Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Zawiasy do lodówek Neff

  1. north.pl
  2. Części do lodówek
  3. Części do lodówek Neff
  4. Zawiasy do lodówek Neff
  5. x

Neff zawiasy do lodówek

Oryginalne i zamienne Zawiasy do lodówek Neff. Zastosuj filtr a zawęzisz pole wyszukiwania danej części. Jeżeli w pole wyszukiwarki wpiszesz model sprzętu to intuicyjnie wyświetlą się części do Twojego modelu. Szukając tabliczki znamionowej dla swojej lodówki kieruj się w stronę półek na warzywa, na ściance jest możliwość wystąpienia tabliczki. Nie wiesz jak nazywa się część, którą musisz znaleźć? Sprawdź nasze karty złożeniowe. Wychodząc naprzeciw Ciebie zamieścilismy krótki filmik instruktażowy na kanale YouTube, jak samodzielnie wymienić uszczelkę w lodówce. Chcesz przedłużyć żywotność swojego urządzenia? Skorzystaj z naszego bogatego asortymentu na środki pielęgnacyjne do sprzętów AGD.

O czym pamiętać podczas przekładania zawiasów w lodówkach marki Neff?

Przekładanie zawiasów w lodówkach Neff

Zawiasy w chłodziarko – zamrażarkach marki Neff można przełożyć na drugą stronę framugi w celu zmiany strony, na którą otwierają się drzwi. Jak przełożyć zawiasy? To bardzo proste. Najpierw należy opróżnić balkoniki i pojemniki zawieszone na drzwiach, następnie należy zdemontować same balkoniki. Dzięki temu zmniejszone zostanie ryzyko potencjalnych uszkodzeń podczas demontażu klapy drzwi lodówki. Potem należy zdemontować i postawić w bezpiecznym miejscu płytę drzwi komory. Płyta jest dość ciężka, szczególnie w modelach przeznaczonych do zabudowy, gdzie dodatkowym obciążeniem jest front meblowy. Dlatego też podczas demontażu należy zachować szczególną ostrożność i trzymać stopy z dala od miejsca potencjalnego upadku krawędzi drzwi.

Po zdemontowaniu, płytę należy ustawić na podłodze w pozycji pionowej i oprzeć o twardą, płaską powierzchnię – przykładowo ścianę. Pozostaje tylko wykręcenie zawiasów z obudowy lodówki i przykręcenie w odpowiednim miejscu po drugiej stronie framugi. Obowiązuje tu jedna żelazna zasada: zawias do tej pory stosowany jako lewy górny zamontować można wyłącznie jako prawy dolny, natomiast lewy dolny – jako prawy górny. Tylko taka konfiguracja pozwala na poprawny montaż drzwi. Przekładając zawiasy, należy pamiętać o dokładnym dokręceniu elementów montażowych. Wszelkie niedokładności odbiją się na stanie technicznym zawiasu – po zainstalowaniu płyty drzwi może dojść nawet do zerwania mocowań lub wykrzywienia zawiasu. Wykrzywienie jest jednym z najczęściej spotykanych uszkodzeń lodówek.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: