Kółka do odkurzaczy Zelmer
Prezentujemy kółka oryginalne i zamienne do odkurzaczy Zelmer. Zastosowanie filtrów ułatwi Tobie znalezienie potrzebnej części. By mieć pewność, że części pasują do Twojego sprzętu wpisz w wyszukiwarkę model sprzętu. Potrzebujesz kółka tylnego do odkurzacza, ponieważ stare się połamało? Spisz model odkurzacza z tabliczki znamionowej znajdującej się na spodzie odkurzacza, a szybko dopasujesz odpowiednią część. Zajrzyj do naszych złożeniówek, by upewnić się, której części poszukujesz. Masz problem z wymianą części w odkurzaczu? Zapraszamy na nasz kanał YouTube. Tam dowiesz się, jak zdemontować popsutą część i wstawić nową. W naszej ofercie znajdują się również akcesoria i środki do pielegnacji sprzętów.
- powrót do Części do odkurzaczy Zelmer
- Kółka
- Kółka (wszystkie) (35)
- Kółka ssawki (4)
- powrót do Części do odkurzaczy Zelmer
- Kółka
- Kółka (wszystkie) (35)
- Kółka ssawki (4)
Powstanie pierwszego odkurzacza z "filtrem"
Wybrałeś już nowe kółka do odkurzacza Zelmer? Przodkowie urządzeń, którymi sprzątamy nasze domy dzisiaj, nie byli wyposażeni w wygodne kółka. Pierwszy odkurzacz, który działał na tej samej zasadzie, co modele, których używamy obecnie został wynaleziony przez Huberta Cecila Bootha z Anglii 1901 roku. Inspiracją Bootha była demonstracja maszyny Thurmana w Empire Music Hall w Londynie - pomysłu, który się wtedy zrodził, wypróbował niemal natychmiast po pokazie. Znajdując się w restauracji, na jednym z krzeseł położył chusteczkę. Następnie przyłożył do niej usta i wciągnął powietrze. Gdy zobaczył, ile kurzu zebrało się na chusteczce, wiedział, że jego pomysł może zadziałać. Odkurzacz wynaleziony przez Bootha miał silnik spalinowy, który napędzał pompę tłokową, a ona z kolei przeciągała powietrze przez filtr tkaninowy. Cała maszyna ciągnięta była przez konia, a ludzie nazywali ją "Puffing Billy" ("Dmuchający Billy"). Urządzenie było duże i nie mieściło się w drzwiach wejściowych do budynków, więc jego rury wprowadzano przez okna.
Kolejny model Bootha zasilany był prądem, ale - podobnie jak pierwszy - również był zbyt duży i nieodpowiedni do użycia domowego. Był więc instalowany wewnątrz budynków lub był on częścią usług sprzątających. Dzisiaj części do odkurzacza są na szczęście na wyciągnięcie ręki. Elementy, takie jak filtry, worki, węże czy kółka do odkurzacza Zelmer znajdziesz w North.
Kółka do odkurzacza Zelmer - wymiana
Elementem urządzenia, który znacznie ułatwia jego przemieszczanie po domu są kółka do odkurzacza Zelmer - sprzątanie podłóg jest dzięki nim prostsze i bardziej komfortowe. Niestety, ze względu na ich intensywną eksploatację mogą one ulegać uszkodzeniom, np. na skutek uderzeń o meble czy listwy przypodłogowe lub zwyczajnie zużyć się. Postaraj się zwrócić uwagę na to w jaki sposób kółka do odkurzacza Zelmer zachowują się podczas używania sprzętu - czy podskakują, nie poruszają się swobodnie, kiwają się na boki lub wydają dziwne dźwięki? Może to być znakiem, że powinieneś wymienić je na nowe. Nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy technicznej ani wymyślnych narzędzi, aby przeprowadzić wymianę samodzielnie.
Sprawdź także, czy kółka wydają się przeciągać przez podłogę zamiast gładko po niej jechać. Przyjrzyj się elementom - może utknęła w nich sierść zwierzaka lub materiał z dywanu? Zdarza się to częściej niż myślisz - w kółka mogą wplątywać się różne rzeczy, zaczynając od włosów i nitek, kończąc na kawałkach materiałów. Zaplątane w kółka do odkurzacza Zelmer, sprawią, że elementy zatną się i przestaną swobodnie się poruszać. Stanowi to też jedno z najczęstszych uszkodzeń szczotek. Jeśli kółka zablokują się, przetnij zaplątany materiał, sznurek czy sierść nożyczkami lub obcążkami. Koła nadal wydają się nie działać sprawnie i wyglądają na zepsute lub nawet odpadły? Odpowiednią, nową część znajdziesz na North.
Proces wymiany może wyglądać nieznacznie inaczej w zależności od różnych modelów odkurzaczy - jest jednak coś, co będzie łączyć większość urządzeń. Tylne koła w większości modeli są większe od przednich i często posiadają plastikową osłonkę. Zdejmij ją zanim przystąpisz do wymiany koła. Następnie znajdź śrubę oraz środek koła, odkręć ją i wyjmij zużytą/uszkodzą część. Nowe koło nałóż i przykręć na to samo miejsce i ponownie nakryj osłonką. Nie znajdziesz jej jednak we wszystkich modelach, niektóre z nich nie wymagają zdejmowania dodatkowej części przed dostaniem się do kół. Te mniejsze, znajdujące się na przodzie urządzenia, często umiejscowione są po obu stronach szczotki obrotowej. Ich wymiana jest zazwyczaj łatwiejsza i nie zawsze wymaga odkręcania śrub, często mogą wyskoczyć samodzielnie przy małej pomocy śrubokrętu. Mimo to, zawsze sprawdzaj instrukcję swojego urządzenia przed przystąpieniem do jakiegokolwiek zabiegu wymiany.
Odkurzacz traci moc
W momencie awarii urządzeń AGD nie musimy panikować. Warunkiem naprawy jest odpowiednie rozpoznanie problemu w urządzeniu. Udowadniamy, że drobne naprawy możesz wykonać samodzielnie. Pilnujemy również, abyście jak najlepiej dbali o własne urządzenia. Nieustannie szkolimy się w kwestii naprawy sprzętów AGD, aby pomagać naszym klientom.
Zobacz rozwiązanie