Blokady do zmywarki
W naszej ofercie znajdziesz blokady do zmywarek różnych producentów AGD: Beko, Bosch, Amica, Whirlpool, Candy, Indesit, Electrolux, AEG. Jeśli potrzebujesz zakupić część, koniecznie zwróć uwagę na dane urządzenia, które znajdują się na tabliczce znamionowej. Dzięki nim uda się bez problemu zidentyfikować właściwy model, a co za tym idzie, zamówić pasującą część. Kiedy zauważysz, że spod drzwi wycieka woda lub program nie chce się uruchomić, zwróć uwagę na stan zamka elektromagnetycznego. Ze względu na częstą eksploatację może on ulec uszkodzeniu, którego wyeliminowanie jest kluczowe dla poprawnego działania urządzenia. Natomiast w przypadku, gdy kosz w Twojej zmywarce wypada lub obija się o tylną ścianę, być może połamała się blokada ogranicznika do prowadnicy kosza. To delikatna część, której montaż nie sprawia większego problemu, więc z pewnością poradzi sobie z tym każdy użytkownik. Regularna wymiana części eksploatacyjnych gwarantuje dłuższe używanie urządzenia przy zachowaniu jego pełnej sprawności.
- powrót do Części do zmywarek
- Blokady
- Blokady (wszystkie) (267)
- Blokady prowadnicy kosza (229)
- Blokady prowadnicy szuflady (7)
- Blokady przed dziećmi (11)
- Blokady grzebienia (8)
- powrót do Części do zmywarek
- Blokady
- Blokady (wszystkie) (267)
- Blokady prowadnicy kosza (229)
- Blokady prowadnicy szuflady (7)
- Blokady przed dziećmi (11)
- Blokady grzebienia (8)
Blokada do zmywarki - zamykaj drzwiczki w zmywarce
Blokada drzwi w zmywarce pozwala na rozpoczęcie cyklu zmywania. Po mechanicznym domknięciu drzwi, idzie sygnał do modułu o zamkniętych drzwiach. Co, w przypadku, gdy blokada odbija i nie chce się załączyć? Nie trzeba od razu wzywać fachowca. Niektóre blokady do zmywarek są całkowicie mechaniczne i naprawisz je samodzielnie. Działają na zasadzie sprężynowego zatrzasku i zamknięcia.
Awarie zmywarek do naczyń rzadko się zdarzają, jeżeli dbamy o jej stan. Oprócz czyszczenia filtrów, powinno się przetrzeć szmatką uszczelkę dookoła drzwi. W tych miejscach również osadzają się zanieczyszczenia i namnażają bakterie. Jeżeli uszczelka jest zdeformowana lub stara, trzeba liczyć się z tym, że drzwiczki w zmywarce mogą się nie domykać. W ten sposób szybko można uszkodzić blokadę, doprowadzając do wyłamania zamka.
Nie trzaskaj drzwiami! Jeżeli chcesz uniknąć wyłamania haczyka w zmywarce po prostu nie trzaskaj drzwiami, w momencie wstawiania naczyń. Ten brzydki nawyk może skończyć się uszkodzeniem nie tylko blokady, ale też klamki.
Jakie blokady występują w zmywarkach?
Znajdujące się we wnętrzu urządzenia blokady do zmywarek można podzielić na kilka kategorii. Pierwsza z nich to ograniczniki prowadnicy (przednie lub tylne), które mają za zadanie zatrzymywać ruch kosza w odpowiednim momencie. Dzięki temu nie wypadnie on na zewnątrz ani nie uderzy o tylną ścianę komory, co mogłoby spowodować uszkodzenie.
Blokada do zmywarki do drzwi – za co odpowiada?
Kolejna blokada do zmywarki to ta, która znajduje się w drzwiczkach. Odpowiada oczywiście za właściwe domknięcie drzwi, a co za tym idzie, za brak wycieków na zewnątrz urządzenia. Jeśli jest niesprawna, zmywarka nie rozpocznie cyklu, ponieważ nie otrzyma odpowiedniego sygnału. Z tego względu w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniu tej części, trzeba koniecznie dokonać wymiany. Niesprawny zamek elektromagnetyczny to pierwszy krok do poważniejszych awarii w sprzęcie, spowodowanych przede wszystkim wyciekaniem wody. W niektórych modelach zmywarek można znaleźć również blokady grzebienia, a także specjalne zabezpieczenia przed dziećmi.
Zmywarka pobiera wodę i staje
Zawsze używamy sprzętu dopóki działa. W momencie awarii nie musimy panikować. Odpowiednie zdiagnozowanie usterki to podstawa naprawy wraz z doborem części zamiennych. Pokazujemy, że jest to możliwe dzięki naszym wskazówkom. Szczegółowo opisujemy również jak pielęgnować urządzenia. Dajemy "drugie życie" urządzeniom.
Zobacz rozwiązanie