Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia

Zaczepy grzebienia do zmywarek

(173 produktów)

Grzebień do kosza zmywarki jest jednym z ważniejszych elementów, zapewniających bezpieczeństwo Twoich naczyń podczas pracy urządzenia, stabilizując je. Elementami, które odpowiadają za stabilizację tej części, są zaczepy grzebienia do zmywarki. Zaczepy dbają więc, aby Twoje talerze, i nie tylko, mogły być bezpieczne i pozostały na swoich miejscach podczas cyklu zmywania. W przypadku ich braku lub uszkodzenia, istnieje ryzyko uszkodzenia także samych naczyń. Ich wymiana przywróci funkcjonalność grzebienia. Na szczęście, zabieg ten jest bardzo łatwy i możesz przeprowadzić go samodzielnie - zaczep montuje się na koszu. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednią część zamienną w North. Jeśli wiesz czego szukasz, użyj filtrów na górze strony - dzięki temu szybciej znajdziesz potrzebny element. Wśród szerokiej oferty North znajdziesz zarówno te oryginalne, jak i fabryczne zamienniki. Chcesz dowiedzieć się jak samodzielnie wymieniać inne wadliwe lub zużyte części poszczególnych sprzętów domowych? Zajrzyj na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz listę filmików instruktażowych.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
Zaczep grzebienia do dolnego kosza do zmywarki Bosch
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Zaczepy grzebienia do zmywarki, a bezpieczeństwo Twoich naczyń

zaczepy grzebienia do zmywarkiTo, w jaki sposób ładujesz zmywarkę, jest ważniejsze, niż mogłoby się wydawać. Urządzenie nie wykona swojej pracy prawidłowo jeśli będzie przeładowane. Wyposażone jest więc w kosze górne, kosze dolne, kosze na sztućce. W środku znajdziesz także grzebienie, które mają za zadanie wspieranie naczyń oraz zaczepy grzebienia do zmywarki. To właśnie zaczepy grzebienia do zmywarki dbają o to, by element był stabilny, a Twoje naczynia bezpieczne. Aby zmywanie było jak najbardziej efektywne, naczynia należy zawsze umieszczać w prawidłowy, określony sposób.

Jak prawidłowo załadować zmywarkę?

Aby dobrze załadować zmywarkę, warto wiedzieć do czego służą poszczególne kosze, a także grzebienie. Kosz górny powinien być używany do przechowywania filiżanek, szklanek, kubków czy małych misek. Jednak przepełnienie go zwiększa prawdopodobieństwo stłuczenia oraz utrudnia cyrkulację wody i rozprowadzanie środka czyszczącego. Tworzywa sztuczne, jak plastik, również należy umieszczać na górze, z dala od elementu grzejnego, który mógłby je zniekształcić lub podtopić. Kosz dolny jest miejscem idealnym na talerze, a także tace, deski do krojenia nadające się do mycia w zmywarce (nie drewniane) i inne większe naczynia. Należy ustawić je po bokach oraz z tyłu. Talerze umieść w szczelinach, upewniając się, że zaczepy grzebienia zmywarki są zaciśnięte tak, aby naczynia były stabilne. Wnętrza talerzy skieruj w stronę środka i pochyl je do wewnątrz i lekko w dół. Ważne jest, aby między talerzami zostało wystarczająco dużo miejsca. Filiżanki, kubki, szklanki i miski na górze także ustaw pod kątem, aby woda miała mogła się z nich wydostać. Nadające się do mycia w zmywarce aluminium oraz stal nierdzewną możesz umieścić przodem do dołu i w kierunku dolnego spryskiwacza. Zaciśnij więc zaczepy grzebienia zmywarki i użyj go, jako podparcia do talerzy - pamiętaj, jednak, aby najpierw wszystkie większe resztki jedzenia zgarnąć do odpadków. Z załadunkiem sztućców sprawa jest o tyle prosta, że wkładasz je do specjalnych koszy. Staraj się układać je tak, by nie zagnieżdżały się w kratach koszyka i szczególnie uważaj na ostre noże, które w zmywarce mogą się stępić.

Po poprawnym załadowaniu zmywarki, jej rozładunek będzie mniej czasochłonny - prawidłowa organizacja znacznie ułatwia rozkładanie naczyń. Na samym początku powinieneś opróżnić dolny kosz. W przeciwnym razie woda, która mogła się zebrać w kubkach oraz szklankach (choć zawsze powinieneś ustawiać je do dołu) w górnym koszu, mogłaby wylać się na znajdujące się poniżej talerze, garnki i inne naczynia. Mimo, że istnieją ogólne zasady, które w jakiś sposób dyktują, jak poprawnie ładować zmywarkę, wiadomym jest, że w każdym domostwie sposób wkładania naczyń jest inny. Bierz pod uwagę przede wszystkim swoje preferencje - jeśli wygodniej Ci trzymać sztućce oraz talerze w koszu górnym, upewnij się, że masz na to wystarczająco miejsca. Pamiętaj też, że choć zmywarki nie wolno przepełniać, to jednak zawsze powinna być załadowana do pełna. Dzięki temu wydajniej działa - w końcu urządzenie zużywa tyle samo wody niezależnie od tego, czy w środku znajduje się jeden talerz, czy cała ich masa.

Zmywarka pobiera wodę i staje

Niesprawny sprzęt AGD to nie powód do radości, ale nie ma co panikować. Odpowiednie rozpoznanie usterki to połowa sukcesu do naprawy sprzętu. Pokazujemy, jakich narzędzi użyć i na co zwrócić uwagę podczas usuwania awarii. Dodatkowo staramy się dawać wskazówki, jak dbać o urządzenie, aby slużyło jak najdłużej i bezawaryjnie. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, aby przekazywać tylko rzetelne informacje.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera wodę i staje
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top