Termopary do kuchenek Gorenje
Termopary do kuchenki Gorenje, w przypadku uszkodzenia, mogą skutecznie obniżyć komfort użytkowania, a w niektórych przypadkach nawet je uniemożliwić. Pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest znalezienie odpowiednich części wymiennych, pasujących do modelu Twojego urządzenia. Wymiana tych elementów jest niezwykle prosta i możesz przeprowadzić ją całkowicie samodzielnie. Nowe termopary do kuchenki Gorenje czekają na Ciebie w North. Znajdziesz tu zarówno części oryginalne jak i fabryczne odpowiedniki dobrej jakości. Nasza stale powiększająca się baza oferuje wszystko to, czego potrzebujesz do przedłużenia życia Twojego sprzętu domowego. Poszukiwane części znajdziesz szybciej, korzystając z filtrów na górze strony. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak samodzielnie dokonać naprawy lub wymiany poszczególnych wadliwych elementów, odwiedź nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz listę filmików instruktażowych.
- powrót do Części do kuchenek Gorenje
- (56) Termopary
Uszkodzona termopara do kuchenki Gorenje – objawy usterki
Termopara do kuchenki Gorenje to komponent, który pełni w urządzeniu rolę czujnika temperatury. Prawidłowe działanie termopary znacznie obniża ryzyko poparzenia, a nawet wybuchu. Bardzo ważne jest więc, aby część funkcjonowała sprawnie i bez zarzutu. Jak rozpoznać uszkodzenie tego komponentu? Pierwszym sygnałem usterki tej części może być nagłe, samoistne wyłączanie się palnika podczas pracy. Termopara do kuchenki Gorenje ma wykrywać obecność płomienia - jeśli nie zostanie on stwierdzony, dopływ gazu do palnika zostanie odcięty. Uszkodzona termopara nie zawsze wykryje płomień. Kolejnym sygnałem może być samoistne gaśnięcie płomienia, kiedy pokrętło zostanie puszczone. Powód jest dokładnie taki sam, jak powyżej. Samoistne i nagłe gaśnięcie palnika może być też spowodowane uszkodzeniem części takich jak dysza lub zawór gazu. Warto więc skontrolować także te komponenty. Następny sygnał niesprawnej termopary również jest związany z płomieniem. Może on być mniejszy, niż wskazywałyby ustawienia na pokrętle. Taka sytuacja może oznaczać, że choć termopara działa, to nie całkiem w prawidłowy sposób. Wykrywa obecność płomienia, jednak jej odczyty są błędne. Dopływ gazu nie jest wtedy odcinany, ale zostaje zmniejszany – dopasowywany jest do nieprawidłowych odczytów termopary. Jeżeli zauważysz którykolwiek z powyższych objawów awarii, warto przyjrzeć się termoparze i w razie potrzeby wymienić na nową.
Brak gazu w kuchence
Nie wyrzucajmy sprzętu AGD od razu, jak tylko odmówi nam posłuszeństwa. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Stale pogłębiamy naszą wiedzę, aby móc pomagać wam jeszcze więcej.
Zobacz rozwiązanie