Części do ekspresu do kawy
Ekspres jest urządzeniem, dzięki któremu każdy poranek możemy zaczynać od kubka gorącej, aromatycznej kawy i zastrzyku energii. Aby jednak było to możliwe, każda z części do ekspresu musi działać bez zarzutu i spełniać swoją funkcję. Jak w każdym urządzeniu, różnego rodzaju awarie czy usterki mogą być nieuniknione – często całkowicie uniemożliwiają one korzystanie ze sprzętu. Dlatego tak ważne jest, aby mieć szybki i prosty dostęp do elementów wymiennych – taki dostęp daje Ci North. Samodzielna diagnoza oraz naprawa usterki może być prostsza, niż myślisz. Stale powiększająca się baza North oferuje Ci tysiące części do ekspresu - zarówno oryginalnych jak i fabrycznych odpowiedników dobrej jakości - różnych marek. Aby dobrać poszukiwany element do modelu urządzenia, który posiadasz, skorzystaj z oznaczeń z tabliczki znamionowej oraz z filtrów na górze strony. To pozwoli Ci znaleźć pasujące części jeszcze szybciej. Jeżeli chcesz dokonać wymiany wadliwego lub zepsutego elementu samodzielnie, instrukcje dotyczące napraw znajdziesz na naszym kanale YouTube.
- (888)
- (189)
- (186)
- (499)
- (567)
- (1 675)
- (1 110)
- (100)
- (433)
- (1 098)
Znajdź nowe części do ekspresu i napraw swoje urządzenie samodzielnie
Kubek gorącej, aromatycznej kawy jest czymś, od czego praktycznie każdy z nas lubi zaczynać dzień – jest to możliwe dzięki posiadaniu ekspresu do kawy. Jednak jak każde inne urządzenie, tak i ekspres może ulegać uszkodzeniom. Które części do ekspresu są bardziej narażone na awarie i jakie objawy możemy wtedy zaobserwować?
Zimna kawa, zamiast kubka świeżego, gorącego i aromatycznego napoju może skutecznie zepsuć poranek. Na jakie części do ekspresu należy zwrócić uwagę, jeżeli Twoje urządzenie nie podgrzewa kawy? Oczywistą odpowiedzią jest grzałka – jeśli jest zakamieniona, przewodzenie ciepła może być zbyt słabe. Kolejnym potencjalnym winowajcą jest bojler – jest to jednak mało prawdopodobny scenariusz. Element mógł przestać przewodzić prąd. Możemy spotkać się także ze zmienionym, niestety na gorsze, smakiem kawy. Może się to wiązać z wieloma awariami, jednak szczególną uwagę należy zwrócić na blok zaparzający. Jeżeli jest uszkodzony, temperatura może być zbyt wysoka, co sprawi, że ziarna przepalą się. Poskutkuje to pogorszonym, kwaśnym smakiem kawy. Jeżeli z pozoru wszystko działa poprawnie, jednak zauważyłeś wycieki, części do ekspresu, które mogą za to odpowiadać to nieszczelny układ albo uszkodzone przewody. Te części ulegają zużyciu i w większości przypadków konieczna jest ich wymiana. A co, jeżeli ekspres w ogóle nie chce się włączyć? Wtedy warto sprawdzić bezpiecznik termiczny lub płytkę sterującą. Najpierw upewnij się, że problem nie leży w uszkodzonej wtyczce czy poluzowanym kablu. Płytkę sterującą przetestuj miernikiem. Bezpiecznik termiczny mógł uszkodzić się na skutek przepięcia. Mimo wszystko, największym wrogiem ekspresu, a więc i najczęstszą przyczyną awarii, jest kamień. Powoduje on nie tylko szereg problemów, jak zmieniony smak i kolor kawy, dziwne odgłosy czy brak spieniania mleka lub pobierania wody. Może on też przyczynić się do zepsucia niektórych podzespołów. Odkamieniaj swoje urządzenie regularnie, a jeżeli zdiagnozowałeś usterkę, nowe części znajdziesz w North. Samodzielna naprawa ekspresu może być łatwiejsza, niż myślisz!
Czy ekspres do kawy należy czyścić?
Gruntowne czyszczenie ekspresu raz na dwa tygodnie zapewnia najlepszy możliwy do uzyskania na danym modelu smak kawy, gwarantuje bezpieczeństwo mikrobiologiczne oraz zabezpiecza podzespoły urządzenia przed uszkodzeniem oraz przyspieszonym zużyciem. Odkamienianie z pomocą dedykowanych preparatów jest zdecydowanie bardziej skuteczne oraz bezpieczniejsze, zarówno dla zdrowia użytkownika jak i dla podzespołów ekspresu. Przede wszystkim jednak usunięcie osadu wapiennego z podzespołów utrzymuje odpowiednią przepustowość rurek, zapewniając odpowiednie warunki pracy sprzętu. Zablokowane kamieniem rurki mogą w skrajnych przypadkach pęknąć pod wpływem zwiększonego ciśnienia, a zanieczyszczony termoblok może ulec uszkodzeniu, uniemożliwiając podgrzanie wody do wymaganej temperatury.
Osad wapienny powoduje także nieprzyjemny, mdły smak wody oraz wyraźnie widoczne na powierzchni napoju plamy zanieczyszczeń. Odtłuszczanie i dezynfekowanie, zarówno elementów zewnętrznych jak i podzespołów ekspresu, zapobiega powstawaniu bakterii, grzybów i wirusów. Zanieczyszczenia w postaci białka i tłuszczu z mleka oraz pozostałości kawy w połączeniu z ciepłą wodą to warunki idealne do rozwoju wszelkiego rodzaju niebezpiecznych drobnoustrojów, dlatego też należy wyjątkowo dokładnie czyścić elementy, w których substancje te mogą się odkładać - szczególnie rurki oraz dysze ekspresu. Zanieczyszczone podzespoły to także nieprzyjemny smak - zmętniała od kamienia woda lub posmak nadpsutego tłuszczu z układu spieniania mleka potrafią zepsuć każdą kawę.
Gorąca pralka podczas prania
Niesprawny sprzęt AGD to nie powód do radości, ale nie ma co panikować. Odpowiednie zdiagnozowanie usterki to podstawa naprawy wraz z doborem części zamiennych. Pokazujemy, że jest to możliwe dzięki naszym wskazówkom. Szczegółowo opisujemy również jak pielęgnować urządzenia. Dajemy "drugie życie" urządzeniom.
Zobacz rozwiązanie