Grzałki do zmywarek Whirlpool
Zmywarka to jedno z najbardziej podstawowych urządzeń domowych – oszczędza nasz czas, energię i pieniądze. Aby mogła prawidłowo wykonywać swoje zadanie, każdy z podzespołów powinien działać bez zarzutu. Jednymi z najważniejszych są grzałki do zmywarki Whirlpool. Zadaniem tego elementu jest podgrzewanie wody w zmywarce do odpowiedniej, ustalonej przez program temperatury. Grzałka reaguje na ustawienia cyklu zmywania i podgrzewa wodę do temperatury, która najczęściej mieści się w przedziale 30 – 60 stopni Celsjusza. To między innymi dzięki niej naczynia mogą być wolne od brudu. Skuteczne usuwanie zabrudzeń wymaga odpowiednio wysokiej temperatury, aby użyty detergent mógł się rozpuścić. W przypadku zepsucia czy spalenia grzałki, pojawią się konkretne sygnały, które łatwo będzie zauważyć – między innymi niedomyte naczynia czy brak ciepłej wody, które idą ze sobą w parze. Uszkodzenie grzałki może skutecznie utrudnić lub uniemożliwić korzystanie ze zmywarki. Warto więc reagować na awarię szybko. Nową część znajdziesz w North – możesz wymienić ją samodzielnie. Odwiedź nasz kanał na YouTube i dobierz odpowiedni filmik instruktażowy.
- powrót do Części do zmywarek Whirlpool
- Grzałki
- Grzałki (wszystkie) (127)
- Grzałki pomp (16)
- powrót do Części do zmywarek Whirlpool
- Grzałki
- Grzałki (wszystkie) (127)
- Grzałki pomp (16)
Grzałka do zmywarki Whirlpool – jak rozpoznać konieczność jej wymiany?
Grzałka do zmywarki Whirlpool podgrzewa wodę w urządzeniu do określonej przez ustawiony program temperatury. Zazwyczaj znajduje się ona w przedziale 30 do 60 stopni Celsjusza. Jeżeli ulegnie spaleniu lub zostanie uszkodzona, zasygnalizuje to objawami, które dość łatwo będzie rozpoznać. Warto zapoznać się z sygnałami, jakie może dawać awaria grzałki – dzięki temu będziesz wiedzieć, czy element wymaga wymiany. Im szybciej zareagujesz, tym lepiej dla Twojej zmywarki. Jakie więc objawy daje uszkodzona lub spalona grzałka?
Jednym z najczęstszych objawów są niedomyte naczynia. Grzałka ma za zadanie podgrzewać wodę tak, aby detergenty mogły się w niej rozpuścić i, co za tym idzie, usunąć zabrudzenia. W przypadku spalenia grzałki, będzie to bardzo ciężkie do zrobienia. Zwróć też uwagę na to, czy ze zmywarki bucha ciepła para po jej otworzeniu – konkretnie po zakończonym programie suszenia naczyń. Zazwyczaj po otwarciu urządzenia ulatuje ciepła para, a jej brak oznacza, że w komorze panowała zbyt niska temperatura. Może to jednak oznaczać także awarię wentylatora osuszającego. Równie częstym sygnałem – a także prawdopodobnie pierwszym – spalonej grzałki będzie charakterystyczny zapach spalenizny. Najczęściej pojawia się on po uchyleniu drzwiczek zmywarki lub w trakcie programu zmywania. Jeśli grzałka zmywarki Whirlpool jest spalona, program może także w ogóle nie startować. Ten objaw nie pojawi się jednak we wszystkich modelach – tylko niektóre z nich odmówią uruchomienia się, jeżeli element grzejny uległ awarii lub jest spalony. W niektórych zmywarka zostanie wyświetlony także kod błędu lub będą migać kontrolki. Spalona grzałka do zmywarki Whirlpool może też spowodować wybicie bezpieczników. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie, które odcina dopływ prądu do urządzenia. W przypadku zauważenia któregokolwiek z tych objawów, bądź kilku na raz, Twoja grzałka prawdopodobnie wymaga szybkiej wymiany. Nową część dobierz w North na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Odwiedź także nasz kanał na YouTube, jeśli potrzebujesz instrukcji tej naprawy.
Zmywarka pobiera wodę i staje
Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Wystarczy właściwa diagnoza usterki i dobór części zamiennych. Pomagamy w uporaniu się z problemem awarii. Podpowiadamy także, jak dbać o sprzęty AGD, tak aby cieszyć się ich jak najdłuższym użytkowaniem. Nie tylko duże AGD, ale również elektronika nie ma przed nami tajemnic, stale podnosimy nasze kwalifikacje.
Zobacz rozwiązanie