Uszczelki do lodówek Whirlpool
Zadaniem uszczelki do lodówki Whirlpool, jest utrzymywanie temperatury w środku urządzenia i równocześnie nie wpuszczanie cieplejszego powietrza z zewnątrz. Element zamyka zimne powietrze wewnątrz, utrzymując tym samym chłodniejszą temperaturę i dbając o optymalne dla utrzymania świeżości produktów środowisko. Zużyta, uszkodzona bądź wadliwa uszczelka może być przyczyną szybszego psucia się produktów na skutek ocieplenia i wahania się temperatury, a także wzmożonej pracy urządzenia. Kiedy temperatura w środku ociepla się, lodówka zużywa więcej energii, usiłując na powrót ochłodzić powietrze. W powyższym wypadku uszczelka wymaga natychmiastowej wymiany, co uchroni Twoje produkty przed szybkim zepsuciem, a urządzenie nie straci na wydajności. Pozwoli to także uniknąć innych potencjalnych usterek. W ofercie North znajdziesz oryginalne oraz zamienne uszczelki, zarówno do zamrażarek, chłodziarek jak i magnetyczne i wiele innych. Sprawdź oznaczenia z tabliczki znamionowej, by upewnić się, że wybierasz odpowiednią część dla modelu Twojej lodówki.
- powrót do Części do lodówek Whirlpool
- Uszczelki
- Uszczelki (wszystkie) (357)
- Uszczelki drzwi (334)
- powrót do Części do lodówek Whirlpool
- Uszczelki
- Uszczelki (wszystkie) (357)
- Uszczelki drzwi (334)
Jak wymienić uszczelkę Whirlpool?
Uszczelka do lodówek Whirlpool ma za zadanie utrzymywać zimne powietrze wewnątrz urządzenia i nie wpuszczać do środka ciepłego. Kiedy jest uszkodzona, wywołuje to zazwyczaj dwa główne problemy, które bardzo łatwo zauważysz. Problem ze szczelnością drzwi będzie prowadził do szybszego psucia się jedzenia, a także, w wielu przypadkach, wyższych rachunków. Kiedy urządzenie jest nieszczelne, ciepłe powietrze z zewnątrz zaczyna napływać do środka, co sprawia, że lodówka pracuje ze zwiększoną mocą, by ustabilizować temperaturę. Urządzenie traci więc na wydajności, a żywność psuje się ze względu na wzrost temperatury. Zużyta bądź wadliwa uszczelka lodówki Whirlpool powinna zostać jak najszybciej wymieniona.
Wymiana nie jest skomplikowana. Zanim jednak do niej przystąpisz, powinieneś rozpoznać, jaki typ uszczelki jest w Twoim urządzeniu - wciskana, zatrzaskowa czy wkręcana. Przy dwóch pierwszych typach, sprawa jest dość prosta - wystarczy wyciągnąć uszczelki. W przypadku uszczelki wkręcanej, najlepiej zacząć od odłączenia urządzenia od zasilania. Produkty, które mogą się stopić lub szybko zepsuć, włóż do torby termicznej. Odwiń uszczelkę w taki sposób, by mieć dostęp do śrub, a następnie je poluzuj. Wtedy możesz wyjąć element ręką. Po poluzowaniu śrub powinien zejść z ramy. Następnie nałóż nową uszczelkę.
Uszczelka do lodówki Whirlpool - przygotowanie i prawidłowa konserwacja
Przed wysyłką, uszczelki wkładane są do pudełek, co z kolei oznacza, że muszą one zostać złożone, aby zmieściły się do środka. Tak złożony pasek będzie zawinięty i skręcony, a więc przed zamontowaniem go na lodówce, warto zadbać o to, by był w miarę wyprostowany - dzięki temu łatwiej będzie uniknąć potencjalnego złamania. Po wyjęciu uszczelki z pudełka, wyłóż ją na płaskiej i stabilnej powierzchni na około 24 godziny. To da jej czas na odzyskanie swojej pierwotnej formy. Jeśli chcesz pójść o krok dalej, użyj ciepłego powietrza lub wody; pomogą suszarka na niskim ustawieniu, a także wanna wypełniona ciepłą wodą. Po tym drugim, ważne, aby dokładnie wysuszyć element.
Jeśli uszczelka do lodówek Whirlpool została pomyślnie zamontowana, podepnij urządzenie i zamknij drzwi. Zwróć uwagę na to, czy element jest równomiernie osadzony. Jeśli jednak zauważysz miejsca, w których uszczelka nie przylega idealnie do drzwi - nie przejmuj się. Jest to normalne przy nowych elementach. Aby pozbyć się szczelin i pofalowań, użyj suszarki. Możesz także nałożyć cienką warstwę wazeliny po stronie zawiasów, dzięki czemu uszczelka nie będzie składać się przy zamkniętych drzwiach. Prawidłowa konserwacja uszczelki powinna obejmować regularne czyszczenie jej, aby nie nagromadziły się zabrudzania, których nadmiar spowodowałby odstawanie elementu od drzwi. Raz na jakiś czas przetrzyj go zwilżoną ścierką, a przy okazji dogłębnych porządków, dodaj trochę płynu czyszczącego.
Nie działa No Frost w lodówce
Sprawność sprzętu AGD to podstawa. Zobacz, jak go naprawić w razie awarii. Zrozumienie pochodzenia usterki ułatwi naprawę. Pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonywać drobne naprawy. Informujemy was także o tym, jak najlepiej dbać o urządzenia. Wychodząc naprzeciw naszym klientom nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę odnośnie urządzeń AGD.
Zobacz rozwiązanie