Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia

Pompy do zmywarek Whirlpool

Pompa do zmywarki Whilrpool jest elementem, który musi działać sprawnie i bez zarzutu, aby i całe urządzenie działało w ten sposób. Niestety, z czasem może ulec zużyciu, lub uszkodzeniu, a także zatkać się. O ile przy tym ostatnim nie trzeba wymieniać całego elementu, to przy zniszczeniu lub uszkodzeniu warto znaleźć nową część. Aby upewnić się, że nowa pompa do zmywarki Whilrpool będzie pasować do modelu urządzenia, który posiadasz, sprawdź oznaczenia z tabliczki znamionowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak samodzielnie wymieniać wadliwe elementy poszczególnych sprzętów domowych i potrzebujesz instrukcji, zajrzyj na nasz kanał na YouTube. Aby jeszcze szybciej znaleźć to, czego szukasz, użyj filtrów na górze strony, gdzie powinieneś wpisać oznaczenie modelu oraz markę produktu.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(6)
35800
Wyślemy jutro
outlet Outlet już od 24900
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
36348
Wyślemy jutro
2 oferty od 324,90
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(21)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
49114
Wyślemy jutro
outlet Outlet już od 34900
2 oferty od 466,64
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
27602
Wyślemy dziś
outlet Outlet już od 19800
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Pompy są niezbędne do pracy zmywarki Whirlpool

pompa do zmywarki whirlpoolWe wszystkich modelach zmywarek Whirlpool znajduje się bardzo wiele niezbędnych i zależnych od siebie podzespołów, bez których urządzenie nie może prawidłowo funkcjonować. Główną rolę gra przede wszystkim grzałka, odpowiadająca za podgrzewanie wody do wybranej temperatury; moduł elektroniczny, który steruje pracą całego sprzętu, a także elektrozawór, kontrolujący ilość wpuszczanej wody. Oprócz tego, w zmywarce występują dwa rodzaje pomp.

Pompa zmywarki Whirlpool - rodzaje

Pierwsza pompa, zwana myjącą lub inaczej obiegową, bierze czynny udział w procesie mycia naczyń. Jeżeli się uszkodzi, urządzenie nie ma możliwości przeprowadzić cyklu. Pierwsze objawy jej awarii to źle umyte naczynia, wycieki pod zmywarką, a także niepokojące dźwięki, które dobiegają z komory. Zwykle jest to wynikiem zaciętej, nieobracającej się turbiny. Kolejna pompa do zmywarki Whirlpool to ta, która odpowiada za odprowadzanie wody po zakończonym myciu. O jej uszkodzeniu świadczy przede wszystkim woda, pozostająca na dnie, przecieki, wysoki hałas oraz mokre naczynia.

Obie wyżej wymienione pompy pełnią niezwykle ważną funkcję i w przypadku nieprawidłowego działania, należy koniecznie dokonać wymiany. Inaczej może dojść nie tylko do zalania domu, ale również uszkodzenia wrażliwych podzespołów sprzętu (np. grzałki), co w efekcie doprowadzi do jeszcze większych awarii. Samodzielna wymiana wymaga cierpliwości przy rozkręcaniu zmywarki, ale przy odrobinie wprawy z pewnością uda się ją wykonać.

Jak dobrać właściwą część?

Gdy pompa zmywarki Whirlpool będzie wymagała wymiany, przed zakupem nowej zalecamy sprawdzić dokładne oznaczenia sprzętu na tabliczce znamionowej. Dzięki temu szybko uda się przywrócić urządzeniu pełną sprawność. Aby sprawić, że części posłużą przez długi czas, zachęcamy do regularnego usuwania wapiennych osadów ze zmywarki przy pomocy specjalnych środków odkamieniających. Ich cena nie jest wysoka, a oferowane efekty znacząco przedłużają żywotność podzespołów.

Zmywarka pobiera wodę i staje

Nie panikujmy, kiedy urządzenie przestaje działać. Wystarczy odpowiednia diagnoza usterki i właściwy dobór części zamiennych. Pokazujemy, że możesz zrobić to sam biorąc pod uwagę nasze wskazówki. Szeroko opisujemy również, jak dbać o sprzęt, aby służył przez długi czas. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, aby przekazywać tylko rzetelne informacje.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera wodę i staje
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top