Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Lodówka Rodzaj urządzenia

Uszczelki do lodówek Beko

Uszczelki do lodówki Beko odgrywają ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej temperatury wewnątrz urządzenia, zamykając chłodne powietrze w środku i nie przepuszczając powietrza z zewnątrz. Zużyta lub zniszczona uszczelka wpuści ciepło do środka urządzenia, przez co zmieni się temperatura i będzie się ona wahać. To z kolei prowadzić będzie do szybszego psucia się żywności, a także większego zużycia energii - urządzenie będzie pracowało ze zwiększoną mocą, starając się utrzymać temperaturę. Zużyta bądź zepsuta uszczelka wymaga natychmiastowej wymiany - nie ryzykuj utraty świeżości produktów, ani znacznym obniżeniem wydajności lodówki. W North znajdziesz wiele rodzajów - uszczelki do chłodziarek, zamrażarek, magnetyczne i wiele innych. Przed wyborem tej odpowiedniej, sprawdź oznaczenia na tabliczce znamionowej, by upewnić się, że uszczelka będzie pasować. Chcesz dowiedzieć się jak wymieniać wadliwe części swoich urządzeń? Zajrzyj na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz filmiki instruktażowe.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(13)
12000
Wyślemy dziś
outlet Outlet już od 7900
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
17300
Wyślemy jutro
outlet Outlet już od 11900
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
16400
Wyślemy jutro
outlet Outlet już od 12900
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu
Może Cię zainteresować

Uszczelka do lodówki Beko - wymiana i konserwacja

uszczelka do lodówek BekoNieszczelne drzwi do lodówki marnują energię, przez co zwiększają się także rachunki. Obciążają też urządzenie i skracają przydatność do spożycia żywności, która szybciej się psuje. Winowajcą najczęściej jest uszczelka do lodówek Beko - jej rolą jest nieprzepuszczanie ciepłego powietrza z zewnątrz do środka urządzenia. Kiedy element jest wadliwy, powietrze przedostaje się do środka, ocieplając temperaturę i sprawiając, że staje się ona niestabilna. W takim wypadku uszczelkę należy wymieniać. Zabieg ten na szczęście nie jest zbyt skomplikowany.

Istnieją trzy podstawowe style mocowania uszczelek; wciskana, zatrzaskowa i wkręcana. W dwóch z nich stara uszczelka do lodówek Beko może zostać zwyczajnie wyciągnięta, ponieważ nie mocują jej śruby. Zacznij od wyłączenia urządzenia i otwarcia drzwi, a jeśli masz wiele produktów, które łatwo się psują, przełóż je do toreb trzymających zimno. Jeśli Twoja lodówka ma wkręcaną uszczelkę, podnieś ją, by odsłonić śruby. Poluzuj je, po czym palcami wyjmij uszczelkę. Po poluzowaniu śrub, powinna szybko zsunąć się z ramy. Następnie nałóż nową uszczelkę i gotowe.

Ponieważ wysyłka uszczelki do lodówki Beko w niewielkim pudełku wymaga złożenia elementu - jest on dość długi - pasek będzie skręcony i wywinięty. Nie ma w tym nic złego, jednak przed zamontowaniem go w lodówce, powinieneś upewnić się, że przy wykonywaniu zabiegu nie zostanie złamany. Przed zainstalowaniem nowej uszczelki należy wyciągnąć ją z opakowania i położyć na płaskiej, stabilnej powierzchni na 24 godziny, aby część odzyskała swoją pierwotną formę. Możesz także użyć suszarki do włosów na niskim ustawieniu lub zanurzyć uszczelkę w wannie wypełnionej ciepłą wodą. Pamiętaj jednak, by po tym dokładnie ją osuszyć.

Po zamontowaniu nowej uszczelki zamknij drzwi i sprawdź, czy jest równomiernie osadzona wokół całych drzwi. Należy pamiętać, że nadal mogą występować obszary, w których element nie przylega do drzwi - jest to dość częste zjawisko w przypadku nowych uszczelek. Możesz ponownie użyć suszarki, kiedy uszczelka jest już zamontowana, aby pozbyć się pofalowań i szczelin, które na niej powstały. Po stronie zawiasów nałóż także cienką warstwę wazeliny, aby zapobiec składaniu się uszczelki przy zamkniętych drzwiach. W ramach regularnej konserwacji, usuwaj wszelkie zabrudzenia, które mogły zgromadzić się przy elemencie, aby upewnić się, że przylega on równo do ramy drzwi, gdy są zamknięte. Uszczelkę wystarczy raz na jakiś czas przecierać mokrą szmatką, a przy okazji dokładniejszego czyszczenia lodówki, także specjalnym środkiem czyszczącym.

Nie działa No Frost w lodówce

Niesprawny sprzęt AGD to nie powód do radości, ale nie ma co panikować. Wystarczy odpowiednia diagnoza usterki i właściwy dobór części zamiennych. Pokazujemy, że możesz zrobić to sam biorąc pod uwagę nasze wskazówki. Szeroko opisujemy również, jak dbać o sprzęt, aby służył przez długi czas. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, aby przekazywać tylko rzetelne informacje.

Zobacz rozwiązanie
Nie działa No Frost w lodówce
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top