Uszczelki do ekspresów do kawy Krups
Uszczelki do ekspresu Krups to jedne z części, które dbają o odpowiednią pracę poszczególnych podzespołów. Jak sama nazwa wskazuje, dbają one o szczelność, zapobiegając przed wyciekami, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz urządzenia. W ekspresie możemy znaleźć wiele typów tych elementów; uszczelki, o-ring, okrągłe, uszczelki zaparzacza, pojemnika, kolby, zaworu czy spieniacza oraz inne – każda z nich pełni konkretną rolę. Dzięki uszczelnianiu połączeń, sprzęt może działać płynnie i bez zakłóceń. W przypadku zużycia lub uszkodzenia, jak podziurawienie, ukruszenie, poluzowanie czy pęknięcie, uszczelka do ekspresu Krups powinna zostać wymieniona. Nową część – oryginalną lub fabryczny odpowiednik dobrej jakości – znajdziesz w North. Uszczelkę dobierz na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Elementy różnią się od siebie wymiarami. Jeżeli szukasz instrukcji dotyczących wymian i napraw w Twoich sprzętach AGD, odwiedź nasz kanał na YouTube.
- powrót do Części do ekspresów do kawy Krups
- Uszczelki
- Uszczelki (wszystkie) (99)
- Uszczelki pojemnika (13)
- Uszczelki zbiornika (13)
- Uszczelki zaparzacza (3)
- Uszczelki kolby (2)
- Uszczelki młynków (2)
- Uszczelki płyty (3)
- Uszczelki grzałki (1)
- powrót do Części do ekspresów do kawy Krups
- Uszczelki
- Uszczelki (wszystkie) (99)
- Uszczelki pojemnika (13)
- Uszczelki zbiornika (13)
- Uszczelki zaparzacza (3)
- Uszczelki kolby (2)
- Uszczelki młynków (2)
- Uszczelki płyty (3)
- Uszczelki grzałki (1)
Uszkodzona uszczelka do ekspresu Krups? Tutaj dopasujesz nową
Ekspres do kawy, to urządzanie, które znajdziemy w większości kuchni miłośników tego napoju. Jego prawidłowe, płynne działanie jest jednak w pełni uzależnione od tego, w jakim stanie są poszczególne elementy. Uszczelka do ekspresu Krups to drobna, często ignorowana część, która jednak na duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego sprzętu. Uszczelka, co oczywiste, dba o szczelność konkretnych podzespołów, dzięki czemu mogą one działać płynnie i bez zakłóceń. Ponieważ uszczelka do ekspresu Krups jest niewielką i delikatną częścią, może ulegać różnym uszkodzeniom, jak pokruszenie czy przerwanie. Jest to jednak zazwyczaj spowodowane długoletnim użytkowaniem i intensywną eksploatacją – uszczelka się po prostu zużywa. Zdarza się jednak, że część zostanie zakamieniona, obluzowana, ukruszona czy podziurawiona. Największe ryzyko takich uszkodzeń jest w przypadku uszczelki tłoka oraz zaparzacza. Podobne problemy można w większości przypadków rozpoznać po wylewaniu kawy poza urządzenie, jej zbyt małej ilości w kubku po zaparzeniu, fusach, czy po migających kontrolkach, które informują o awarii.
Jeśli w Twoim ekspresie pojawiły się problemy z uszczelkami, część będzie należało wymienić. W tym przypadku nie jest to element, który się naprawia. Zbyt długie zwlekanie z wymianą uszczelki może sprawić, że ekspres zostanie zalane od wewnątrz. Grozi to uszkodzeniem niektórych podzespołów – spowodowałoby to ich awarię, która byłaby znacznie cięższa do zażegnania, niż wymiana uszczelek. Jeżeli chcesz, aby uszczelki pozostały w dobrym stanie na dłużej, warto pamiętać o tym, by regularnie je smarować. Zwracaj szczególną uwagę na uszczelki przy głowicy, od zaworu gorącej wody, w bloku zaparzającym. Smarowanie sprawi, że nie będą szybko stawać się kruche, a ich zużywanie się będzie wolniej postępować. Do smarowania używaj smaru silikonowego. Nakładaj go co około 5 lub 6 miesięcy, lub kiedy smar się wypłucze czy wytrze. Uszczelka do ekspresu Krups powinna być dobrana do konkretnego modelu urządzenia. Aby to zrobić, posiłkuj się oznaczeniami z tabliczki znamionowej. W zależności od tego, jakiej uszczelki szukasz, będą się one różnić wymiarami, a więc dobranie jej w prawidłowy sposób jest bardzo ważne dla prawidłowego działania sprzętu.
Gorąca pralka podczas prania
Wadliwy sprzęt nie oznacza porzucenia go na straty. Odpowiednie zdiagnozowanie usterki to podstawa naprawy wraz z doborem części zamiennych. Pokazujemy, że jest to możliwe dzięki naszym wskazówkom. Szczegółowo opisujemy również jak pielęgnować urządzenia. Dajemy "drugie życie" urządzeniom.
Zobacz rozwiązanie