Worki do odkurzaczy Beko
Urządzeniem, bez którego nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie porządków domowych - tych podstawowych, czy też przedświątecznych - jest odkurzacz, zwłaszcza jeśli jesteś posiadaczem wykładzin lub dywanów. To właśnie worki do odkurzacza Beko przechowują pyłki kurzu i brudu, kiedy zostaje on wciągnięty do odkurzacza. Niektóre modele pozwalają Ci widzieć worek, dzięki czemu łatwiej jest sprawdzić jego napełnienie. Jeśli zauważyłeś, że Twój odkurzacza nagle stał się mniej skuteczny w usuwaniu zabrudzeń, może to oznaczać napełniony worek. Niektóre z nich są jednorazowe - te należy wyrzucić zaraz po wymianie. Znajdziesz także worki wielokrotnego użytku, które wystarczy opróżnić i włożyć z powrotem. Jednak nawet ten drugi typ prędzej czy później będzie musiał zostać wymieniony na nowy. Zanim jednak zaczniesz szukać wymiennego elementu, ważne jest aby określić jakiego rodzaju i rozmiaru worka potrzebujesz, aby pasował do Twojego urządzenia - dzięki temu będzie ono działało prawidłowo, skutecznie i wydajnie na dłużej.
- powrót do Części do odkurzaczy Beko
- Worki
- Worki (wszystkie) (68)
- Worki syntetyczne (15)
- Worki papierowe (14)
- Worki płócienne (2)
-
powrót do Części do odkurzaczy Beko
- Worki
- Worki (wszystkie) (68)
- Worki syntetyczne (15)
- Worki papierowe (14)
- Worki płócienne (2)
Odkurzacz Beko, a usuwanie plam z dywanów
Jeśli znalazłeś już nowe worki do odkurzaczy Beko, warto poznać kilka faktów, które pomogą Ci lepiej zrozumieć, jak skutecznie odkurzać. Faktem, o którym wielu z nas zdarza się zapominać jest to, że odkurzacze nie usuwają plam. Niby rzecz oczywista, ale komu z nas nie zdarzyło się z rozbiegu przesunąć odkurzaczem po splamionym dywanie, bo może akurat zadziała? Jeśli rozlejesz coś na dywan, powinieneś natychmiast zacząć działać, aby zminimalizować prawdopodobieństwo trwałego zabrudzenia. Z działaniem nie całkiem chodzi jednak o odkurzacz. Worki do odkurzacza Beko mieszczą kurz oraz zabrudzenia, ale niestety plam nie wciągają. Dlatego najlepszym wyjściem będzie szybkie potraktowanie plamy silnym środkiem do czyszczenia miejscowego. Jeśli takiego nie posiadasz, spróbuj użyć sody oczyszczonej - możesz wymieszać ją z odrobiną wody lub soku z cytryny. Dodatkowo, jeśli podczas odkurzania zauważysz plamy, które mogą być nieco starsze, rozważ użycie odkurzacza parowego. Może on zminimalizować ich widoczność. Czyszczenie miejscowe połączenie z użyciem odkurzacza parowego w tych samych miejscach pomoże nieco zmniejszyć plamy i utrzymać dywan w czystości na dłużej, a dodatkowo usunie nieprzyjemne zapachy.
Przed odkurzaniem pamiętaj także, o usuwaniu małych przedmiotów z podłogi. Często zapominamy o drobnych przedmiotach, które tak na prawdę mogą wyrządzić wiele szkód. Usuwanie nie tylko ułatwi czyszczenie podłóg, ale także zapobiegnie potencjalnemu utknięciu tych mniejszych przedmiotów w odkurzaczu. Jeśli przypadkowo je wessiesz, w najgorszym scenariuszu może się to skończyć zepsutym odkurzaczem, a w najlepszym zostanie on zatkany. W obu przypadkach dokończenie porządków będzie jednak niemożliwe.
Wiesz już co robić, aby zminimalizować prawdopodobieństwo usterki, ale jak sprawić, żeby efekt odkurzania był jeszcze bardziej zadowalający? Wypróbuj metodę na krzyż. Przesuwaj odkurzaczem w przód i w tył, a następnie z prawej strony na lewą, i odwrotnie. Jest to skuteczne zwłaszcza w przypadku dywanów, tak, aby objąć ich włókna z każdej strony.
Jak działa worek do odkurzacza Beko?
Na rynku, także w North, znajdziemy obecnie worki do odkurzacza Beko różnych typów - zarówno te standardowe jednorazowe, które po wymianie wyrzuca się do kosza, jak i te wielokrotnego użytku. Worki do odkurzacza Beko, które nadają się do użycia więcej niż raz, działają na podobnej zasadzie, co filtry wielokrotnego użytku. Do tworzenia tych elementów wykorzystuje się materiał przepuszczający powietrze, które także je filtruje przy wypuszczaniu. Oprócz tego, worek do odkurzacza Beko można spokojnie wyczyścić po jego opróżnieniu. Nie należy z tym czekać - najlepiej robić to po każdym odkurzaniu, aby upewnić się, że cały kurz i zabrudzenia są usunięte. Do czyszczenia najlepiej używać wody, zwracając uwagę także na plamy. Jeśli nie zostaną one doczyszczone, może to poskutkować - zazwyczaj niewielkim - spadkiem mocy urządzenia. Pamiętaj także, że pełny worek pozostawiony na zbyt długo obniży wydajność i obciąży silnik. Nie czekaj więc z jego czyszczeniem lub wymianą na nowy, aby przedłużyć życie swojego odkurzacza.
A co jeśli zauważyłeś, że nie pracuje on już tak skutecznie jak kiedyś? Zazwyczaj pierwszą rzeczą, jaką powinieneś sprawdzić, kiedy zasysanie wydaje się słabsze, jest właśnie worek. Może on być przepełniony, a więc wymagać będzie opróżnienia lub wymiany. Wiesz już jak czyścić worki do odkurzacza Beko, ale jak je wymieniać? Jest to bardzo ważne dla skuteczności i wydajności Twojego urządzenia.
Pamiętaj o regularnej wymianie worków w odkurzaczu Beko!
Zacznij od rozłożenia starej gazety na podłodze. Ma ona być podkładką dla kurzu i brudu, który może wypaść przy wyjmowaniu worka. Jest to szczególnie ważne, jeśli model Twojego odkurzacz jest starszy, bądź jeśli od dawna nie wymieniałeś worka i jest przepełniony. Po otwarciu komory urządzenia - zazwyczaj na korpusie - powinieneś zobaczyć worek. Sprawdź jak bardzo jest napełniony - dobrą wskazówką może być tu poziom jego wybrzuszenia. Jeśli w ogóle go nie ma, może to oznaczać, że to nie on obniżył moc ssania odkurzacza. W przypadku, kiedy jest bardzo pełny, możliwe, że będziesz musiał usunąć brud ręcznie. Teraz wyjmij worek - zobacz instrukcję obsługi, aby sprawdzić, jak powinno to przebiegać w Twoim modelu odkurzacza. Czasem znajdziesz klips, a czasem część, którą będziesz musiał odkręcić. Jeśli używasz worków jednorazowych, wyrzucaj je prosto do kosza. Nie używaj ich ponownie, nawet jeśli wydają się być w dobrym stanie - może to spowodować spadek wydajności.
Umieść nową część w komorze i pamiętaj, aby przed ich zakupem zawsze upewniać się, że są one w odpowiednim rozmiarze. Po wymianie, sprawdź jeszcze raz swój odkurzacz Beko - worki powinny być zazwyczaj przymocowane i nie luzować się podczas odkurzania. Po zamknięciu obudowy włącz urządzenie i przetestuj jego działanie. Odkurzacz nie powinien wydawać dziwnych dźwięków, a jego moc zasysania powinna wrócić do tej prawidłowej. Jeśli tak się nie stało, sprawdź czy worek został poprawnie wymieniony. Upewnij się także, że ssawka albo rura nie są zatkane.
Odkurzacz traci moc
Zawsze używamy sprzętu dopóki działa. W momencie awarii nie musimy panikować. Odpowiednie rozpoznanie usterki to połowa sukcesu do naprawy sprzętu. Pokazujemy, jakich narzędzi użyć i na co zwrócić uwagę podczas usuwania awarii. Dodatkowo staramy się dawać wskazówki, jak dbać o urządzenie, aby slużyło jak najdłużej i bezawaryjnie. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.
Zobacz rozwiązanie