Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Ekspres do kawy Rodzaj urządzenia

Pompy do ekspresów do kawy Philips

Pompy do ekspresu Philips to elementy, które znajdziemy w podstawowym wyposażeniu każdego z tych urządzeń. Część połączona jest z przepływomierzem za pomocą rurki, pobiera wodę ze zbiornika i kieruje ją w stronę zaworu, skąd pod ciśnieniem tłoczona jest do bojlera. Jeżeli pompa do ekspresu Philips uległa awarii, ciśnienie w urządzeniu może być osłabione, co z kolei pogorszy smak i aromat kawy. Dodatkowo, może spowodować problemy z działaniem funkcji pary. Ekspres może także pracować znacznie głośniej, a całkowity obieg wody w sprzęcie zostanie zaburzony. Jeżeli pompa uległa awarii, należy ją wymienić, aby przywrócić prawidłowe działanie ekspresu. Nowe pompy – zarówno oryginalne, jak i fabryczne odpowiedniki dobrej jakości – znajdziesz w szerokiej ofercie North. Wymienne elementy dobieraj na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej, aby mieć pewność, że będą one pasować do Twojego urządzenia. Jeżeli szukasz instrukcji, dotyczących wymian i napraw sprzętów AGD w Twoim domu, odwiedź nasz kanał na YouTube.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu
Może Cię zainteresować

Sprawdź, czy Twoja pompa do ekspresu Philips jest uszkodzona i dobierz nową

Prawie każdy z nas zaczyna dzień od kubka kawy – nie zawsze jest to jednak możliwe, jeżeli któryś z podzespołów urządzenia ulegnie awarii. Pompa do ekspresu Philips to część, która w większości modeli znajduje się z boku sprzętu, zaraz obok pojemnika na wodę i możemy dostać się do niej po zdjęciu obudowy. Pompa połączona jest z przepływomierzem za pomocą rurki. Pobiera wodę ze zbiornika i „przenosi” ją do zaworu, a stamtąd pod ciśnieniem transportowana do bojlera. Każdy ekspres ciśnieniowy ma w wyposażeniu ten sam rodzaj pompy, który zwany jest „ulką”. Jakie objawy daje uszkodzona pompa do ekspresu Philips?

Pierwszym – i bardzo łatwym do wykrycia - objawem może być brak kawy. Po uruchomieniu ekspresu będzie słychać pracę młynka i dźwięk parzenia kawy, ale z dozownika nic nie poleci. Kawa nie zostanie zaparzona, a do pojemnika na „odpady” wpadną suche fusy. Kolejnym sygnałem uszkodzenia pompy może być samooczyszczanie się ekspresu, kiedy powinien on robić kawę. Często oznacza to, że pompa do ekspresu Philips nie jest w stanie podawać wody. W takim przypadku ekspres „myli się” i uznaje, że parzenie kawy zostało już zakończone, rozpoczynając zamiast tego czyszczenie. Funkcja pary również może przestać działać - ciśnienie zostanie osłabione z powodu usterki pompy. Gorąca woda nie będzie więc przepompowywana do bojlera. Usterka tej części może też spowodować dziwne dźwięki dochodzące z urządzenia - będą one przypominać buczenie. Może to oznaczać, że pompa ma problemy z tłoczeniem i jest to prawie pewnym objawem nadciągającej awarii. Jeżeli nie wiesz, jak sprawdzić pompę w ekspresie do kawy, to na szczęście jest to proste. Bardzo ważne jest jednak, aby zachować dużą ostrożność. Na początku wyposaż się w rękawiczki. Aby przetestować działanie pompy, podłącz ją „na krótko” do zasilacza, włóż wąż od pompy do zbiornika z wodą i włącz zasilacz. Jeżeli pompa jest zepsuta, North oferuje wymienne – zarówno oryginalne, jak i fabryczne zamienniki dobrej jakości. Dobierz część do swojego ekspresu posiłkując się oznaczeniami z tabliczki znamionowej. Aby znaleźć ją szybciej, skorzystaj z filtrów na górze strony.

Gorąca pralka podczas prania

Nie panikujmy, kiedy urządzenie przestaje działać. Warunkiem naprawy jest odpowiednie rozpoznanie problemu w urządzeniu. Udowadniamy, że drobne naprawy możesz wykonać samodzielnie. Pilnujemy również, abyście jak najlepiej dbali o własne urządzenia. Nieustannie szkolimy się w kwestii naprawy sprzętów AGD, aby pomagać naszym klientom.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top