Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Maszynka do mielenia Rodzaj urządzenia

Części do maszynek do mielenia Zelmer

Poniżej zestawiono części oryginalne, jak i fabryczne odpowiedniki do maszynek do mielenia marki Zelmer. Użyj filtrów, aby szybciej dopasować część do Twojego sprzętu. Podaj swój model sprzętu i wpisz w pole wyszukiwarki. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Posługując się listą części dostępną na naszej stronie internetowej zapoznasz się z artykułami występującymi w Twoim modelu. Kiedy będziesz miał wątpliwości jak wymienić daną część w swoim sprzęcie, wejdź na nasz kanał YouTube, gdzie pokazujemy jak wymieniać i naprawiać części w prosty sposób. Dla każdego rodzaju sprzętu posiadamy szeroki wybór środków pielęgnacyjnych.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
Powiązane linki:

Od mięsa do owoców - maszynki, które zmielą wszystko

Maszynki do mielenia mięsa marki Zelmer projektowane są z myślą o osiągnięciu kompromisu między dużą ilością funkcji i wygodą użytkowania. Urządzenia te łączą w sobie możliwości sokowirówek, młynków do kawy i szatkownic.

Maszynki do mielenia mięsa Zelmer - zmielą dla Ciebie wszystko

Dzięki zastosowaniu mocnego silnika wydajność mielenia, w zależności od modelu oraz rodzaju mielonego pożywienia, wacha się w granicach od 1,2 do 1,5 kg/min. Moc maksymalna silnika oscyluje, w zależności od modelu, w granicach 700W. Moc szczytowa natomiast osiągnąć może nawet 1500W.

Pojemna i łatwa w czyszczeniu misa zsypowa, duży wlot oraz wygodny popychacz pozwalają użytkownikowi na bezproblemowe podawanie dużych ilości mięsa, sera lub ryb do zmielenia. Prawdziwą siłą maszynek do mielenia marki Zelmer są jednak dostępne akcesoria, znacznie rozszerzające możliwości urządzeń. Sita o różnej wielkości otworów, nasadki masarskie, zestawy do wyrobu domowych ciasteczek oraz różnego rodzaju tarki: do przecierania, cięcia w cienkie lub grube plastry lub do szatkowania na drobne lub grube wióry pozwalają na obróbkę ciasta i warzyw oraz przygotowywanie kiełbas; cytrusiarki, wyciskarki do małych owoców i warzyw oraz młynek żarnowy umożliwiają przygotowywanie soków i przecierów oraz dokładne mielenie kawy.

Większość akcesoriów można myć w zmywarce, dzięki czemu utrzymywanie czystości urządzenia jest proste i wygodne. Wyjątkiem jest oczywiście korpus urządzenia zawierający elektronikę oraz silnik. Niektóre modele posiadają dedykowany schowek przeznaczony do przechowywania akcesoriów, dzięki czemu użytkownik nie będzie zmuszony do zapełniania szuflad kuchennych sitami i tarkami.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(867)
Sprzęgło ślimaka do maszynki do mielenia Zelmer
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(441)
Sprzęgło ślimaka do maszynki do mielenia Zelmer 10007188
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(72)
Ślimak nr 5 do noża dwustronnego do maszynki do mielenia Zelmer
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(59)
Ślimak nr 8 do noża dwustronnego do maszynki do mielenia Zelmer
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(10)
Ślimak wyciskarki soków do maszynki do mielenia Zelmer 00798159
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(165)
Nóż tnący nr 8 dwustronny do maszynki do mielenia Zelmer
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(97)
Nóż tnący nr 5 dwustronny do maszynki do mielenia Zelmer
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(21)
Uszczelka silnika do maszynki do mielenia Zelmer 00756834
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(12)
Sitko nr 8 z małymi otworami do maszynki do mielenia Zelmer Diana
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(8)
Sitko nr 8 z dużymi otworami do maszynki do mielenia Zelmer Diana
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(9)
Sitko nr 5 z dużymi otworami do maszynki do mielenia Zelmer Diana
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
Sitko nr 5 z małymi otworami do maszynki do mielenia Zelmer Diana

Akcesoria do maszynek do mielenia marki Zelmer

Maszynki do mielenia mięsa zelmer

Maszynki do mielenia marki Zelmer wyposażyć można w wiele typów akcesoriów. Bębny do przecierania i cięcia, sita o niestandardowej średnicy czy nasadki do wyrobu kiełbas. Przed zakupem przystawki należy jednak obowiązkowo sprawdzić, czy będzie pasowała do posiadanej wersji urządzenia. Przykładowo, szatkownica oznakowana jako 86.4 przeznaczona jest wyłącznie do maszynek serii Dorota oraz Diana. Akcesorium to nie będzie pasowało do żadnego innego modelu, zarówno marki Zelmer jak i innych producentów. Wszystkie części do maszynek Zelmer wykonane z metalu w miarę możliwości zaleca się myć ręcznie, gdyż wykorzystywana do zmywania w zmywarce chemia wpływa negatywnie na metal, powodując przebarwienia. 

Choć wytrzymałość i struktura części metalowych nie ulegnie pogorszeniu, nasadki i sita stracą czysty, metaliczny blask. Dodatkowo, w celu ochrony przed rdzewieniem, sita i nożyk zaleca się delikatnie smarować zwykłym olejem jadalnym. Ostrza tarek marki Zelmer nie wymagają ostrzenia. Do czyszczenia obudowy producent zaleca wykorzystywanie delikatnych preparatów odtłuszczających oraz wilgotnej ściereczki. Agresywne preparaty w postaci emulsji, past i mleczek czyszczących mogą usunąć naniesione fabrycznie oznaczenia, czyli tabliczkę znamionową, podziałki i znaki ostrzegawcze. Producent nie zaleca także mielenia suchego maku. W celu przygotowania do zmielenia mak należy wpierw sparzyć i namoczyć. Modele 586.5, 586.54, 686.5 oraz 686.54 wyposażyć można także w dodatkową nasadkę do wyrobu ciastek i makaronów. Akcesoria do maszynek Zelmer są więc różnorakie i każdy może dopasować je pod swoje potrzeby.

Gorąca pralka podczas prania

Nie panikujmy, jak sprzęt AGD w naszym domu przestanie działać. Wystarczy dobrze zdiagnozować przyczynę problemu. Wskazujemy, jak samodzielnie poradzić sobie z drobną awarią. Pokazujemy również najprostszą drogę do naprawy Twojego urządzenia. Niezmiennie pogłębiamy naszą wiedzę, aby przekazywać wam istotne informacje.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top