Uszczelki do ekspresów do kawy Nivona
Uszczelki do ekspresu Nivona to jedne z części, które dbają o odpowiednią pracę poszczególnych podzespołów. Jak sama nazwa wskazuje, dbają one o szczelność, zapobiegając przed wyciekami, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz urządzenia. W ekspresie możemy znaleźć wiele typów tych elementów; uszczelki, o-ring, okrągłe, uszczelki zaparzacza, pojemnika, kolby, zaworu czy spieniacza oraz inne – każda z nich pełni konkretną rolę. Dzięki uszczelnianiu połączeń, sprzęt może działać płynnie i bez zakłóceń. W przypadku zużycia lub uszkodzenia, jak podziurawienie, ukruszenie, poluzowanie czy pęknięcie, uszczelka do ekspresu Nivona powinna zostać wymieniona. Nową część – oryginalną lub fabryczny odpowiednik dobrej jakości – znajdziesz w North. Uszczelkę dobierz na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Elementy różnią się od siebie wymiarami. Jeżeli szukasz instrukcji dotyczących wymian i napraw w Twoich sprzętach AGD, odwiedź nasz kanał na YouTube.
- powrót do Części do ekspresów do kawy Nivona
- Uszczelki
- Uszczelki (wszystkie) (34)
- Uszczelki zaparzacza (5)
- Uszczelki pojemnika (3)
- Uszczelki młynków (1)
- powrót do Części do ekspresów do kawy Nivona
- Uszczelki
- Uszczelki (wszystkie) (34)
- Uszczelki zaparzacza (5)
- Uszczelki pojemnika (3)
- Uszczelki młynków (1)
Uszczelka do ekspresu Nivona – jakie grożą jej uszkodzenia?
Ekspres jest częścią wyposażenia kuchni większości miłośników kawy – to, czy działa prawidłowo jest jednak uzależnione od tego, jak działają jego poszczególne podzespoły. Uszczelka do ekspresu Nivona, choć łatwo ją przeoczyć, ma jednak bardzo duży wpływ na funkcjonowanie całego urządzenia. Dba ona o to, by poszczególne podzespoły były szczelne, tym samym zapewniając ich płynne, sprawne i bezproblemowe działanie. Wszystkie ekspresy wyposażone są w wiele rodzajów uszczelek – od okrągłych i o-ring, po uszczelki zaparzacza, pojemnika czy spieniacza i innych. Ze względu na to, że uszczelka do ekspresu Nivona to mała i delikatna część, może niestety ulegać uszkodzeniom, jak zerwanie czy pokruszenie. Zazwyczaj jest to wynikiem wieloletniego użytkowania, podczas którego element się zwyczajnie zużywa. Może się jednak zdarzyć, że uszczelka zostanie zakamieniona, podziurawiona, ukruszona czy też obluzowana. Największe ryzyko takich usterek występuje w przypadku uszczelek zaparzacza i tłoka. Podobne problemy rozpoznasz po rozlewaniu kawy poza ekspres, jej zbyt małej ilości w kubku po zaparzeniu, fusach czy po prostu migających kontrolkach, sygnalizujących awarię.
Jeśli wykryłeś problemy z uszczelką, element będzie musiał zostać wymieniony – nie jest to zazwyczaj część, którą się naprawia. Czekanie z wymianą może doprowadzić do zalania wnętrza urządzenia, co może uszkodzić niektóre podzespoły i spowodować bardziej problematyczną awarię. Będzie ona decydowanie droższa i cięższa do naprawienia, niż wymiana uszczelek. Jeżeli chcesz, aby uszczelki posłużyły Ci dłużej, warto pamiętać o ich regularnym smarowaniu. Zwracaj dużą uwagę na uszczelki przy głowicy, od zaworu gorącej wody, w bloku zaparzającym. Smarowanie sprawi, że nie będą szybko stawać się kruche i wolniej będą się zużywać. Do smarowania używaj smaru silikonowego – nakładaj go co około 5 lub 6 miesięcy, lub kiedy smar się wypłucze czy zetrze. Uszczelka do ekspresu Nivona powinna być dobrana do konkretnego modelu urządzenia. Aby to zrobić, posiłkuj się oznaczeniami z tabliczki znamionowej. W zależności od tego, jakiej uszczelki szukasz, będą się one różnić wymiarami, a więc dobranie jej w prawidłowy sposób jest bardzo ważne dla prawidłowego działania sprzętu.
Gorąca pralka podczas prania
Wadliwy sprzęt nie oznacza porzucenia go na straty. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Stale pogłębiamy naszą wiedzę, aby móc pomagać wam jeszcze więcej.
Zobacz rozwiązanie