Zawory do zmywarek Amica
Zawory do zmywarki Amica to jedne z elementów, które w przypadku uszkodzenia mogą być powodem niejednej usterki, jak choćby wycieki czy przeciwnie – pozostawanie wody w urządzeniu lub jej niepobieranie. Jeżeli zawór jest uszkodzony, łatwo można uniknąć podobnych awarii wymieniając część na nową. Znajdziesz je w ofercie North – zarówno oryginalne, jak i fabryczne odpowiedniki o dobrej jakości. Ważne jest, aby nowy element dobrać na podstawie oznaczeń tabliczki znamionowej, by pasował do modelu zmywarki, który posiadasz. Aby znaleźć go jeszcze szybciej skorzystaj z filtrów na górze strony. Zawory możesz wymieniać całkowicie samodzielnie – nie jest to trudne. Jeżeli jednak potrzebujesz instrukcji, które przeprowadzą Cię przez tę wymianę krok po kroku, odwiedź nasz kanał na YouTube.
- powrót do Części do zmywarek Amica
- Zawory
- Zawory (wszystkie) (59)
- Zawory rozdzielające (45)
- Zawory zasobnika na sól (5)
- Zawory zwrotne (2)
- powrót do Części do zmywarek Amica
- Zawory
- Zawory (wszystkie) (59)
- Zawory rozdzielające (45)
- Zawory zasobnika na sól (5)
- Zawory zwrotne (2)
Czy Twój zawór do zmywarki Amica wymaga wymiany?
Zmywarka, jak każde urządzenie, czasami może zachowywać się w dziwny sposób, który może oznaczać usterkę. Niepokojące dźwięki, przecieki, pozostawanie wody w komorze czy całkowity brak jej pobierania…Które z najczęstszych problemów mogą oznaczać uszkodzenie różnych zaworów? Jeżeli urządzenie szumi tak, jakby było w trakcie pracy, ale jednak nie pobiera wody, możliwe, że zawór do zmywarki Amica, który pozwala na dopływ wody uległ usterce. Może to być spowodowane także uszkodzeniem wyłącznika pływakowego czy wyschniętymi uszczelkami pompy. Uszkodzony lub zatkany zawór wlotowy wody będzie więc powodował buczenie – o ile zepsuty element trzeba wymienić to w przypadku zatkania, np. kamieniem, wystarczy go dokładnie wyczyścić.
Oprócz całkowitego braku pobierania wody, uszkodzone zawory do zmywarki Amica mogą powodować sytuację odwrotną, czyli pobieranie jej zbyt dużo. Prawidłowe zużycie wody będzie określone w specyfikacji Twojego urządzenia – jeżeli więc zauważysz jakieś nieprawidłowości, warto szukać sygnałów usterki. Objawem mogą być także niedomyte naczynia – jest to sygnał, który zauważymy przy wielu usterkach i związany jest najczęściej z problemami dopływu wody lub problemami z dozownikiem detergentów, bądź kiedy woda nie jest podgrzewana. Zawory pośrednio dbają o obieg wody i, w pewien sposób, środków czystości w urządzeniu, a więc zaburzenie tej funkcji obniży efektywność zmywania. Urządzenie może także pobierać wodę nawet kiedy jest „w spoczynku”, bez otrzymania sygnału, że powinno rozpocząć program. Jeżeli zauważysz podobne objawy w Twoim urządzeniu, warto sprawdzić, który element jest winowajcą. Niektóre modele zasygnalizują awarię kodem błędu lub migającymi kontrolkami. Wymiana zaworów do zmywarki nie jest trudna, ani zbyt kosztowna i możesz przeprowadzić ją samodzielnie. Ważne jest, aby dopasować nową część do modelu zmywarki, posiłkując się oznaczeniami z tabliczki znamionowej.
Zmywarka pobiera wodę i staje
Popsute urządzenie wcale nie oznacza, że musimy go wyrzucić. Wystarczy odpowiednia diagnoza usterki i właściwy dobór części zamiennych. Pokazujemy, że możesz zrobić to sam biorąc pod uwagę nasze wskazówki. Szeroko opisujemy również, jak dbać o sprzęt, aby służył przez długi czas. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, aby przekazywać tylko rzetelne informacje.
Zobacz rozwiązanie