Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Rury do odkurzaczy

  1. north.pl
  2. Części do odkurzaczy
  3. Rury do odkurzaczy
  4. x

Rury do odkurzacza

Poniżej znajdziesz oryginalne i zamienne Rury do odkurzaczy. Skorzystaj z filtrów by szybciej znaleźć właściwą część. Wybierając model urządzenia łatwiej dopasujesz potrzebną część. Chcesz wymienić rurę do odkurzacza i zastanawiasz się, czy nowa będzie pasować? Znajdź tabliczkę znamionową na spodzie odkurzacza, a dowiesz się czy pasuje do Twojego modelu odkurzacza. Zajrzyj do naszych złożeniówek, by upewnić się, której części poszukujesz. Masz problem z wymianą części w odkurzaczu? Zapraszamy na nasz kanał YouTube. Tam dowiesz się, jak zdemontować popsutą część i wstawić nową. Utrzymanie czystości sprzętów AGD w domu będzie dużo prostsze z proponowanymi przez nas środkami do pielęgnacji. Posiadamy również różnego rodzaju akcesoria.

Jak poprawnie dbać o dobry stan rury do odkurzacza?

Jak dbać o dobry stan rury do odkurzaczy

Jak dbać o rurę odkurzacza? Utrzymanie dobrego stanu technicznego nie wymaga od użytkownika większego wkładu. Po pierwsze, należy zawsze kontrolować stan zewnętrzny – wszelkie zgięcia, nierówności i przede wszystkim pęknięcia rury nie są akceptowalne. Tego typu uszkodzenia mogą doprowadzić do ograniczenia przepustowości, zmniejszenia siły ciągu oraz wypadania zanieczyszczeń z rury. Uszkodzona rura powinna zostać wymieniona na nową. Kontrolować należy także stan wewnętrzny rury – raz na kilka odkurzań należy wymontować rurę i zajrzeć do środka, sprawdzając jej światło. Wszelkie zanieczyszczenia, które utknęły w rurze, należy bezwzględnie usuwać.

Zapchanie rury może doprowadzić do spalenia silnika odkurzacza. Wystarczy pojedynczy punkt gromadzenia się zanieczyszczeń – na przykład wciągnięta przez przypadek moneta lub kawałek długopisu – by rura zaczęła znacznie blokować śmieci wciągane do odkurzacza. Kontrolować należy także końcówki rury. Z biegiem czasu tworzywo w gniazdach na rurę może się wycierać, przez co ssawki zaczną spadać z rury. Na ten problem jest jednak bardzo proste rozwiązanie. Wystarczy końcówkę rury obkleić niewielką ilością tkaninowej taśmy klejącej. Ewentualnie zastosować można także taśmę typu "duct tape" – znacznie wytrzymalszą, choć także znacznie mniej estetycznie wyglądającą. Owinięcie taśmą końcówki rury zapewni ciasne i w miarę elastyczne spasowanie pomiędzy rurą a gniazdem. Jako że taśma nie jest drogim produktem, można swobodnie testować to rozwiązanie do osiągnięcia najlepszego efektu.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: