Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Zmywarka Rodzaj urządzenia

Sprężyny do zmywarek Candy

Sprężyny do zmywarki Candy - jeżeli zauważysz, że drzwi zmywarki szybko opadają zaraz po ich otwarciu, może to wskazywać na konieczność wymiany sprężyny. Prawidłowo działające drzwi powinny podnieść się bez trudu i powoli, samoistnie opadać – ich gwałtowne spadnięcie oznacza usterkę. Sprężyny najprawdopodobniej podlegają wymianie. Jeżeli to właśnie ten element jest źródłem problemów w Twoim urządzeniu, w North znajdziesz nowe – zarówno oryginalne, jak i fabryczny odpowiedniki w dobrej jakości. Każdą z części możesz wymienić samodzielnie – jeśli potrzebujesz instrukcji, odwiedź nasz kanał na YouTube. Nowe elementy dobieraj do modelu swojej zmywarki na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Aby znaleźć je jeszcze szybciej, skorzystaj z filtrów na górze strony.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Jak rozpoznać uszkodzone sprężyny do zmywarki Candy?

Drzwi zmywarki działają płynnie i sprawnie dzięki kontrolującym je elementom, jak linki, zawiasy czy właśnie sprężyny. Zapewniają one bezpieczne i powolne opadanie i unoszenie się drzwiczek, kontrolując ich ruch. Ze względu na to, że zmywarka jest jednym z częściej używanych sprzętów, drzwi są mocno eksploatowaną częścią, a ich elementy mogą ulegać zużyciu bądź uszkodzeniu. Jak rozpoznać, czy sprężyny do zmywarki Candy są uszkodzone? Pierwszym sygnałem będą oczywiście problemy z drzwiczkami. Mogą one szybko i gwałtownie opadać podczas otwierania lub zacinać się podczas unoszenia. Prawidłowo działające drzwi wykonują ten ruch w powolny i kontrolowany sposób. Kolejny sygnał to niewłaściwie przyleganie ich do urządzeniu po zamknięciu. To może niestety doprowadzić do wyciekania wody. Nasłuchuj także dziwnych hałasów i dźwięków, które mogą dochodzić z urządzenia, takich jak zgrzytanie. Chcesz samodzielnie wymienić sprężyny do zmywarki Candy? Nie jest to trudne – trzeba jednak zacząć od zdemontowania drzwiczek, co jest najbardziej problematyczną częścią naprawy. Sama wymiana wymaga nałożenia nowych sprężyn na haki i odpowiedniego naciągnięcia ich. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych instrukcji, znajdziesz je na naszym kanale YouTube. Pamiętaj też, że nawet jeśli jedna sprężyna wydaje się bardziej uszkodzona, należy wymienić dwie, inaczej drzwiczki mogą nie otwierać się prawidłowo.

Zmywarka pobiera wodę i staje

Nie wyrzucajmy sprzętu AGD od razu, jak tylko odmówi nam posłuszeństwa. Zrozumienie zasady działania sprzętu to podstawa do wykonania wielu napraw. Pomagamy w uporaniu się z drobnymi awariami. Przekazujemy Wam również przydatną wiedzę na temat dbania o sprzęt AGD. Ciągle doszkalamy się, aby przekazywać tylko fachową wiedzę naszym klientom.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera wodę i staje
scroll top