karla Draisa w XIX wieku. Drais słynie również z wynalezienia wczesnej wersji roweru, w której nie było pedałów. Były one za to w maszynce. Właśnie tym elementem należało kręcić, aby mięso zostało wyciskane przez sito w postaci długich, cienkich pasm. Choć były to solidne i łatwe w czyszczeniu urządzenia, zabierały mnóstwo czasu i siły. Mimo to, podobne modele używane są do dzisiaj.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(31)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(67)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(6)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(31)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(16)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(7)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Ślimak maszynki do mielenia mięsa - działanie i konserwacja

ślimak maszynki do mielenia mięsaŚlimak maszynki do mielenia mięsa to jedna z najważniejszych części urządzenia - to właśnie ona jako pierwsza ma styczność z, nieprzetworzonymi jeszcze, produktami. Obracając się, ślimak przesuwa jedzenie do noży, które następnie je rozdrabniają, by potem przepchnąć przez sitko. Ze względu na styczność ślimaka z jeszcze całym produktem, nie ciężko o przetarcia i uszkodzenia, zwłaszcza, jeśli przetwarzamy coś o solidniejszej, twardszej formie. Ślimaki do maszynek do mielenia mięsa są wielkością zależne od noży jednostronnych bądź dwustronnych. Przy pierwszym typie znajdziemy dłuższe mocowanie, zaś przy drugim - krótsze. Naprzemienne zastosowanie ślimaków - czyli nieodpowiednie dopasowanie ich do noży - poskutkuje zablokowaniem maszynki, a także uszkodzeniem części. Jest to jeden z powodów, dla których tak ważne jest dobranie odpowiedniej, pasującej części do swojego urządzenia. Zrobisz to, zwracając szczególną uwagę na rozmiar ślimaków - powinny być one dopasowane wielkościowo zarówno do noży jak i do komory.

Jak zostało wspomniane, ślimak maszynki do mielenia mięsa jest elementem, który najczęściej zrobiony jest z metalu. Jest to materiał, który - choć niezwykle trwały - nie jest odporny na rdzę, zużycie ani starcie, zwłaszcza, jeśli maszynka jest często używana. To z kolei skutkuje obniżeniem efektywności urządzenia, przetwarzanie produktów wydłuża się, a na dodatek inne części urządzenia mogą podążyć za zużytym elementem i ulec uszkodzeniu. Najczęstszym objawem problemów z maszynką, tyczy się do z resztą większości naszych sprzętów domowych, są wydawane przez nią dźwięki. Jeśli brzmią nienaturalnie, a Twoje urządzenie nigdy podobnie nie brzmiało, jest to znak, że ślimak powinien zostać wymieniony na nowy. Na szczęście jest to zabieg, który w całości możesz wykonać na własną rękę. Jeśli szukasz filmików instruktażowych, które przeprowadzą Cię przez wymiany różnych części Twoich sprzętów, znajdziesz je na naszym kanale YouTube.

Jak większość urządzeń domowych - zwłaszcza tych, które mają styczność z naszym jedzeniem - tak i maszynka wymaga regularnego mycia. Usuwając resztki jedzenia i upewniając się, że nie utknęły przy żadnej z części, nie tylko przedłużamy życie maszynki, ale także unikamy spożywania spleśniałych, zepsutych cząstek, które mogłyby się przenieść na świeżą żywność podczas mielenia. Odpowiednia konserwacja jest więc bardzo ważna tak samo dla sprzętu, jak i dla naszego zdrowia. Pamiętaj jednak, że aby metalowe elementy nie ulegały rdzewieniu, dokładnie susz każdy "zagrożony" obszar bezpośrednio po myciu. Zapobiegnie do także nadmiernemu rozwojowi bakterii. Aby upewnić się, że części mające styczność z Twoim jedzeniem nie przeniosą żadnych zanieczyszczeń, przecieraj urządzenie nie tylko po użyciu, ale także przed.

Gorąca pralka podczas prania

Nie wyrzucajmy urządzenia AGD kiedy przestaje działać. Dojście do źródła problemu pozwoli szybko naprawić urządzenie. Pokażemy Ci, jak łatwo możesz dokonać naprawy, bez wzywania fachowca. Informujemy o prostych trikach, dzięki którym szybko wyczyścisz swój sprzęt AGD. Jesteśmy otwarci na nowinki technologiczne i idziemy z duchem czasu.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top