Węże do odkurzaczy Zelmer
Odkurzacz to urządzenie, które poradzi sobie z kurzem i zabrudzeniami zalegającymi na niemal każdym typie powierzchni - drewnianej, wykładzinie, dywanie, a także tapicerkach i ciężko dostępnych miejscach. Jednym z najważniejszych jego elementów, jest wąż do odkurzacza Zelmer - przeprowadza on wprost do worka wszystko to, czego nie chcesz na swoich podłogach. Jego kolejną funkcją, jest zwiększanie dystansu między urządzeniem, a ssawką lub szczotką, co pozwala zwiększyć także cały obszar sprzątania. Aby to było możliwe, wąż wykonany jest z elastycznego i rozciągliwego materiału, który sprawia też, że łatwo go zgiąć i może ulec pęknięciom. Takie uszkodzenia mogą być przyczyną nieprawidłowego przechowywania urządzenia, gdzie wąż musi pozostać wygięty przez dłuższy czas. Może to znacznie osłabić moc zasysania, a więc także skuteczność i wydajność odkurzacza. W przypadku pęknięcia, nie próbuj naprawiać go samodzielnie taśmą, a zamiast tego znajdź zupełnie nowy wąż i przywróć dawne działanie Twojego urządzenia. Tę, oraz inne części do odkurzaczy, znajdziesz w North.
- powrót do Części do odkurzaczy Zelmer
- Węże
- Węże (wszystkie) (114)
- Węże ssące (103)
- Węże wewnętrzne (11)
- powrót do Części do odkurzaczy Zelmer
- Węże
- Węże (wszystkie) (114)
- Węże ssące (103)
- Węże wewnętrzne (11)
Do czego jeszcze przydaje się odkurzacz?
Jeśli wybrałeś już nowy wąż do odkurzacza Zelmer, pora abyś poznał jego dodatkowe możliwości, wykraczające daleko poza samo sprzątanie. Odkurzacz może Ci pomóc w znalezieniu dobrych zaginionych przedmiotów, jak np. obrączka, kolczyki i inne części biżuterii, i nie tylko. Czołganie się w poszukiwaniu małych elementów zajęłoby sporo czasu i nie jest czymś, na co chcielibyśmy go tracić. Prawdopodobnie przeoczyłbyś także poszukiwaną rzecz, zwłaszcza, jeśli jest bardzo drobna.
Nałóż na końcówkę rury rajstopy, bądź zawiąż na nich ciasno bardzo cienką szmatkę i w ten sposób odkurz pokój. Twoja zguba powinna zostać przyciągnięta przez Twój wąż do odkurzacza Zelmer, jednak dzięki rajstopom nie zostanie wciągnięta do środka, dzięki czemu od razu ją odzyskasz. A dodatkowo Twój pokój zostanie lekko odkurzony.
Do czego oprócz sprzątania może jeszcze przydać się odkurzacz? W wielu domach znajdziemy ciężkie meble stojące na dywanach lub wykładzinach. Nawet te lżejsze, jak stoliki czy fotele na nóżkach, odciskają ślady we włóknach. Te wgniecenia sprawiają, że powierzchnia dywanu jest nierówna i są dość ciężkie od odkształcenia. Nie wyglądają estetycznie, przez co zdarza się nam rezygnować z przemeblowywania pokoju. Istnieje jednak prosty sposób, aby pozbyć się wgnieceń.
Węże do odkurzaczy Zelmer pomogą Ci na powrót wyrównać włókna. Wystarczy, że we wgłębionych miejscach położysz kilka kostek lodu, pozwolisz im wsiąknąć w dywan, a następnie odkurzysz i gotowe! Pamiętaj, aby wcześniej zdjąć ssawkę bądź szczotkę i użyć samej końcówki rury.
Dbaj o swój nowy wąż do odkurzacza Zelmer
Odkurzacz to niezbędna broń w walce z bałaganem, kurzem i zabrudzeniami podłóg drewnianych, dywanów i innych typów powierzchni, jak tapicerki czy półki. Żadne urządzenie nie będzie jednak działać w pełni sprawnie, jeśli sprawne nie będą także jego poszczególne elementy. Jednym z ważniejszych, jest wąż do odkurzacza Zelmer - to właśnie do niego wciągany jest kurz i brud, zanim trafi do worka lub pojemnika w Twoim urządzeniu. Nie jest to jednak jego jedyna rola. Wąż do odkurzacza Zelmer jest także w stanie rozciągnąć się na tyle, aby znacznie wydłużyć dystans od urządzenia do ssawki czy szczotki, zwiększając tym samym obszar, w którym możesz sprzątać bez ciągnięcia za sobą sprzętu.
Niestety, węże do odkurzaczy Zelmer mogą ulec uszkodzeniom, takim jak pęknięcia, zagięcia czy zgniecenia, np. na skutek nieodpowiedniego przechowywania, w małych, ciasnych pomieszczeniach. Wtedy wąż musi być zgięty przez dłuższy czas, co może prowadzić do uszkodzeń. Może kusić Cię, aby naprawić problem taśmą lub klejem, jednak byłoby to tylko tymczasowe rozwiązanie, które prawdopodobnie nie starczyłoby na odkurzenie nawet jednego pokoju przed odpadnięciem. Zadbaj o swoje urządzenie i, na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej, znajdź nową część. W ten sposób przywrócisz odkurzaczowi dawną moc oraz wydajność, dzięki czemu sprzątanie stanie się skuteczniejsze.
Zatkany wąż do odkurzacza Zelmer - zdiagnozuj problem
Wąż do odkurzacza Zelmer ma ważne zadanie, jakim jest prowadzenie zabrudzeń i kurzu do wnętrza odkurzacza - worka lub pojemnika, w zależności od modelu. Dzięki temu nie masz kontaktu z tym, co może powodować dyskomfort, a także reakcje alergiczne. Element jest skonstruowany tak, aby być elastyczny i móc się rozciągać, przypominając trochę harmonijkę. Jest lekko pofałdowany i właśnie między fałdami może coś utknąć, jeśli nie upewnimy się, że na podłodze nie pozostały żadne niechciane przedmioty przed sprzątaniem. Kiedy tylko zauważysz, że Twój wąż do odkurzacza Zelmer zdaje się pracować gorzej, reaguj, aby nie obniżać wydajności urządzenia. Może się także zdarzyć, że to, co przypadkowo wciągnąłeś to kawałek żywności, który z czasem zacznie gnić i nieprzyjemnie pachnieć. Pamiętaj też, że zatkanie węża wcale nie musi oznaczać całkowicie uniemożliwionego ssania. Jak więc rozpoznać problem z tym elementem?
Zacznie się od osłabionej mocy ssania, co na pewno trudno Ci będzie przeoczyć, ponieważ będzie się to wiązać z niedoczyszczonymi podłogami i dywanami. Prawdopodobnie usłyszysz także dźwięki, takie jak świszczenie, co oznacza, że przepływ powietrza nie jest całkowicie swobodny, ze względu na zwężenie spowodowane przytkaniem urządzenia Zelmer. Wąż do odkurzacza, zamiast wsysać kurz, może go również wydmuchiwać, a także wydzielać nieprzyjemny zapach. Zatkanie może być spowodowane nie tylko większymi przedmiotami, ale też np. kłębkami włosów czy sierści, mniejszymi zabawkami lub zaginioną biżuterią, a także żywnością. Mimo, że wąż jest łatwy do odetkania, powinieneś temu zapobiegać - inaczej urządzenie straci na wydajności i skuteczności. Zbieraj więc z podłóg wszystkie przedmioty, które mogą stać na drodze urządzenia, zanim zabierzesz się za odkurzanie.
Odkurzacz traci moc
Nie wyrzucajmy sprzętu AGD od razu, jak tylko odmówi nam posłuszeństwa. Właściwe określenie problemu usterki to klucz do samodzielnej naprawy. Wskazujemy, jak z naszą pomocą wykonać to w domowym zaciszu. Dodatkowo podpowiadamy, jak dbać o sprzęt, aby przedłużyć jego żywotność. Świat AGD nie ma przed nami tajemnic.
Zobacz rozwiązanie