Filtry do odkurzaczy Bosch
Odkurzacz to jeden ze sprzętów domowych, który ułatwia nam utrzymywanie ogólnego porządku i pomaga pozbywać się zanieczyszczeń obniżających komfort życia. Usuwanie kurzu i brudu jest kwestią szczególnie ważną dla alergików. Niezbędnym elementem urządzenia są więc filtry do odkurzacza Bosch. Niektóre z nich można czyścić, większość powinno się jednak regularnie wymieniać, nie tylko ze względów higienicznych, ale także aby upewnić się, że urządzenie działa wydajnie i płynnie. Zapchane, niewymieniane filtry do odkurzacza Bosch mogą spowodować nawet awarię silnika. W North znajdziesz różne rodzaje filtrów, a to, na jaki powinieneś się zdecydować, zależy przede wszystkim od posiadanego przez Ciebie modelu urządzenia. Sprawdź więc tabliczkę znamionową, którą posiada każdy sprzęt w Twoim domu, a następnie użyj filtrów na górze strony, aby szybko znaleźć to, czego szukasz. Chcesz dowiedzieć się jak samodzielnie wymieć tę oraz inne części do Twojego odkurzacza? Zajrzyj na nasz kanał na YouTube, gdzie czeka na Ciebie długa lista filmików instruktażowych.
- powrót do Części do odkurzaczy Bosch
- Filtry
- Filtry (wszystkie) (253)
- Filtry HEPA (84)
- Filtry piankowe (53)
- Filtry wlotowe (14)
- Filtry fizelinowe (44)
- Filtry wylotowe (25)
- Filtry cyklonowe (1)
- powrót do Części do odkurzaczy Bosch
- Filtry
- Filtry (wszystkie) (253)
- Filtry HEPA (84)
- Filtry piankowe (53)
- Filtry wlotowe (14)
- Filtry fizelinowe (44)
- Filtry wylotowe (25)
- Filtry cyklonowe (1)
Filtry do odkurzacza Bosch można wymieniać na nowe!
Jeśli wiesz już, jaki filtr do odkurzacza Bosch powinieneś wybrać, dowiedz się kilku ciekawostek na temat historii urządzenia. Pierwsze z nich było ogromnych rozmiarów i musiało być obsługiwane przez kilka osób, natomiast pierwszy na świecie przenośny model, tzw. "elektryczna zamiatarka ssąca", została opracowana przez firmę sprzątającą sklepy z Ohio. W tym modelu rolę filtra pełniła poszewka do poduszki - na szczęście filtry do odkurzaczy Bosch produkowane są z lepszej jakości materiałów, które wyłapują do 99% procent kurzu i innych zanieczyszczeń. Jeden z pracowników firmy, James Murray Spangler, wymyślił dodanie do odkurzacza szczotki obrotowej. Niestety, nie miał on środków aby samodzielnie wprowadzić ten wynalazek na rynek masowy. Po opatentowaniu swojego projektu, sprzedał go Williamowi Henry'emu Hooverowi. Wtedy narodziła się firma Electric Suction Sweeper Company, która zmodyfikowała projekt Spanglera, dodała kilka innych funkcji, kółka oraz obudowę. Spangler kontynuował później współpracę z Hooverem i odegrał bardzo ważną rolę w rozwoju nowych projektów. Po śmierci Spanglera 1915 roku, nazwa firmy została zmieniona na The Hoover Company.
Powyższa firma sprawiła, że odkurzacz elektryczny trafił na rynki masowe na całym świecie. W latach 20. oraz 30. XX wieku, Hoover sprzedawał swoje produkty w Ameryce Północnej, Europie oraz Azji. Niedługo po tym, "hoover" pojawiło się w Oxford English Dictionary jako czasownik - z języka angielskiego oznacza to dosłownie "odkurzać".
Filtry do odkurzacza Bosch - jak delikatnie czyścić?
Odkurzacz to ważny element utrzymywania porządków w każdym domu i aby działał bez zarzutu, wszystkie jego części powinny być sprawne. Filtry do odkurzacza Bosch to jedne z nich - choć tak niepozorne, to jednak pełnią ważną rolę. Filtry znajdziesz nie tylko w odkurzaczach, ale także pralkach czy suszarkach i innych domowych sprzętach, a to z kolei dowodzi ich niezbędności. Ich zadaniem jest filtrowanie wody czy też powietrza, co jest szczególnie ważną kwestią dla alergików oraz dla osób, które nie chcą mieć kontaktu z zanieczyszczeniami, jak kurz oraz inne pyłki. Filtry do odkurzacza Bosch usuwają większość z nich, obniżając ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej - są więc kwestią zarówno higieny, jak i zdrowia.
Filtry do odkurzacza Bosch powinny być regularnie wymieniane - te elementy mają na tyle delikatną budowę, że nie każdy z typów podlega czyszczeniu. Istnieją jednak modele, które przeznaczone są do mycia raz na jakiś czas, trzeba jednak pamiętać, aby mimo wszystko nie robić tego zbyt często. Jeśli posiadasz filtr, który nadaje się do mycia, jego wymiana tak czy inaczej będzie po jakimś czasie konieczna, aby Twój odkurzacz nie tracił na wydajności. Ponad to, zostawienie zapchanego lub zużytego filtra na zbyt długi czas, bez wymiany czy czyszczenia, może poskutkować awarią silnika.
Jeśli chodzi o wielość rodzajów filtrów znajdujących się obecnie na rynku - zdecydowanie nie można narzekać. Możesz wybierać wśród piankowych, HEPA, EPA, zmywalnych czy cylindrycznych - to, jaki wybierzesz zależy od Ciebie i Twojego urządzenia Bosch. Filtr do odkurzacza, zarówno w przypadku zużycia jak i zniszczenia, zazwyczaj powinien zostać wymieniony, chyba, że został stworzony tak, by można było go czyścić. Niestety, nie można robić tego wiecznie i po jakimś czasie należy zainwestować w nowy. Pomoże Ci w tym tabliczka znamionowa, którą posiada Twoje urządzenie - filtr odkurzacza Bosch musi pasować do Twojego sprzętu. Jeśli jednak dopiero co wymieniałeś element i upewniłeś się, że może być czyszczony, należy robić to regularnie, a za razem niezbyt często, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń. Nie jesteś pewien, czy powinieneś myć filtr, który posiadasz? Lepiej nie ryzykuj i zwyczajnie wymień go na nowy. Jeśli jednak zwykłeś inwestować z filtry do odkurzacza Bosch, które wiesz, że możesz myć bez obaw - oto jak to robić.
Sprawdź instrukcję obsługi urządzenia, aby dowiedzieć się jak wyjąć element. Niektóre modele wymagają pomocy śrubokrętu, podczas gdy z niektórych filtr możesz wyjąć ręcznie. Przelej go ciepłą bądź letnią wodą i postaraj się nie dotykać przy tym części filtrującej, aby nie została uszkodzona. Zachowanie ostrożności jest ważne zwłaszcza przy filtrach HEPA - są wykonane z delikatnością, a więc raczej nie powinny być czyszczone. Mogłoby to uszkodzić ich ciasno splecione włókna, które pełnią role filtrującą. HEPA jest też wrażliwy na czynniki zewnętrzne. To wszystko sprawia, że jeśli ten konkretny filtr zapcha się bądź zużyje, najlepszym wyjściem jest jednak wymiana. Znajdziesz jednak filtry do odkurzacza Bosch, które mogą nadawać się do mycia delikatnymi środkami czyszczącymi - będzie to bardziej skuteczna metoda niż przelewanie samą wodą.
Po umyciu filtra, pozostaw go do samoistnego wyschnięcia na powietrzu, najlepiej w jasnym miejscu. Wilgoć i ciemność to środowisko idealny dla rozwoju kolonii bakterii i pleśni, upewnij się więc, że element jest całkowicie suchy zanim włożysz go z powrotem do odkurzacza. Zazwyczaj wystarczy, aby suszył się przez około godzinę.
Odkurzacz traci moc
W momencie awarii urządzeń AGD nie musimy panikować. Poprawne określenie problemu to gwarancja sukcesu na rozwiązanie usterki. Pokazujemy, że dasz radę zrobić to samodzielnie z naszym udziałem. Podajemy także tipy, dzięki którym Twój sprzęt będzie działał dłużej. Postawimy Twój sprzęt na nogi.
Zobacz rozwiązanie