Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia

Spryskiwacze do zmywarek Beko

Spryskiwacze do zmywarki Beko mają za zadanie dbać o prawidłowy i płynny przebieg procesu mycia naczyń, poprzez rozprowadzanie wody po komorze. Po podgrzaniu wody, jest ona transportowana przez pompę myjącą właśnie do spryskiwacze. Te następnie wprawiane są w ruch obrotowy pod wpływem ciśnienia, dzięki czemu mogą zraszać talerze, szklanki i sztućce, pozbywając się zabrudzeń. Uszkodzenie lub zatkanie spryskiwaczy najczęściej poskutkuje nieefektywną pracą zmywarki, a więc niedomytymi naczyniami. Części te mogą zatkać się przez resztki jedzenia, czy kamień, a także przyblokować się na skutek złego ułożenia talerzy. W takich przypadkach należy je wyczyścić, odetkać i ułożyć naczynia w inny sposób. Niestety, jeśli spryskiwacze ulegną jednak uszkodzeniu, jedynym wyjściem będzie wymiana. Nowe elementy do zmywarki znajdziesz w North – dobieraj je na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Spryskiwacze są bardzo proste do samodzielnej wymiany. Jeżeli jednak potrzebujesz instrukcji, znajdziesz je na naszym kanale YouTube.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Jak samodzielnie wymienić spryskiwacz do zmywarki Beko?

Spryskiwacz do zmywarki Beko zapewnia prawidłową cyrkulację wody w urządzeniu, tym samym umożliwiając efektywne mycie naczyń. W jaki sposób działają te elementy? Na początku woda, która pobierana jest przez zmywarkę zostaje w niej podgrzewana. Następnie trafia do pompy myjącej, która transportuje ją wprost do spryskiwaczy. Pod wpływem ciśnienia wody, wprawiane są one w ruch obrotowy, przez co mogą skutecznie rozprowadzać wodę po wnętrzu komory i po naczyniach. Wszystkie zmywarki wyposażone są w spryskiwacz dolny oraz spryskiwacz górny do zmywaki Beko. W niektórych modelach znajdziemy także spryskiwacza dodatkowe, jak sufitowy i tylny; mają one na celu ułatwienie mycia sztućców, a także niestandardowych naczyń, jak blachy do pieczenia lub nawet półki od lodówki.

Uszkodzony, np. poprzez rozszczelnienie czy pęknięcie, spryskiwacz do zmywarki Beko, należy wymienić na nowy. W innym wypadku nie będzie on prawidłowo wykonywał swojej pracy. Taką naprawę można wykonać samodzielnie. Warto zacząć od wyjęcia kosza dolnego i górnego, aby mieć łatwy dostęp do części, które chcemy wymienić. W przypadku wymianu spryskiwacza dolnego, zazwyczaj wystarczy pociągnąć go w górę, a następnie wyjąć i w jego miejsce wmontować nowy. Powinieneś usłyszeć kliknięcie, która zasygnalizuje, że wymiana części przebiegła prawidłowo. Jeżeli wymieniasz spryskiwacze górne, może zrobić to na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wymiana części wraz z rurą, która doprowadza wodę. Zacznij od odstawienia kosza na bok, odczepiania zatrzasku który mocuje rurę i podniesienia oraz zdjęcia go. No części wystarczy włożyć w przeznaczony do tego wyżłobienia, a następnie ponownie zacisnąć zatrzask mocujący. Tutaj także powinieneś usłyszeć charakterystyczne kliknięcie, które potwierdzi, że prawidłowo dokonałeś wymiany. Jeśli wymieniasz sam spryskiwacz, zacznij od przekręcenia nakrętki, która zlokalizowana jest między spryskiwaczem, a ramieniem. To pozwoli Ci łatwo wyjąć wymienianą część. Następnie należy zamontować nowy spryskiwacz w miejsce uszkodzonego i dokręcić nakrętkę. Na samym końcu warto zawsze sprawdzić, czy elementy nie są czymś przyblokowane i czy są w stanie poruszać się swobodnie – wystarczy, że kilka razy ręcznie je obrócisz.

Zmywarka pobiera wodę i staje

Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Poprawne określenie problemu to gwarancja sukcesu na rozwiązanie usterki. Pokazujemy, że dasz radę zrobić to samodzielnie z naszym udziałem. Podajemy także tipy, dzięki którym Twój sprzęt będzie działał dłużej. Postawimy Twój sprzęt na nogi.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera wodę i staje
scroll top