Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia

Spryskiwacze do zmywarek Electrolux

Spryskiwacze do zmywarki Electrolux mają za zadanie dbać o to, by mycie naczyń przebiegało prawidłowo, rozprowadzając wodę po wnętrzu komory. Transport podgrzanej wody do spryskiwaczy przeprowadza pompa myjąca. Elementy są następnie wprawiane w ruch obrotowy na skutek ciśnienia – dzięki temu mogą spryskiwać naczynia wodą, usuwając z nich zabrudzenia. Uszkodzenie lub zablokowanie spryskiwaczy może poskutkować nieefektywną pracą urządzenia – elementy nie będą w stanie domyć naczyń. Spryskiwacze mogą zostać zatkane resztkami jedzenia lub kamieniem lub przyblokowane źle ułożonymi talerzami. Wtedy należy je odetkać, wyczyścić i ułożyć naczynia w innych sposób. Niestety, jeśli spryskiwacze ulegną uszkodzeniu, jak rozszczelnienie czy pęknięcie, należy je wymienić. Nowe elementy znajdziesz w North – zarówno oryginalne, jak i fabryczne zamienniki. Dobieraj je na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Wymiana części jest prosta – jeżeli potrzebujesz instrukcji, odwiedź nasz kanał na YouTube.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Jak wymienić spryskiwacze do zmywarki Electrolux?

Spryskiwacz do zmywarki Electrolux dba o to, by cyrkulacja wody w urządzeniu była prawidłowa. To właśnie dzięki temu z naczyń usuwane są zabrudzenia. Jak działają spryskiwacze? Woda transportowana jest do zmywarki, gdzie następnie zostaje podgrzewana. Pompa myjąca przeprowadza ją do spryskiwaczy, a one wprawiane są w ruch obrotowy pod wpływem ciśnienia. W ten sposób woda rozprowadzana jest po wnętrzu komory i tym samym po naczyniach. Wszystkie z tym urządzeń posiadają spryskiwacz dolny, a także spryskiwacz górny do zmywarki Electrolux. W niektórych modelach możemy znaleźć też spryskiwacze tylne lub sufitowe, które odpowiadają za wygodniejsze mycie półek lodówki, blach do ciast czy sztućców oraz innych typów naczyń.

Jeżeli zdarzy się, że spryskiwacz do zmywarki Electrolux uszkodzi się w jakiś sposób – np. rozszczelni bądź pęknie – będzie musiał zostać wymieniony. Taka naprawa jest prosta i całkowicie wykonalna w zaciszu własnego domu. Zacznij od wyjęcia zarówno kosza górnego, jak i dolnego tak, aby móc uzyskać łatwy dostęp do uszkodzony części. Przy wymianie spryskiwacza dolnego zazwyczaj wystarczy pociągnąć go w górę, a następnie wyjąć i w jego miejsce po prostu włożyć nowy. Po tym powinno nastąpić charakterystyczne kliknięcie, które oznacza, że wymiana przebiegła prawidłowo. Wymieniając spryskiwacza górne, możesz zrobić to na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wymiana wraz z rurą, która doprowadza wodę. Odłóż kosz i odczep zatrzask, mocujący rurę. Następnie podnieś go, zdejmij a nowy zestaw włóż w przeznaczone do tego wyżłobienia. Na końcu zaciśnij zatrzask mocujący. Teraz powinieneś usłyszeć kliknięcie, świadczące o prawidłowo dokonanej wymianie uszkodzonego elementu. Drugim sposobem na wymianę, jest wymiana samego spryskiwacza, bez rury. Zacznij od przekręcenia nakrętki. Znajduje się ona między ramieniem, a spryskiwaczem. Ułatwi Ci to wyciągnięcie zepsutej części. Nową włóż na miejsce starej, a na końcu wystarczy dokręcić nakrętkę. Po dokonanej wymianie spryskiwaczy, warto przetestować czy ruszają się swobodnie i czy nie zostały przez nic zablokowane – obróć je ręcznie dookoła. Gotowe!

Zmywarka pobiera wodę i staje

Zepsute urządzenie wcale nie musi okazać się aż takim problemem jak nam się wydaje. Zrozumienie zasady działania sprzętu to podstawa do wykonania wielu napraw. Pomagamy w uporaniu się z drobnymi awariami. Przekazujemy Wam również przydatną wiedzę na temat dbania o sprzęt AGD. Ciągle doszkalamy się, aby przekazywać tylko fachową wiedzę naszym klientom.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera wodę i staje
scroll top