baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Rodzaj urządzenia

Adaptery podróżne

(37 produktów)

Jaki adapter do gniazdka wybrać? Każdy wyjazd lub przeprowadzka za granicę wymaga od podróżników odpowiedniego przygotowania i zabrania ze sobą wielu różnych przedmiotów do użytku codziennego. W dobie XXI wieku nikt już nie wychodzi z domu (nie wspominając o wyjeździe za granicę) bez sprzętu elektronicznego. Warto w takim przypadku warto zaopatrzyć się w odpowiedni adapter do gniazdka elektrycznego, by móc na obczyźnie korzystać ze swoich sprzętów. Warto zastanowić się nad opcją zakupu adaptera uniwersalnego na cały świat.

Dostępność
Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz rodzaj urządzenia
Może Cię zainteresować

Który adapter podróżny wybrać?

Rodzaje adapterów - jaki adapter do gniazdka wybrać

W Polsce jak i w wielu innych krajach stosowany jest tam sam standard gniazdek elektronicznych, jednak są kraje, w których owe gniazdka są zupełnie inne i niezbędne jest zastosowanie adapterów.

Jak więc dopasować odpowiednią przejściówkę do gniazdka elektrycznego? Zawsze dopasowywuje się adapter do typu gniazdka elektrycznego. Inna przejściówka stosowana jest w Stanach Zjednoczonych, inna będzie potrzebna w Wielkiej Brytanii, a jeszcze inna w Chinach.

przejściówkę
 

USA – Uwaga! Stany Zjednoczone posiadają inne napięcie niż kraje europejskie.

W USA urządzenia elektroniczne przystosowane są do napięcia 110-120 V przy częstotliwości 60 Hz, gdzie dla porównania w Europie gniazdka mają napięcie 220-230 V przy częstotliwości 50 Hz. W takim przypadku wypadałoby się też zaopatrzyć w transformator, który dostosuje napięcie potrzebne do każdego urządzenia. W Stanach Zjednoczonych możemy się spotkać z wtyczkami typu:
Adapter gniazdka typu A
A – Płaska wtyczka posiadająca dwa płaskie bolce. Stosowana w większości krajów Ameryki Północnej i Środkowej, m.in. w Kanadzie, Meksyku, Wenezueli, Gwatemali i Stanach Zjednoczonych, a nawet w Japonii.
Adapter gniazdka typu B
B – podobna do wtyczki A różniąca się dodatkowym bolcem uziemiającym. Stosowana jest zazwyczaj w tych samych krajach co wtyczka typu A.

Wielka Brytania - przejściówki do gniazd brytyjskich mogą je przekształcić na gniazdo polskie lub uniwersalne

Pozwala na podłączenie każdego typu urządzenia elektrycznego. W UK powszechnie stosowane są wtyczki typu:
Adapter gniazdka typu D
D – stary brytyjski standard wtyczek posiadający trzy okrągłe bolce w kształcie trójkąta z grubszym kołkiem uziemiającym. Obecnie można się spotkać z taką wtyczką w Indiach oraz RPA.
Adapter gniazdka typu G
G – typowa „brytyjska” wtyczka z trzema prostokątnymi bolcami ułożonymi w kształt trójkąta.
Adapter gniazdka typu M
M – wtyczki tego typu tzw. Stare British Standard posiadające trzy bolce układające się w kształt trójkąta, w tym kołek uziemienia jest większy od pozostałych. Spotykany głównie w RPA i Namibii.

Chiny – w Chinach używa się wielu rodzajów wtyczek, stąd może się okazać, iż obejdzie się bez adaptera.

Warto jednak zabrać go ze sobą na wszelki wypadek. Oprócz wtyczek A i G w Chinach spotkać się możemy z wtyczkami typu:
Adapter gniazdka typu C
C – typowa wtyczka europejska posiadająca dwa bolce, bez uziemienia.
Adapter gniazdka typu I
I – składająca się z trzech płaskich kołków, w tym centralnie osadzony kołek uziemiający. Występuje głównie w Australii, Urugwaju i Chinach.

Inne rodzaje wtyczek:

Adapter gniazdka typu E
E – typ francuski składający się z dwóch bolców oraz fazy pomiędzy przewodem neutralnym a bolcem uziemienia.
Adapter gniazdka typu F
F – typ niemiecki z dwoma bolcami i otworem na uziemienie boczne – klipowe. Powszechne w Europie i Afryce oraz w niektórych obszarach Azji.
Adapter gniazdka typu H
H – wtyczka tego typu ma trzy płaskie kołki w kształcie litery Y lub w nowszej wersji – okrągłe kołki ułożone w tym samym kształcie. Występuje wyłącznie w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej.
Adapter gniazdka typu J
J – podobna do wtyczek typu C, składa się z trzech kołków, stosowane wyłącznie w Szwajcarii i Liechtensteinie.
Adapter gniazdka typu K
K – składa się z trzech pinów, dwóch okrągłych i jednego półokrągłego. Spotykane w Grenlandii i Danii.
Adapter gniazdka typu L
L – typ włoski, podobny do wtyczki typu C, z tą różnicą, iż zawierają środkowy bolec uziemienia. Występuje w dwóch wariantach o różnych rozstawach zewnętrznych słupków.

Dla zmęczonych myśleniem, który adapter wybrać...

Adapter gniazdka uniwersalny na cały świat
Uniwersalny adapter podróżny, dzięki któremu podłączysz swoje urządzenie w 150 krajach. Podłączysz do niego urządzenia wtykami Typu I/A/G/L/J. 
Kup teraz!
 
Kiedy dużo podróżujemy do różnych krajów i oczywiście chcemy móc korzystać ze swoich sprzętów elektronicznych, takich jak np. ładowarki do smartfonów czy też laptopów lub aparatów cyfrowych, warto zastanowić się nad opcją zakupu adaptera uniwersalnego. Taki zakup na pewno będzie bardziej opłacalny i nie będziemy musieli się martwić czy spotkamy się z odpowiednią wtyczką.

Dlaczego zmywarka nie kończy programu?

Nie panikujmy, kiedy urządzenie przestaje działać. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Żaden sprzęt AGD nie ma już przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Dlaczego zmywarka nie kończy programu?

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się