Szuflady do lodówek Whirlpool
Szuflady do lodówki Whirlpool mają ważne zadanie, jakim jest bezpieczne przechowywanie Twoich produktów we wnętrzu urządzenia. Choć plastik z jakiego przeważnie są zrobione jest twardym i trwałym materiałem, zdarzają się uszkodzenia. Zazwyczaj są one spowodowane nieprawidłowym obchodzeniem się z elementem, jak niepoprawna konserwacja, przeciążenie produktami czy gwałtowne, zbyt mocne wysuwanie. W przypadku pęknięcia lub tym bardziej złamania, postaraj się powtrzymać od próby samodzielnej naprawy - rozwiązanie będzie tylko chwilowe, a szuflada w końcu ulegnie zniszczeniu. Zamiast tego, znajdź nową część w North - oryginalną bądź zamienną. Znajdziesz tu różne typy szuflad, jak te na warzywa, podwieszane czy komory świeżości, zachowujące smak i kolor produktów na dłużej. Sprawdź oznaczenia z tabliczki znamionowej, aby mieć pewność, że wybrany element będzie pasował do Twojego urządzenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak na samodzielnie wymieniać uszkodzone części Twoich sprzętów, znajdź odpowiedni filmik instruktażowy na naszym kanale YouTube.
- powrót do Części do lodówek Whirlpool
- Szuflady
- Szuflady (wszystkie) (330)
- Szuflady do zamrażarek (144)
- Szuflady na warzywa (134)
- Szuflady na lód (2)
- Szuflady świeżości (24)
- Szuflady komory świeżości (7)
- Szuflady podwieszane (3)
- powrót do Części do lodówek Whirlpool
- Szuflady
- Szuflady (wszystkie) (330)
- Szuflady do zamrażarek (144)
- Szuflady na warzywa (134)
- Szuflady na lód (2)
- Szuflady świeżości (24)
- Szuflady komory świeżości (7)
- Szuflady podwieszane (3)
Szuflada do lodówki Whirlpool - jak prawidłowa organizacja produktów wpływa na ich świeżość
Układ produktów w lodówce jest ważniejszy niż mogłoby się wydawać - ma wpływ nie tylko na ich świeżość, ale także na rozprzestrzenianie się szkodliwych bakterii. Proces psucia się żywności jest spowolniony, a bakterie nie przenoszą się z produktów surowych na te gotowe do jedzenia. Każda szuflada do lodówki Whirlpool jest przeznaczona na inne grupy produktów.
Wszystko to, co jest gotowe do spożycia, czyli kupne sałatki, gotowane mięso, nabiał, resztki posiłków, powinno znaleźć się na górnej bądź środkowej półce. Pamiętaj także, aby każdy produkt był szczelnie zamknięty w pojemniku. Ma to ograniczyć przedostawanie się do środka bakterii. Takie produkty powinny znajdować się z dala od tych surowych, by te drugie nie przeniosły zanieczyszczeń.
Surowe ryby oraz mięso włóż na dolną półkę i zamknij w pojemnikach na żywność. Ich kontakt z produktami gotowymi do spożycia powinien być ograniczony. Trzymanie surowej żywności w dolnych częściach urządzenia - jak szuflada lodówki Whirlpool lub niższe półki - pozwoli także uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego.
Na dole znajduje się też szuflada do lodówki Whirlpool, która ma za zadanie mieścić warzywa - nie powinny one jednak znajdować się blisko żywności surowej. Do takiej szuflady włóż jarzyny, owoce, sałaty i zioła. Umyj je przed umieszczeniem w urządzeniu, a także opakuj w folię z niewielkimi otworami. Ograniczy to dostęp bakterii, ale dopuści powietrze. Świeże zioła czy sałatę możesz owinąć wilgotnym ręcznikiem papierowym, aby utrzymać ich wilgoć i przedłużyć świeżość.
Warto także dowiedzieć się, co dodatkowo można zrobić, by przedłużyć świeżość produktów. Prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem jest temperatura - jej idealny dla żywności przedział to 0-5°C, co spowolni jej psucie się i namnażanie się szkodliwych bakterii. Przy zbyt zimnym środowisku jedzenie zmroziłoby się, za to przy zbyt ciepłym - szybciej by zgniło. Mimo to, nie zapominaj regularnie sprawdzać dat przydatności produktów i na bieżąco wyrzucać tych, które już nie nadają się do spożycia. Takie regularne porządki sprawią, że urządzenie będzie lepiej zorganizowane i nie przeładowane. Weź także przykład z niektórych sklepów, gdzie produkty z dłuższą datą stawiane są za tymi, których data dobiega końca. Przez to te drugie zostaną szybciej zjedzone i nie zmarnują się. Jeśli otwierasz puszki i nie wykorzystasz całej zawartości, nie wkładaj ich z powrotem do lodówki. Zamiast tego przełóż zawartość do szczelnych pojemników.
Jak kiedyś pozyskiwano lód?
Jeśli nowa szuflada do lodówki Whirlpool znajduje się już w Twoim urządzeniu, dowiedz się czegoś więcej o jego historii. W roku 1985 roku, Nathaniel Wyeth, dostawca lodu z Nowej Anglii, wynalazł rodzaj pługu, który miał być ciągnięty przez konia przez zamarznięty staw lub rzekę, aby ciąć lód na bloki. Ponieważ te równo wycięte części pasowały do siebie lepiej niż grubo i nieregularnie wyciosane kawałki, ich pakowanie było znacznie łatwiejsze, co uprościło także ich rozprowadzanie.
Mimo wszystko, tak pozyskanego lodu nie należało jeść - nawet ten z najczystszych jezior zawierał pewną ilość glonów. Pługu używano również, aby pozyskiwać grubsze i tańsze kawałki lodu. Robiono to przewiercając jego pierwszą warstwę i pozwalając, aby trochę zatonął, co wynosiło więcej wody na powierzchnie. Woda, zamarzając, tworzyła grubsze bloki lodu. Właśnie korzystanie z tego sposobu najczęściej więziło w środku liście, glony, błoto i inne zanieczyszczenia. Lód zbierany w pobliżu miast był także często pozyskiwany ze skażonej wody, wypełnionej zanieczyszczeniami fabrycznymi i ściekami. Czegokolwiek potrzebuje Twój sprzęt Whirlpool - szuflada do lodówki, filtr, termostat czy inne części - wszystko znajdziesz w szerokiej ofercie North.
Nie działa No Frost w lodówce
Sprawność sprzętu AGD to podstawa. Zobacz, jak go naprawić w razie awarii. Dojście do źródła problemu pozwoli szybko naprawić urządzenie. Pokażemy Ci, jak łatwo możesz dokonać naprawy, bez wzywania fachowca. Informujemy o prostych trikach, dzięki którym szybko wyczyścisz swój sprzęt AGD. Jesteśmy otwarci na nowinki technologiczne i idziemy z duchem czasu.
Zobacz rozwiązanie