Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Ekspres do kawy Rodzaj urządzenia

Pojemnik na mleko do ekspresu

Pojemniki na mleko ekspresu to niezbędne części wyposażenia każdego z tych urządzeń, które posiada funkcję spieniania mleka. Dzięki temu możemy rozkoszować się ulubionymi kawami mlecznymi, jak latte czy cappuccino, już za pomocą jednego kliknięcia. Niestety, pojemnik na mleko do ekspresu może ulegać różnego rodzaju uszkodzeniom, które sprawią, że jego wymiana będzie konieczna. Uszkodzenia mechaniczne, jak pęknięcia czy urwania na skutek upuszczenia lub nieprawidłowego montażu, mogą skutecznie utrudnić korzystanie z elementu. Podobnie jak jego głębokie zanieczyszczenie, sprawiające, że spienianie mleka będzie problematyczne i niehigieniczne, a urządzenie będzie wydzielać nieprzyjemny zapach. W takich przypadkach warto znaleźć nową część. Nowe oferuje elementy wymienne zarówno oryginalne, jak i fabryczne odpowiedniki. Dobierając je, posiłkuj się oznaczeniami z tabliczki znamionowej. Pojemniki mogą różnić się kształcę, wymiarami oraz technologią spieniania mleka. Aby szybciej znaleźć poszukiwaną część, skorzystaj z filtrów na górze strony. Odwiedź też nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz filmy instruktażowe, dotyczące wymian i napraw wadliwych części w Twoich sprzętach AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(30)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(13)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(6)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Czy pojemnik do mleka do ekspresu może się zepsuć?

pojemnik na mleko do ekspresu

Praktycznie każdy nowoczesny ekspres do kawy jest wyposażony w funkcję spieniania mleka. Dzięki temu można przy pomocy zaledwie kilku kliknięć przygotować przepyszne cappuccino czy latte. Standardowym wyposażeniem urządzenia jest więc pojemnik na mleko do ekspresu, który niestety może przysporzyć trochę problemów.

Najczęściej dochodzi do uszkodzeń mechanicznych, czyli wszelkiego rodzaju pęknięć czy ułamań, wynikających z upuszczenia zbiornika lub jego niewłaściwego montażu. Jeśli chodzi o inne awarie, zazwyczaj dochodzi po prostu do zanieczyszczenia. Mleko jest tłuste, a co za tym idzie, pojemnik do mleka do ekspresu zaczyna brudzić się od środka. Oleiste resztki osadzają się w dyszach i wężykach, co utrudnia spienianie.

W tym przypadku zwykle zatyka się dysza pary, która ma w środku tylko niewielką dziurkę. Czasami wystarczy dokładnie ją wyczyścić, a innym razem należy zakupić całkowicie nową część, by zachować właściwą higienę robienia kawy.

Pojemniki na mleko do ekspresu – różnice w budowie

Każdy producent posiada specjalne pojemniki na mleko do ekspresu, dedykowane dla konkretnego modelu urządzenia. Nawet w obrębie jednej marki ich konstrukcja potrafi znacząco się różnić. Przede wszystkim chodzi o pojemność, kształt, a także technologię samego systemu spieniającego. Aby dobrać właściwą część do swojego sprzętu, koniecznie sprawdź jego dokładne oznaczenia na tabliczce znamionowej. Dzięki temu unikniesz przypadkowego zamówienia niepasującego produktu.

Jeżeli regularnie odkamieniasz urządzenie, a także dokładnie czyścisz wszystkie elementy, być może pojemnik na mleko do ekspresu jest sprawny. Wówczas warto skontrolować sprzęgło spieniacza oraz elektrozawór. Niestety, konieczne będzie rozkręcenie obudowy. W naszym sklepie znajdziesz pojemnik do spieniania mleka do ekspresu DeLonghi, Philips, Saeco, Jura, a także wielu innych marek. Pamiętaj, by co jakiś czas używać specjalnych środków, przeznaczonych do czyszczenia obiegu mlecznego. Ich cena nie jest wysoka, a znacząco przedłuża żywotność części.

Pojemnik na mleko do ekspresu może ulegać uszkodzeniom mechanicznym, jak porysowania, pęknięcia, stłuczenia czy urwania. Najczęściej są one skutkiem przypadkowego upuszczenia elementu lub jego nieprawidłowego montażu w urządzeniu. Nie jest to jedyny przypadek, w którym wymiana komponentu może okazać się koniecznością. Ponieważ mleko zawiera wysoką zawartość tłuszczu, jest oleiste i lepkie – może więc szybko zanieczyścić pojemnik na mleko do ekspresu oraz elementy łączące, tworząc w nich klejącą warstwę. Takie zanieczyszczenia są jednak naturalne nawet przy regularnym czyszczeniu elementów – nie stanowią one większych problemów. Jeżeli jednak zaniedbamy utrzymywanie higieny, zabrudzenia mogą zgromadzić się do takiego stopnia, że będzie należało zainwestować w nowe części. Tłuszcz mleczny, który zbiera się w dyszach i wężykach powoduje nie tylko nieprzyjemne zapachy, ale także może być przyczyną problemów ze spienianiem mleka. Najbardziej podatna na zatkanie jest dysza pary – posiada ona mały otwór, przesz co łatwo ją zablokować. Zazwyczaj czyszczenie rozwiązuje problem, jeżeli jednak zabrudzenia nie są regularnie usuwane, może być ich na tyle, że wymiana niektórych części okaże się konieczna. Czyścisz elementy regularnie, ale problem ze spienianiem mleka pozostał? Warto sprawdzić takie części, jak elektrozawór lub sprzęgło spieniacza. Każdy ekspres z pojemnikiem na mleko może wymagać innego elementu – pojemniki różnią się wymiarami, kształtem i technologią spieniania. Upewnij się więc, że nowy zbiornik dopasowujesz odpowiednio do modelu swojego urządzenia. 

Gorąca pralka podczas prania

Niesprawny sprzęt AGD to nie powód do radości, ale nie ma co panikować. Zrozumienie pochodzenia usterki ułatwi naprawę. Pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonywać drobne naprawy. Informujemy was także o tym, jak najlepiej dbać o urządzenia. Wychodząc naprzeciw naszym klientom nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę odnośnie urządzeń AGD.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top