Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia

Węże do zmywarek Whirlpool

Węże do zmywarki Whirlpool to niezbędne części urządzenia, które upewniają się, że działa ono prawidłowo. Mają one dbać o prawidłowy obieg wody, doprowadzając czy odprowadzając wodę. Jest to jedna z najważniejszych funkcji, pełnionych w tym sprzęcie, a więc zauważenie usterki nie powinno być trudne. Wąż może przestać prawidłowo wykonywać swoją pracę np. na skutek nagromadzenia zanieczyszczeń, jak zatkanie kamieniem czy też resztkami jedzenia. Niestety, jak każda inna część, także i wąż może przestać działać ze względu na wystąpienie usterki lub zużycie. W podobnych przypadkach na ratunek przychodzi North. W naszej ofercie znajdziesz zarówno węże dopływowe i odpływowe, jak i spustowe, połączeniowe, zasilające czy hydrostatu i inne. Wybieraj wśród części oryginalnych i dobrej jakości fabrycznych zamienników. Pamiętaj, by dobierać je na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej, aby pasowało do modelu Twojej zmywarki. Skorzystaj z filtrów na górze strony, by znaleźć je jeszcze szybciej. Jeśli chcesz wymieć wąż samodzielnie, odwiedź nasz kanał z filmami instruktażowymi na YouTube.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(9)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(32)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Dlaczego wąż do zmywarki Whirlpool może ulec szybszemu uszkodzeniu?

Każdy model zmywarki posiada zestaw węży. Odpływowy oraz dopływowy wąż do zmywarki Whirlpool dbają o to, by obieg wody w urządzeniu był prawidłowy. Tworzone są one z trwałych i solidnych materiałów, jednak, jak każda z części, mogą zużywać się i ulegać uszkodzeniom. Jedną z najczęstszych przyczyn problemów z ich działaniem jest zatkanie, np. przez resztki jedzenia lub osady wapienne i inne zabrudzenia, pochodzące z wody. Wraz z biegiem czasu gromadzą się one, co powoduje problemy z ciśnieniem i wąż do zmywarki Whirlpool zaczyna się powoli zatykać. Każdy z nich jest dodatkowo wyposażony w elektrozawór, który kontroluje dopływ wody poprzez zamykanie i otwieranie się w odpowiednich momentach. Jeśli zostanie on uszkodzony, ilość napływającej wody może być zbyt duża lub zbyt mała, a cykl zmywania nie będzie przebiegał prawidłowo. Wąż dopływowy oraz wąż odpływowy do zmywarki Whirlpool może również uszkodzić się mechanicznie na różne sposoby – może on ulec pęknięciu czy podziurawieniu. Zazwyczaj jest to skutkiem zbytniego naprężenia, wygięcia czy też nieprawidłowego ułożenia tego elementu. W przypadkach takich uszkodzeń, wąż będzie musiał zostać wymieniony – inaczej zmywarka nie będzie mogła działać prawidłowo o Twoje naczynia nie będą tak czyste, jak byś tego chciał.

Przy wyborze nowego węża, należy dobrze dopasować go do modelu zmywarki. Należy również zwracać uwagę na to, by nie był on zbyt krótki lub zbyt długi. To mogłoby wpłynąć na to, w jaki sposób jest ułożony i w przyszłości być źródłem usterki. Już tak prosty powód, jak zbyt luźne bądź zbyt ciasne ułożenie węża może przyczynić się do powstania uszkodzeń. Jeżeli część nie jest uszkodzona, ale zbyt krótka i zastanawiasz się, jak przedłużyć wąż dopływowy do zmywarki Whirlpool, w North znajdziesz przedłużki. Jeżeli jednak szukasz nowej części, warto dowiedzieć się, jakie wymiary spotkamy najczęściej. Węże odpływowe zazwyczaj mają około 17 mm średnicy i około 2 a 3 metry długości. Węże dopływowe są pod tym względem podobne. Ich montaż jest prosty do samodzielnego wykonania. Po takiej wymianie należy pamiętać o tym, by dbać o drożność zarówno węży, jak i innych części, jak filtr. Nie zapominaj regularnie uzupełniać soli, aby zmniejszyć również ryzyko zatkania przez kamień.

Zmywarka pobiera wodę i staje

Nie wyrzucajmy urządzenia AGD kiedy przestaje działać. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Stale pogłębiamy naszą wiedzę, aby móc pomagać wam jeszcze więcej.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera wodę i staje
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top