Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia

Uszczelki do zmywarek Beko

Każde urządzenie domowe, które korzysta z wody wyposażone jest w szereg uszczelek, mających za zadanie zapobiegać wyciekom zarówno zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Wyciek wody spowoduje nie tylko potop w pomieszczeniu, ale także może doprowadzić do awarii poszczególnych podzespołów urządzenia. Uszczelki do zmywarki Beko są więc odpowiedzialna za to, że sprzęt działał płynnie i prawidłowo, a jego elementy były zabezpieczone. Uszczelki nie tylko zapobiegają więc wyciekom, ale także dbają o szczelność połączeń i chronią podzespoły urządzenia. Są więc niezbędnymi częściami wyposażenia każdej zmywarki. W urządzeniu znajdziesz wiele typów uszczelek i każda z nich ma konkretną rolę – uszczelki drzwi, komory, zasobnika soli czy korka i inne. Niestety, mogą one ulegać zużyciu lub uszkodzeniu i w takim przypadku należy je wymienić na nowe. Nie jest to trudne i możesz dokonać tego samodzielnie. Instrukcje naprawy znajdziesz na naszym kanale YouTube. Zacznij od dobrania nowej części – oryginalnej bądź zamiennej – w North.

strzałka rozwinięcia opisu
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Uszczelka do zmywarki Beko – objawy zużycia lub uszkodzenia

Uszczelka do zmywarki Beko ochrania urządzenie przed wyciekami zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Wszystkie sprzęty domowe, które wykorzystują do swojej pracy wodę, mają być wyposażone w szereg uszczelek – każda z nich spełnia określone zadanie. Zmywarki – oprócz uszczelek głównych, czyli drzwi, chroniących przed zalaniem podłogi – posiadają uszczelki poszczególnych podzespołów i nie tylko; komory, zasobnika soli, dozowników, czy uszczelki krawędzi i inne. Zabezpieczają one urządzenie przed zalaniem, a tym samym uszkodzeniem, konkretnych elementów, zapewniając ich bezpieczne i prawidłowe działanie.

Najbardziej narażona na różnego typu usterki, jest uszczelka zmywarki Beko, okalająca drzwiczki. Jej podatność na uszkodzenia mechaniczne jest spowodowana między innymi kontaktem z wysokimi temperaturami. Może więc wyschnąć, wypaść czy nawet ulec zerwaniu. Jeżeli zostanie zużyta, ważne jest, aby szybko dokonać wymiany. Jeśli zastanawiasz się, czy uszczelki w Twoim urządzeniu przestały prawidłowo spełniać swoją funkcję, warto zapoznać się z sygnałami, które może dawać taka usterka.

Ze względu na funkcję uszczelek, jaką jest zapewnianie szczelności – to właśnie na to należy zwrócić szczególną uwagę. Przecieki wody na podłogę prawdopodobnie będą oznaczać, że Twoja uszczelka do zmywarki Beko powinna zostać wymieniona. Warto wykonać prosty test przy użyciu kartki papieru. Włóż ją w drzwiczki i zamknij je. Kartka nie powinna wypaść. Jeśli stanie się inaczej, urządzenie nie jest szczelne. Funkcją uszczelek jest także zatrzymywanie pary wodnej, aby nie ulatywała z komory. Tym zadaniem zajmuje się uszczelka dookoła drzwi oraz uszczelka dolna. Jeśli para ulatnia się i skrapla na meblach czy sprzętach, znajdujących się obok, prawdopodobnie uszczelka nadaje się do wymiany. Należy dokonać jej jak najszybciej, ponieważ wilgoć może spowodować zniszczenie mebli, na których osiadają kropelki pary. Zużycie czy uszkodzenie uszczelek może także spowodować poważniejsze awarie. Może dojść do wycieku wody do wewnątrz, przez co powstanie zwarcie, a poszczególne podzespoły mogą ulec zepsuciu. W przypadkach takich, jak przedstawiono powyżej, należy wymienić uszczelkę (lub uszczelki). Oryginalne lub zamienne części znajdziesz w ofercie North.

Zmywarka pobiera wodę i staje

Zepsuty sprzęt wcale nie oznacza końca jego żywota. Właściwe określenie problemu usterki to klucz do samodzielnej naprawy. Wskazujemy, jak z naszą pomocą wykonać to w domowym zaciszu. Dodatkowo podpowiadamy, jak dbać o sprzęt, aby przedłużyć jego żywotność. Świat AGD nie ma przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera wodę i staje
scroll top