Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Ekspres do kawy Rodzaj urządzenia

Pompy do ekspresów do kawy DeLonghi

Pompy do ekspresu Delonghi to elementy, które znajdziemy w podstawowym wyposażeniu każdego z tych urządzeń. Część połączona jest z przepływomierzem za pomocą rurki, pobiera wodę ze zbiornika i kieruje ją w stronę zaworu, skąd pod ciśnieniem tłoczona jest do bojlera. Jeżeli pompa do ekspresu Delonghi uległa awarii, ciśnienie w urządzeniu może być osłabione, co z kolei pogorszy smak i aromat kawy. Dodatkowo, może spowodować problemy z działaniem funkcji pary. Ekspres może także pracować znacznie głośniej, a całkowity obieg wody w sprzęcie zostanie zaburzony. Jeżeli pompa uległa awarii, należy ją wymienić, aby przywrócić prawidłowe działanie ekspresu. Nowe pompy – zarówno oryginalne, jak i fabryczne odpowiedniki dobrej jakości – znajdziesz w szerokiej ofercie North. Wymienne elementy dobieraj na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej, aby mieć pewność, że będą one pasować do Twojego urządzenia. Jeżeli szukasz instrukcji, dotyczących wymian i napraw sprzętów AGD w Twoim domu, odwiedź nasz kanał na YouTube.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Jak sprawdzić, czy pompa do ekspresu DeLonghi jest uszkodzona?

Ciężko wyobrazić sobie rozpoczęcie dnia bez kawy. Niestety, jeżeli w ekspresie pojawi się usterka, poranny rytuał może zostać zaburzony. Pompa do ekspresu DeLonghi jest elementem, który zazwyczaj znajdziemy z boku urządzenia, obok pojemnika na wodę, i jest widoczny po zdjęciu obudowy. Jest ona połączona z przepływomierzem za pomocą rurki. Pobierając wodę ze zbiornika, posyła ją do zaworu, skąd pod ciśnieniem idzie następnie do bojlera. Każdy z ekspresów ciśnieniowych wyposażony jest w ten sam rodzaj pompy – „ulka”. Po czym poznać, że pompa do ekspresu DeLonghi nie działa?

Pierwszym z objawów może być brak kawy – po uruchomieniu urządzenia będzie dało się słyszeć pracę młynka, jednak z dozownika nic nie poleci. Wywar nie zostanie zaparzony i do pojemnika na odpady trafią suche fusy. Kolejnym objawem może być rozpoczynanie samooczyszczenia przez ekspres, zamiast zaparzania kawy. Może to oznaczać, że pompa do ekspresu DeLonghi nie podaje wody, urządzenie „myli się” i uważa parzenia kawy za zakończenie, więc zaczyna auto-czyszczenie. Funkcja pary również może przestać całkowicie działać – usterka pompy osłabia ciśnienie i gorąca woda nie może zostać przepompowana z bojlera. Następnym sygnałem będą dziwne dźwięki wydawane przez urządzanie, przypominające charakterystyczne buczenie. Oznacza to, że pompa ma problem z tłoczeniem, a to z kolei jest praktycznie pewnym objawem pojawienia się usterki. Jeżeli zastanawiasz się jak sprawdzić pompę w ekspresie do kawy, nie jest to szczególnie trudne, jednak wymaga dużej ostrożności. Zacznij od wyposażenia się w rękawiczki. Testując działanie pompy, wystarczy podłączyć ją „na krótko” do zasilacza, włożyć wąż od pompy do zbiornika z wodą i włączyć zasilacz. Jeżeli Twoja pompa nie działa, nową – oryginalną lub fabryczny odpowiednik dobrej jakości - dobierzesz w North. Wybierając część wymienną do swojego urządzenia, posiłkuj się oznaczeniami z tabliczki znamionowej. Skorzystaj też filtrów u góry strony, aby odszukać element jeszcze szybciej.

Gorąca pralka podczas prania

Niesprawny sprzęt AGD to nie powód do radości, ale nie ma co panikować. Zrozumienie zasady działania sprzętu to podstawa do wykonania wielu napraw. Pomagamy w uporaniu się z drobnymi awariami. Przekazujemy Wam również przydatną wiedzę na temat dbania o sprzęt AGD. Ciągle doszkalamy się, aby przekazywać tylko fachową wiedzę naszym klientom.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top