Zmywarka cieknie

katarzyna | 12 września 2017

Jedną z najczęściej zdarzających się usterek zmywarki jest jej przeciekanie. Zazwyczaj oznacza to nieszczelność, zablokowanie lub niesprawność którejś z części zamiennych. Dowiedz się, dlaczego Twoja zmywarka cieknie i samodzielnie zażegnaj problem, diagnozując go dzięki naszym wskazówkom.

Twoja zmywarka cieknie? Dowiedz się, jak zdiagnozować awarię

Aby dowiedzieć się, który element odpowiada za to, że zmywarka cieknie, należy rozebrać urządzenie, włączyć cykl mycia i obserwować, skąd wycieka woda. W niektórych przypadkach powodem takich problemów wcale nie musi być poważna usterka, a zwykłe zatkanie niektórych elementów. Niezależnie od tego, co spowodowało wyciek, w większości przypadków możesz poradzić sobie z tym samodzielnie. Pomogą Ci w tym filmiki instruktażowe na naszym kanale YouTube. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na które konkretne podzespoły powinieneś zwrócić uwagę w czasie obserwacji.

Złe podłączenie do instalacji

Jeśli na podłodze znajduje się woda, możliwe, że wąż jest nieprawidłowo podłączony do zaworu. Warto sprawdzić dokładność i przede wszystkim szczelność połączeń. Zwłaszcza, jeśli woda wycieka z tyłu urządzenia. Pamiętaj o zachowaniu spadków na sieci. Nie dopuszczaj do zbyt dużego naprężenia na wężu, ponieważ grozi to wyciekiem przy zmywarce.

Zatkany filtr

Filtr to element, który bardzo łatwo może ulec zatkaniu poprzez kawałki jedzenia, osad czy rzeczy, które w ogóle w urządzeniu nie powinny się znaleźć, jak nieopatrznie wrzucone wieczka od jogurtów czy torebki herbaty. Na szczęście zatkanie filtra nie zalicza się do jako takich awarii. Wystarczy odetkać część, zaraz po znalezieniu winowajcy odpowiedzialnego za zablokowanie.

Aby zweryfikować, czy to właśnie filtr jest winowajcą wycieku, należy otworzyć urządzenie i wyciągnąć zarówno ten talerzykowy, jak i siateczkowy. Pierwszy z nich ma za zadanie wyłapywać największe zabrudzenia, jak kawałki żywności, zaś drugi chroni pompę przed tymi drobniejszymi. Wyciągając filtr zgrubny (siateczkowy), obróć go o ćwiartkę. Po tym możesz przepłukać część pod bieżącą wodą. Podobnie możesz postąpić z mikrofiltrem, do letniej wody dodać odpowiedni środek czyszczący. Pamiętaj, aby nie używać szorstkich i ostrych gąbek. Po ponownym zamontowaniu filtrów, dodaj odkamieniacz i włącz cykl zmywania bez naczyń.

Zatkany odpływ

Jeśli Twoja zmywarka cieknie, odpływ to prawdopodobnie pierwsza część, na którą powinieneś zwrócić uwagę. Jest jednym z najczęstszych powodów wycieków z tego urządzenia. Różnego rodzaju osady i pozostałości – jak mydliny – mogą zbierać się w rurach i z czasem zatkać odpływ. W tym przypadku również nie jest to zaliczane jako awaria, a dość prosty do naprawienia problem. Odpływ wystarczy odetkać za pomocą specjalnych środków lub spirali kanalizacyjnej do przetykania.

Uszkodzony elektrozawór zmywarki

Elektrozawór (bądź wąż dopływowy Aquastop) doprowadza wodę do zmywarki. Jeśli jest zablokowany w pozycji otwartej, zmywarka będzie cały czas pobierać wodę do momentu przecieku lub wylewu wody. Przyczyną może być też zakamienienie tego podzespołu, które powoduje jego rozszczelnienie i skutkuje tym, że zmywarka cieknie. W takim przypadku wymiana nie zawsze jest konieczna – wystarczy odkamienić część.

Nieszczelna pompa zmywarki

W zmywarce znajdować się mogą dwie pompy – myjąca i odpływowa – lub jedna – obiegowa. Zadaniem tych elementów jest pompowanie do komory zmywarki czystej wody oraz wypompowywanie z niej wody zabrudzonej po zakończonym cyklu zmywania. Wyciek ze zmywarki może świadczyć o uszkodzeniu pompy lub jej uszczelek.

Awarię pompy rozpoznasz często po głośnej pracy urządzenia, zużywaniu przez nie zbyt dużej ilości wody i oczywiście przeciekach. Będziesz mógł też zauważyć niedomyte naczynia czy zacinanie się turbiny. Jeżeli pompa pęknie, szybko zauważysz to po wodzie stojącej w środku bądź wylewającej się poza zmywarkę.

Pęknięty spryskiwacz do zmywarki

W zmywarce, zależnie od modelu urządzenia, znajdują się spryskiwacze: górny, dolny oraz sufitowy. Pompa wprowadza wodę do obiegu, która do komory dostaje się za pomocą spryskiwaczy. Jeśli spryskiwacze są uszkodzone, pęknięte – strumień wody może być kierowany w stronę drzwi co sprawia, że zmywarka cieknie.

Spryskiwaczy nie powinno się sklejać, ponieważ pod wpływem wody i temperatury pęknięcie się odnowi. Jeżeli spryskiwacze są całe, warto sprawdzić ich ramiona, ponieważ wyciek może być spowodowany ich nieprawidłowym montażem i poluzowaniem. W przypadku ich pęknięcia, należy je wymienić na nowe – nie jest to część, którą można rozebrać i naprawić.

Wadliwa uszczelka drzwi zmywarki

Zadaniem uszczelki zamontowanej wokół drzwi zmywarki jest między innymi ochrona przed wyciekiem wody. Pęknięcia czy ubytki w uszczelce mogą tę ochronę obniżyć. Może być ona naderwana, oblepiona żywnością bądź zniekształcona. Szczelność można łatwo sprawdzić, wkładając w drzwi kartkę papieru. Jeżeli po zamknięciu drzwi kartka papieru wypadnie lub nie utrzyma się na swoim miejscu, oznacza to, że uszczelka jest nieszczelna.

Wygięte zawiasy drzwi zmywarki

Jeśli zawiasy są wygięte, to drzwi nie zamkną się prawidłowo. Między uszczelką, a drzwiami może wtedy powstać przerwa, przez którą wycieka woda. Warto również sprawdzić zatrzask drzwi zamka, ponieważ jego uszkodzenie może spowodować wyciek z przodu zmywarki spowodowany niedomknięciem drzwi.

Jeśli drzwi się nie domykają, warto też sprawdzić, czy zmywarka jest prawidłowo wypoziomowana, ponieważ niewłaściwe przechylenie do przodu może być powodem wyciek u dołu drzwi.

Pęknięty zbiornik (wanna) w zmywarce

Zmywarka cieknie z wielu powodów. Jednym z nich może być uszkodzony zbiornik lub pęknięta uszczelka przy zbiorniku. Takie zalanie może doprowadzić do awarii pompo – grzałki w zmywarkach Bosch czy Siemens. Sprawdź, w jakim stanie jest wanna. Wymiana części nie jest trudna, a pozwoli na ponowne uruchomienie zmywarki.

Pęknięty płaszcz wodny zmywarki

Jeżeli zmywarka cieknie z boku, prawdopodobnie pękł płaszcz wodny. Ten system rurek odpowiada za przepływ wody w urządzeniu. Z biegiem lat ulega zużyciu i osadza się na nim kamień. Klejenie nie pomoże – trzeba wymienić część na nową. Dlaczego? Ponieważ zmywarka pracuje pod ciśnieniem i pod wpływem wysokiej temperatury. Bardzo szybko doszłoby do rozszczelnienia i ponownego wycieku. W takim przypadku jedynym wyjściem jest wymiana na nowy – możesz zrobić to samodzielnie.

Jak uniknąć przyczyn zalania?

Odpowiednia, prawidłowa konserwacja może oszczędzić nam wielu awarii i znacznie przedłużyć życie zmywarki. Pamiętaj, aby czyszczenie i odkamnienianie urządzenia było więc regularną praktyką – podobnie jak dodawanie soli. Przy myciu urządzenia, warto skupić się na uszczelkach i filtrach, ale nie zapominać także o panelu sterowania. Aby wyczyścić zmywarkę od środka, wystarczy uruchomić pusty cykl, np. z sodą oczyszczoną lub octem. Przed załadowaniem urządzenia, pamiętaj, aby spłukać z niego te największe resztki po jedzeniu, aby nie zatkały filtra. Po każdym zakończonym programie mycia należy zostawić uchylone drzwiczki.

Zobacz inne nasze artykuły:

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosów: 99

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
276 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa

Zmywarka zalała kuchnię oraz stoi w niej woda. Podczas ostatniego mycia wydawała dziwne dźwięki ale po skończeniu cyklu i otwarciu zmywarki było sucho. Wylała wodę dopiero później. Co może być usterka?

Martyna Z.

W tym wypadku przyczyną może być uszkodzony elektrozawór/aquastop. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://north.pl/baza-porad/elektrozawor-w-zmywarce-mozliwe-usterki-objawy-i-naprawa/.
Aby sprawdzić czy elektrozawór działa należy odkręcić główny zawór wody, jeśli woda będzie się lała oznacza to iż jest on zepsuty.

Renia

Zmywarka Amica. Cieknie dolem drzwi. Filtr czysty, uszczelki całe. Na wszelki wypadek wszystko przeczyszczone, tzn. filtr i uszczelki. Jedna rzecz, która rzuciła mi się w oczy to to, że podczas płukania wstepnego nie cieknie, dopierapodczas mycia gorącą wodą.

Magda B.

Z pewnością w pierwszej kolejności należy wyjąć zmywarkę, zdjąć obudowę i poszukać źródła wycieku. Nie należy w takim stanie korzystać urządzenia, żeby nie uszkodzić więcej podzespołów.

Renia

Wymieniona dolna uszczelka drzwi. Problem nie został rozwiazany. Zmywarka dalej cieknie, nawet bardziej.

Magda B.

Trzeba poszukać źródła wycieku. W zmywarce jest wiele elementów które mogły się rozszczelnić w skutek eksploatacji.
Proszę sprawdzić czy drzwi dobrze przylegają, czy zawiasy się nie poluzowały. Zdjąć obudowę zmywarki i poszukać.

Renia

Zdaje się, że wszystko jasne. Dolna uszczelka samoczynnie wyskakuje z mocowania. Kupiona niby oryginalna. Mimo kilkukrotnych prób osadzania na różne sposoby nadal wyskakuje. Czy spotkaliście się z czymś takim?
Zamierzam kupić kolejną uszczelkę z innego źródła.

Martyna Z.

Proszę o przesłanie zdjęcia tabliczki znamionowej urządzenia oraz części na email [email protected] w celu weryfikacji.

Tomasz

u mnie to samo !!!!po wymianie uszczelki dolnej plus głównej (dookoła) cieknie spod drzwi). też Amica .

Martyna Z.

Przyczyną może być zły montaż uszczelki, w tym przypadku należy użyć siły aby uszczelkę dobrze dopasować w rowek montażowy. Ewentualnie może zdarzyć się tak, że zawias bądź linki/taśmy mogą być również uszkodzone i nie trzymają odpowiednio drzwi.

Piotr

Witam zmywarka bosch smv40d40eu/25 lekki obiad wycieku z boku, od 2 dni zdarza się że nie kończy cyklu pracy pali się kranik na koniec cyklu, dzisiaj wywaliło różnicowe co może być przyczyną zalecana naprawa czy wymiana ??

20231220_213105.jpg
Magda B.

Trzeba zlokalizować i usunąć źródło wycieku. Korzystanie w takim stanie ze zmywarki może powodować uszkodzenie podzespołów.

Agnieszka

Przy pracy zmywarki z boku zbiera się woda i cieknie w dół w stronę modułu.
Co to za rozszczelnienie i czy da się to naprawić czy myśleć o nowej?

Screenshot_20231218_114744_Gallery.jpg
Magda B.

Proszę o podanie danych z tabliczki znamionowej urządzenia.

Ewa

Zmywarka Amica, cieknie na zewnątrz nabłyszczacz. Jak go nie ma to już nic nie cieknie.

Magda B.

Uszkodzona uszczelka lub klapka dozownika.

Brygida

Zmywarka firmy Indesit dziś miałam taki dziwny przypadek wchodząc do kuchni dość duża kałuża wody okazało się że to ze zmywarki i że kapie z przodu drzwi gdy otwarlam zmywarkę w środku była woda a nie powinna trzy godziny prędzej wkładałam tam talerze ale jej nie włączyłam bo za mało wsadu bylo. Czy są jakieś sugestie co mogło się stać i na co zwrócić uwagę ?

Magda B.

Prawdopodobnie uszkodzony elektrozawór.
Proszę też zapoznać się z poniższym artykułem, w którym opisujemy najczęstsze przyczyny takiego problemu.
https://north.pl/baza-porad/zmywarka-nabiera-wode/

Tomek

Zmywarka whirpool. Myje ale nie kończy programu i wyświetla kod 15. Cały czas pracuje pompa odpływowa ponieważ w odpływie cały czas leci woda.

Magda B.

Błąd 15 sugeruje problem z pompą myjącą. Jeśli jednak zmywarka sama pobiera wodę to prawdopodobnie uszkodzony jest elektrozawór. Warto też sprawdzić drożność odpływu.

Goska

Jaka moze byc przyczyna ze panel sterowania od boku pekl i teraz wyskakuje bolec z frontu.

Luiza

zużycie, stuknięcie, ciężko stwierdzić

DariuSz

Co może być powodem że jest wilgoć w środku drzwi zmywarki, tam jest taka filcowa wkładka która jest mokra i kapie z niej woda podczas zmywania naczyń, zmywarka Whirpool

Luiza

Wskazuje to na nieszczelność drzwi. Proszę sprawdzić połączenia na dozowniku

Rafał

Mam zmywarkę Whirlpool cieknie po zawiasie wydawać by się mogło. Ktoś coś kiedyś miał podobnego? Serwis mówi o zawiasie rozlegulowanym lub uszczelka dolna. Czy te zawiasy się reguluje?

wyciek.JPG
Monika

Mam zmywarke Beko. Dzis wymienilam 2 uszczelki w srodku i przy drzwiach zmywarki. Woda niestety nadal leci przez drzwi. Zdjęłam główna obudowę drzwi, włączyłam i widać że woda w trakcie cyklu mycia wychlapuje wodę bokami przy drzwiach w miejscu gdzie kończą się uszczelki, zaraz przy zawiasach. Wanienka jest za płytka na drzwiach przez co woda wydostaje się prosto na podłogę. Proszę o pomoc co może być przyczyna.

Bartek

Mam to samo. Udało sie rozwiązać problem?
[email protected]

Przemek

Witam
Posiadam zmywarkę Electeolux, w momencie gdy zmywarka pobiera wodę w komorze zmywania tam gdzie ustawia się twardość wody cieknie po czym zmywarka zaczyna odpompowywać tą wodę i tak w kółko…

Tomasz

Dzień dobry. Zmywarka Beko DIS28021, co jakiś czas taca pod zmywarką wypełniała się wodą, trochę wody się wylewało, i wyłączało się zabezpieczenie p.porażeniowe. Po wyschnięciu i resecie zmywarka 3, 4 miesiące działała prawidłowo. Ale teraz ze zmywarki od spodu wlała się brudna, brunatna woda, wyświetliły się chyba wszystkie możliwe błędy. Moje pytanie, czy to wskazuje na przeciek przez pompę myjącą? Ewentualnie jak to zweryfikować? Dodam że po wyschnięciu ( chyba z 10 dni zmywarka nie była używana), po włączeniu od razu startuje pompa usuwająca wodę, i zmywarka zaczyna normalnie pobierać wodę, ale boje się żeby nie nastąpił wyciek i zalania… Czytaj więcej »

beata

hej, zmywarka amica, cieknie nie za kazdym razem, najpierw pobiera wodę, potem odpala sie alarm (ikonka szkło) że cos cieknie ale wody nie ma, dopiero po przechyleniu zmywarki na bok wycieka woda w ilości około 200-400ml na oko. po wytarciu podłogi zmywarke moge odpalic i dziala normalnie przez około miesiac. czyszcze filtr w miare regularnie (czy mam czesciej, nie bywa jakos bardzo zapchany) mamy twarda wode, ale do prania uzywam kostek, soli do zmywarki, ocet do nablyszczania. Zmywarka domywa zero innych problemow czy zapachow. prosze o sugestie co moge zrobic / sprawdzic zeby sie nie spinac ze jak wyjde z… Czytaj więcej »

Adam

Witam,zmywarka Beko Din 28320 cieknie od spodu z wentylatora osuszającego który jest podłączony do rury powietrznej wentylatora. Obudowa wentylatora nie posiada żadnej uszczelki, miejsce połączenia wentylatora z rurą powietrzną również nie posiada uszczelki. Czy woda powinna trafiać do tego wentylatora? Wyciek pojawia się pod koniec cyklu prania. Czy wymiana wentylatora na nowy rozwiąże problem?

Xyz

W zmywarkach z oświetleniem wnętrza (np. Electrolux) woda cieknie przez klosz lampki, zalewa elektronikę oświetlenia, powoduje gnicie maty izolacyjnej z boku obudowy i na koniec wywala błąd i30. Te zmywarki ciekną od fabrycznej nowości. Recepta: wymiana lampki na nową, ale z wklejeniem jej na silikon wysokotemperaturowy.

Marian

Mam zmywarkę Electrolux ESL4310LO. W czasie zmywania z czarnego wężyka cieknie woda do tacki. To po napełnieniu tacki powoduje wejście w tryb awaryjny zmywarki. Wybranie wody z tacki umożliwia kilkakrotne zmywanie. Sytuacja się powtarza. Proszę o poradę.

Marian

Jest tam 2 czarne wężyki przelewowe. Z jednego z nich co jakiś czas wypływa woda.

Piotr

Udało Ci się rozwiązać problem? Mam to samo 😕

Bożena

Dzień dobry, mam zmywarkę Bosch, która cieknie (nie za każdym razem), patrząc na zmywarkę z przodu, woda wycieka z lewej strony z boku, a piana z prawej strony drzwiczek, dzieje się to równocześnie. Używam tabletek do mycia, filtr jest ok, zmywarka ma 12 lat. Będę wdzięczna za pomoc.

Elżbieta

Wymienić uszczelkę z drzwiach

Jacek

Witam, mam problem z wyciekiem że zmywarki elektrolux esl8356ro. Przecieka dokładnie od prawej strony drzwi, tak jakby od zawiasu. Na pierwszy rzut oka sprawdziłem dysze myjące i uszczelki. Wyglądają na ok. Co może być przyczyną? Będę wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję.

Jacek

Wymieniona uszczelka drzwi, na razie nic nie cieknie. Pozdrawiam

Piotr

Witam.
Mam zmywarkę BEKO i od 2 tygodni cieknie mi spod drzwi.
Wezwałem serwis bo zmywarka jest na gwarancji. Serwisant przyjechał i stwierdził że przód zmywarki jest za nisko i podniósł ją na przednich nóżkach. Wygląda to fatalnie bo zmywarka jest w zabudowie i teraz dołem odstaje na 1.5 cm. reszta niby jest OK. Co gorsza dalej cieknie
Moim zdaniem jest problem z uszczelką bo nie zmieniałem pozycji zmywarki przez prawie dwa lata i nic nie ciekło.Cieknie tylko w ostatniej fazie (płukanie).
Proszę o ewentualną pomoc co może być przyczyną tego wycieku.

Ania

Witam.
Mam zmywarkę Bosch, mimo wymienionej uszczelki dolnej nadal cieknie. Co może być przyczyną.

Bogna

Filtry czyste ,łopatki od pompy czyste kręcą sie

Bogna

Cieknie od spodu od dna na zewnątrz na podłogę w okolicy miejsca gdzie znajduje się pompa i filtry. Zmywarka to Hisense HS661C60X

Bogna

Witam A ja mam zmywarkę Hisense 60 cm wolnostojąca. Używam ja około miesiąc. Zawsze wszystko ok. A wczoraj około w połowie cyklu – A był program 1h. Nagle zaszuralo w środku i wywaliło prąd w całym mieszkaniu ,a spod zmywarki wielki wyciek. Ciepło na około w miejscu gdzie jest pompa. O co chodzi.? Wyskoczył błąd F 54

Maria

Dzień dobry. Mam pytanie. Zmywarka Beko do zabudowy . Po myciu po otwarciu drzwi czy to odrazu czy też po kilku godzinach jest woda (duże krople) na wyświetlaczu. Nowa raz używana

Mirosław

Dzień dobry witam mam pytanie, w zmywarce Ariston po np. nocnej przerwie w zmywaniu (zmywarka pracuje tylko w dzień) rano ma nagromadzoną wodę, myślę że kapie z ramion , co mogę zrobić z taką awarią?

Mateusz

Do tego po zmywaniu zawsze są mokre naczynia, być może to spowodowane trybem szybkim (1h) ale zwykły tryb pracy trwa aż 3.40h!

Mateusz

Zmywarka nówka sztuka Samsung.
Pierwsze zmywanie troszke wygięty wąż odpływowy, zmywarka wyciekła pod spodem dopiero 3 minuty przed końcem mycia. Przez całe godzinne pranie ani kropli.
Kolejne drugie mycie poprawiony wąż, 0 wycieku.
Trzecie i czwarte mycie wąż w tej samej pozycji, znowu wycieki jak za pierwszym razem, równiez przy samym końcu wycieku. Co może być powodem?

Mateusz

Prosze o poradę

Joanna

Dzień dobry, ze zmywarki Beko Din 28321 górą wydobywa się para. Stało sie to nagle, zmywarka ma 3 lata, eksploatowana ciągle, około 2 x dziennie. Czy należy wymienić tylko czarną uszczelkę dookoła czy również tą szarą nad drzwiami?

Darek

Dzień dobry od pół roku moja zmywarka Samsung wylewa. Pojawia się błąd LC. Z reguły w środku urządzenia zalega woda, której odpompowanie zajmuje dłuższą chwilę. Tak jakby zmywarka nie miała „siły”. Woda z węża ledwie płynie. Pierwsza awaria wystąpiła raptem kilka tygodni od zakupu. Zanim serwis przyjedzie, urządzenie wysycha, błąd znika, pompka działa jak wcześniej. Serwis już raz wymieniał pompkę spustową i moduł main „na czuja” i niestety, wylewania się powtarzały. Zawsze na długich programach. Serwis po pół roku upiera się, że urządzenie jest sprawne, a ze mnie robią wariata. Mimo, że nagrywałem te sytuacje. Sprawdzali węża, odpływ ścienny drożny,… Czytaj więcej »

Daw

Witam czy problem udało się rozwiązać?

Rafał

Witam mam problem ze zmywarka Electrolux. Cały czas pracuje pompa odpływowa oraz zmywarka pika 3x co jakiś czas. Zauwazylem wodę wydostająca się z płaszcza wody po lewej stronie zmywarki. Można prosić o jakąś podpowiedź ?

Kamil

Witam. Od 2 dni w zmywarce Electrolux esf66840X tuż po uruchomieniu wyskakuje błąd i30. Zajrzałem do środka i zauważyłem, że: „podłoga” jest przeważnie sucha – jedynie drobna wilgość w okolicach tego pływaka który ma zabezpieczać przed przeciekaniem, ale naprawdę nic wielkiego. Wytarłem tę wilgość i błąd nadal wyskakuje. z pokrętła od zmiękczacza wody stale sączy się woda (niezależnie czy zmywarka jest włączona czy wyłączona; przestaje ciec jedynie jak zamknę główny zawór w mieszkaniu. Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce gdzie cieknie) Poczytałem fora i wydaje mi się, że to wina: węża doprowadzającego wodę – https://north.pl/karta/waz-doplywowy-z-aquastop-2m-do-zmywarki-electrolux-za-50295663004,707-AT-3467.html płaszcza wodny – https://north.pl/karta/plaszcz-wodny-do-zmywarki-do-aeg-esf66840x,B39-QY-CMM2-NZF.html Czy ktoś ma… Czytaj więcej »

Jarek

Witam,
Mam zmywarkę Bosch SMV53L50. W zmywarce zaczęła zbierać się woda pod dnem. Ustaliłem, że wyciek ma miejsce z prawego boku w miejscu gdzie dno zmywarki łączy się z jej ścianką. Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce wycieku. Czy taka usterka jest naprawialna? Z góry dziękuję za pomoc.

wyciek1.jpg
Jarek

Dziękuję za info. Rozumiem że należy zakupić (oczywiście jeżeli byłaby dostępna) obudowę to jest wszystkie ścianki boczne i dno oraz przełożyć do niej wszystkie inne komponenty zmywarki?
Jaki jest orientacyjny koszt takiej obudowy np. Do innych modeli? Czy to się w ogóle opłaca w 8 letniej zmywarce?

Mariusz

Zmywarka whirlpool aqua steam 6 sense . Cieknie tylko podczas pracy z przodu po dwóch stronach drzwi – kilkadziesiąt ktopli podczas cyklu . Wymieniona uszczelka dolna na nową . Wsztstko raczej wskazuje na uszczelkę którą wymieniłem czyszcząc wszystkie miejsca i nic . Ratunku 🙂

Rafał

Witaj Mariusz, czy udało się ustalić gdzie cieknie? Naprawiłeś?

Waldemar

Wymieniłem uszczelki i dalej cieknie.Po ściągnięciu frontu zauważyłem że przy mocniejszym natrysku woda chlapie z rogów i środka dolnej uszczelki. Co mogę z tym zrobić?

Silesia

Dzięki za info…

Mariusz

Proszę o pomoc: zmywarka Beko 5932 FX30, cieknie woda dołem. Wymieniłem dolną uszczelkę ale dalej cieknie. Co moze być przyczyną? Zauważyłem że cieknie jak zaczynają pracować dysze skraplające.

Piotr

Witam, w mojej zmywarce zaczęła cięknąć woda z lewej strony przy drzwiczkach. Zdemontowałęm osłonę, puściłem cykl bez ścianki bocznej – nic nie cieknie, wszędzie sucho na węzykach, na płaszczu. Wnioskuje zatem że nie ma nieszczelności. Po takiej inspekcji oraz odłaczaniu węży z tydzień wszystko działało poprawnie. Czy to może być elektrozawór? Dzisiaj zaczęło się lać 47 minut przed końcem cyklu. Otworzyłęm drzwi zmywarki a tam pełno wody w środku nieodprowadoznej – nigdy nie zwrcałem uwagi ile podczas cyklu jest wody ale tak z 10 cm minimum było. Wylewa  w związku z tym się przez uszczelkę drzwi w lewym rogu ,… Czytaj więcej »

Piotr

Dzień dobry Amica ZWM 646 BE. Dziękuje za pomoc rzeczywiście ma to sens bo zmywarka tylko czasami się przelewa. Raz był błąd gdy pływak wyczuł zbyt wysoki poziom wody. Narazie wszystko okej, sprawdzę ten wirnik i pływak to bardzo dobre tropy !

Łukasz

Witam mam problem ze zmywarką Simens. Otóż cieknie mi bardzo powoli z dwóch maleńkich otworów które są z przodu zmywarki nad nóżkami . Najmniejszy otwór na zdjęciu .

Monika

Proszę o pomoc . Mam zmywarkę ELFF . Pojawił się błąd F15 . Wymieniliśmy uszczelke na oryginalną razem z tym plastikowym. Dalej cieknie z tyłu po prawej stronie .

Michał

Zmywarka Beko. Woda zalewa pływak przez dwa wężyki podłączone do pływaka. Po 20 minutach mycia pływak odcina dopływ wody.

Tomasz

Witam posiadam zmywarke beko din29320 mam wyciek z pod drzwi dodam że został wymieniony wąż aquastop,uszczelki i dolny spryskiwacz ,na Dolnym spryskiwaczu jest jeszcze doczepiny jeden mały którego nie wymieniałem i u góry też nie wymieniony czy to też odpowiada za wyciek wody.Prosze o pomoc

Tomek

Witam posiadam zmywarke beko din 29320 mam wyciek wody z pod drzwi wymieniłem już wąż aquastop ,uszczeli i dolny spryskiwacz ale na Dolnym spryskiwaczu jest jeszcze taki mały którego nie wymieniałem czy gorny spryskiwacz może być powodem wycieku proszę o pomoc

Tomek

Witam posiadam zmywarke beko din29320 mam wyciek wody z przodu drzwi wymieniłem wąż aquastop,uszczelki i dolny spryskiwacz dalej cieknie woda podczas pracy zmywarki .Pytanie do dolnego spryskiwacz jest dołączone taki mniejszy czy on może mieć wpływ na wyciek wody lub czy gorny spryskiwacz ma też wpływ na wyciek wody .Dzięki za porady

Krzysztof K.

Witam,
Mam zmywarkę Bosh Silence, na pewno kilkunastoletnią, ze stetiwaniem mechanicznym.
Problem jest taki:
Pobiera wodę, myje, w połowie cyklu zatrzymuje się, nic nie słychać, a z przodu drzwiczek wycieka woda. Nie cała, gdyż po przekręceniu programatora o jeden ząbek, rusza dalej, znowu się zatrzymuje. Ale w końcu wypuszcza wodę, a przynajmniej tak to słychać. O co chodzi?

Bogdan

Witam,
Posiadam 3-letnią zmywarkę pod zabudowę Electrolux ESL8316RO.

Podczas remontu kuchni i wyjęciu sprzętu z mebli zauważyłem bardzo niepokojąca rzecz, zmywarka przecieka. Wewnętrzne rami zmywarki trzyma się na pewnego typu uszczelce i domyślam się, że to z niej może dochodzić do wycieku załączam zdjęcie w celu weryfikacji.

Sylwia

przecieka mi pokrętło regulacji twardości wody.
poza tym pojemnik na sól jest pełen wody,
gdzie tkwi problem?
Electrolux ESL 46010

Tomek

Czy poradziłaś sobie?
Chyba mam podobny problem w Amice i dziś zmywarka zalała kuchnię.
Otwieram pojemnik na sól, a tam woda pod ciśnieniem.

rafał

Witam
Posiadam zmywarkę Bosch Silence PlusProblem jest taki że że w momencie korzystania ze zlewu woda leci w zmywarce po bocznej ściance z dopływu wody. Czy to jest wina węża dopływowego? Pytanie laika ale będę bardzo wdzięczny za pomoc

Anna

Dzień dobry, moja zmywarka zaczęła cieknąć tuż przy drzwiach (pod spodem). Mam wrażenie, że tylko kiedy pobiera wodę lub spryskuje naczynia. Co to może oznaczać?

Maciej

Dzień dobry, posiadam zmywarkę BOSCH SMV58L60EU/35 Najpierw miesiąc temu wyskoczył błąd E15 – wysuszyłem spód zebrałem wodę, był spokój dwa tygodnie, potem E09 – spalona pompogrzałka. Tutaj już musiała być rozkręcana zmywarka i wymiana pompy (dzięki za ekspresową wysyłkę north! 🙂 mój fachowiec aż się zdziwił – jeden dzień z Koszalina do Katowic! ) Uszczelniliśmy też misę zestawem naprawczym. Zmywarka pochodziła ze 3-4 razy i znowu E15 i woda na dole. uruchomiłem i widzę, że woda cieknie bokiem, gdzieś po prawej stronie po ściance tuż przed programatorem skapuje. Czy może to być oryginalna przyczyna wszystkich problemów (pierwszy E15) czy też… Czytaj więcej »

Monika

Dzień dobry, kupiłam u Was pojemnik na sól do zmywarki Amica Nr art N 917961, po zamontowaniu go nadal cieknie woda przez uszczelkę. Czy uszczelka powinna być zamontowana pod zmywarką czy nakładana na zbiornik od środka?

276
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x