Grzałki do zmywarek Electrolux
Zmywarka jest jednym z najbardziej podstawowych sprzętów domowych, bez którego ciężko wyobrazić sobie mycie większych ilości naczyń. Jej prawidłowe i efektywne działanie zależne jest od tego, jak działają jej podzespoły. Jednymi z najważniejszych elementów są grzałki do zmywarki Electrolux. Grzałka ma za zadanie podgrzewać wodę w urządzeniu do konkretnej, określonej przez ustawiony program temperatury. Reagując na ustawienia cyklu zmywania, podgrzewa wodę do temperatur w przedziale 30 do 60 Celsjusza tak, aby detergent mógł rozpuścić się i skutecznie usunąć zabrudzenia. Nie byłoby to możliwe bez prawidłowej pracy tego elementu. Jeżeli grzałka ulegnie awarii czy też spaleniu, zasygnalizuje nam to konkretnymi objawami, które ciężko będzie przeoczyć. Jednymi z nich są niedomyte naczynia, zapach spalenizny i czy zimna woda. Uszkodzenie tej części może utrudnić bądź uniemożliwić korzystanie ze zmywarki – reaguj więc szybko i wymień grzałkę na nową. North oferuje części zarówno oryginalne, jak i fabryczne odpowiedniki. Dobieraj je na podstawie tabliczki znamionowej. Odwiedź też nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz instrukcje wymiany.
- powrót do Części do zmywarek Electrolux
- Grzałki
- Grzałki (wszystkie) (84)
- Grzałki pomp (16)
- powrót do Części do zmywarek Electrolux
- Grzałki
- Grzałki (wszystkie) (84)
- Grzałki pomp (16)
Czy Twoja grzałka do zmywarki Electrolux uległa spaleniu?
Grzałka do zmywarki Electrolux ma za zadanie podgrzewać wodę do konkretnej, określonej przez ustawiony program zmywania temperatury – najczęściej jest to około 30 – 60 stopni Celsjusza. Spalona czy w jakikolwiek sposób uszkodzona grzałka da konkretne objawy, które nie powinny być trudne do zauważenia. Dowiedz się, jakie sygnały może dawać grzałka zmywarki Electrolux, jeżeli ulegnie awarii – pomoże Ci to rozpoznać, kiedy część wymaga wymiany. Im szybsza reakcja, tym lepiej dla Twojego urządzenia. Jakich objawów warto wypatrywać?
Bardzo częstym sygnałem, są naczynia, które wychodzą ze zmywarki niedomyte. Zadaniem grzałki jest podgrzewać wodę do takiego stopnia, aby mogły rozpuścić się w niej detergenty, które następnie usuną zabrudzenia. Jeśli grzałka jest spalona, będzie to niełatwe zadanie. Postaraj się też zauważyć, czy po otworzeniu drzwi zmywarki bucha ciepła para – jest to normalne przy działającej grzałce i zazwyczaj dzieje się to po cyklu suszenia. Jeśli zauważysz brak gorącej pary ulatującej ze zmywarki, oznacza to, że temperatura w komorze mogła być zbyt niska. Jest to jednak także objawem awarii wentylatora osuszającego. Często pierwszym sygnałem uszkodzenia grzałki będzie zapach spalenizny – zazwyczaj będzie można go wyczuć po uchyleniu drzwiczek urządzenia lub podczas trwania programu. Spalona grzałka do pralki Whirlpool może także powstrzymać cykl zmywania przed wystartowaniem, ponieważ niektóre modele pralek nie włącza programu, jeżeli wykryją, że element grzejny uległ awarii lub spaleniu. Niektóre modele pokażą także kod błędu na wyświetlaczu lub będzie można zauważyć migające kontrolki. Jeśli grzałka jest spalona, możliwe także, że dojdzie do wybicia bezpieczników. Ma to być forma zabezpieczenia, które odcina dopływ prądu do zmywarki. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych sygnałów – bądź kilka na raz – element grzejny najprawdopodobniej wymaga wymiany. Dobierz nową grzałkę w North, oryginalną lub fabryczny odpowiednik, i odwiedź nasz kanał na YouTube, aby znaleźć instrukcje tej naprawy.
Zmywarka pobiera wodę i staje
Nie wyrzucajmy sprzętu AGD od razu, jak tylko odmówi nam posłuszeństwa. Odpowiednie rozpoznanie usterki to połowa sukcesu do naprawy sprzętu. Pokazujemy, jakich narzędzi użyć i na co zwrócić uwagę podczas usuwania awarii. Dodatkowo staramy się dawać wskazówki, jak dbać o urządzenie, aby slużyło jak najdłużej i bezawaryjnie. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.
Zobacz rozwiązanie