Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Ekspres do kawy Rodzaj urządzenia

Grzałki do ekspresów do kawy Saeco

Grzałka do ekspresu Saeco to jednak z ważniejszych części urządzenia – ma ona dbać o to, by każdy poranek można było rozpoczynać od kubka świeżej i gorącej kawy. To dzięki podgrzewanej do odpowiednio wysokiej temperatury wodzie możemy wyciągnąć smak oraz aromat wywaru. Niestety, jak wszystkie podzespoły, tak i grzałki do ekspresu mogą ulec uszkodzeniu lub zużyciu. Najczęstszymi problemami związanymi z usterką grzałki, jest jej spalenie bądź zakamienienie. Nagromadzenie osadów z twardej wody sprawia, że przewodzenie ciepła przez element jest znacznie osłabione. W takim wypadku zamiast kubka gorącej kawy, dostajemy zimny lub letni napój. Uszkodzenie grzałki w ekspresach Saeco często można zauważyć gołym okiem – na powierzchni zobaczymy ślady przepalenia lub kamień. Jeżeli zauważysz na elemencie jakiekolwiek ślady zużycia lub zepsucia, należy wymienić go na nowy. Wymienne grzałki do ekspresu – zarówno oryginalne, jak i fabryczne odpowiedniki dobrej jakości – znajdziesz w ofercie North. Nowe części dobieraj na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Jeżeli szukasz instrukcji, dotyczących wymian i napraw sprzętów AGD w Twoim domu, odwiedź nasz kanał na YouTube.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(10)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(8)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(6)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(8)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Uszkodzona grzałka do ekspresu Saeco – możliwe przyczyny usterki

Praktycznie każdy z nas zaczyna poranki od kubka świeżej, aromatycznej i gorącej kawy. Jednym z elementów, który nam to zapewnia, jest grzałka do ekspresu Saeco. Grzałka, jak sama nazwa wskazuje, ma dbać o to, by temperatura napoju była odpowiednia, wydobywając z niej smak. Uszkodzenie tej części niekoniecznie wyłączy urządzenie z użytku, ale na pewno odbierze przyjemność z picia kawy.

Grzałka do ekspresu Saeco może ulegać uszkodzeniom z dwóch głównych przyczyn – zakamienienia lub spalenia. Zakamieniona grzałka jest skutkiem nie tylko twardej wody, której osady gromadzą się na elemencie, ale także błędu użytkownika. Kamień nie gromadziłby się, gdybyśmy regularnie przeprowadzali odkamienianie – takie oczyszczanie ekspresu pozwoli uniknąć lub chociaż odwlec, podobne usterki. Pamiętaj, aby wyposażyć się odpowiednie środki i postępować zgodnie z instrukcjami producenta. W przypadku, jeżeli grzałka do ekspresu Saeco jest zakamieniona, urządzenie nie będzie działać już tak efektywnie, a przewodzenie ciepła będzie znacznie osłabione. W skutku, woda całkowicie przestanie być podgrzewana lub będzie podgrzewana tylko do niewystarczająco ciepłej, letniej temperatury. W obu scenariuszach będziesz musiał obejść się bez gorącej, aromatycznej kawy. Przy sprawdzaniu, czy element uległ zakamienieniu warto także zobaczyć, czy podobny problem nie pojawił się np. przy rurkach przepływowych lub przewodach oraz innych podzespołach podatnych na gromadzenie osadów z twardej wody. Podobne objawy pojawią się w przypadku, jeżeli grzałka w ekspresie jest spalona. Wtedy ani woda używana do parzenia kawy, ani do spieniania mleka, nie zostanie podgrzana do odpowiedniej temperatury. Aby sprawdzić uszkodzenie elementu, najlepiej użyć w tym celu miernika, którym przetestujesz ciągłość obwodu lub oporność. Uszkodzenia grzałki są zazwyczaj widoczne gołym okiem – jej powierzchnia może mieć ślady przepalenia lub widoczne osady z kamienia. Jest to część wysoce eksploatowaną, więc jeżeli zauważysz objawy zużycia lub uszkodzenia, należy wymienić ją na nową.

Gorąca pralka podczas prania

Jeżeli sprzęt AGD przestanie działać, nie musimy siać paniki. Zrozumienie pochodzenia usterki ułatwi naprawę. Pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonywać drobne naprawy. Informujemy was także o tym, jak najlepiej dbać o urządzenia. Wychodząc naprzeciw naszym klientom nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę odnośnie urządzeń AGD.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top