Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia

Pompy do zmywarek Siemens

Pompy do zmywarki Siemens są jednymi z ważniejszych elementów tego sprzętu domowego. W środku znajdziesz dwa rodzaje pomp – myjącą oraz odpływową. Każda z nich może potencjalnie zaburzyć działanie urządzenia w przypadku awarii lub zużycia. Umożliwiają one prawidłowy przebieg wody w zmywarce, dzięki czemu ustawiony program mycia naczyń może przebiegać w prawidłowy i efektywny sposób. Uszkodzona pompa może utrudnić bądź uniemożliwić korzystanie z urządzenia. Ważne więc, aby na jej usterkę – niezależnie od tego czy dotyczy ona pompy myjącej czy odpływowej - reagować szybko. To pozwoli Ci uniknąć dalszych uszkodzeń i przedłuży życie urządzenia. Pompa do zmywarki jest częścią łatwą w wymianie – naprawę możesz więc przeprowadzić całkowicie na własną rękę. Dobierz nową część wymienną, oryginalną lub fabryczny zamiennik. Znajdziesz ją jeszcze szybciej, korzystając z filtrów na górze strony. Jeżeli potrzebujesz instrukcji, które przeprowadzą Cię przez tę wymianę krok po kroku, zajrzyj na nasz kanał na YouTube.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(59)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(41)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(14)
36200
Wyślemy jutro
outlet Outlet już od 22900
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(14)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Pompa do zmywarki Siemens – objawy uszkodzenia

W każdej zmywarce znajdziesz dwa typy pomp – obiegową, czyli myjącą, oraz spustową, czyli odpływową. Obie z nich odgrywają konkretną rolę podczas programu lub po jego zakończeniu, a zburzenie któregokolwiek z tych procesów może mieć poważne konsekwencje dla urządzenia. Zarówno jedna jak i druga może ulec awarii lub zużyciu, sygnalizując to konkretnymi objawami. Zepsucie tego elementu zaburzy działanie urządzenia lub nawet całkowicie uniemożliwi korzystanie ze zmywarki, przywracając konieczność mycia naczyń ręcznie. Na co zwracać uwagę, jeżeli podejrzewasz, że Twoja pompa do zmywarki Siemens uległa uszkodzeniu? Czy część wymaga wymiany na nową?

Odpływowa pompa zmywarki Siemens, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie odpompowywać brudną wodę z urządzenia. Pierwszym i częstym objawem w przypadku jej awarii będzie woda, która zostaje w komorze po zakończonym cyklu mycia. Oznacza to, że element nie był w stanie jej odprowadzić. W takim przypadku cykl przebiegałby sprawnie, do momentu, w którym powinno nastąpić opróżnienie zbiornika – wtedy praca urządzenia nagle staje. I odwrotnie – awaria pompy może powodować także nieustającą jej pracę, mimo, że woda nie zostaje odprowadzana. Kolejnym częstym objawem będzie hałas dochodzący z urządzenia. Głośna praca pompy może świadczyć o uszkodzeniu jednej z części jej zespołu. Pompa myjąca dba o to, aby proces mycia naczyń przebiegał prawidłowo. Jej uszkodzenie daje bardzo podobne objawy, jak w przypadku uszkodzenia pompy odpływowej. Sygnały, na które warto zwrócić uwagę, to zbyt głośna praca zmywarki, a także cykl, który nagle zacina się. Urządzenie może także zużywać nadmierną ilość wody. Objawem, którego na pewno nie przegapisz są również wycieki. W przypadkach obu awarii, bardziej zaawansowane modele zmywarek poinformują Cię  o tym za pomocą kodu błędu. Jeśli Twoja pompa do zmywarki Siemens uległa uszkodzeniu, warto naprawić ten problem wymieniając część na nową. Dobierz nową pompę w North, posiłkując się oznaczeniami z tabliczki znamionowej.

Zmywarka pobiera wodę i staje

W momencie awarii urządzeń AGD nie musimy panikować. Warunkiem naprawy jest odpowiednie rozpoznanie problemu w urządzeniu. Udowadniamy, że drobne naprawy możesz wykonać samodzielnie. Pilnujemy również, abyście jak najlepiej dbali o własne urządzenia. Nieustannie szkolimy się w kwestii naprawy sprzętów AGD, aby pomagać naszym klientom.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera wodę i staje
scroll top