Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części

Części do myjek ciśnieniowych

Przedstawiamy oryginalne i zamienne części do myjek ciśnieniowych. Możesz wspomóc się filtrami znajdującymi się po lewej stronie by szybciej znaleźć właściwą część. Najpewniejszy sposób dobrania właściwej części to wpisanie modelu sprzętu w wyszukiwarkę. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Nie masz pewności, że część jest właściwa? Zobacz nasze karty złożeniowe. Sprawdź koniecznie nasz kanał YouTube, gdzie pokazujemy, jak w prosty sposób wymieniać i naprawiać części w sprzętach AGD. Nasza oferta zawiera również szeroki wybór środków pielęgnacyjnych oraz akcesoriów do większości sprzętów AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Strumieniem w kolosy

Pierwsze myjki ciśnieniowe w Europie przypisuje się niemieckiej firmie Kärcher - w roku 1950 opracowano model DS350, myjkę ciśnieniową z podgrzewaniem wody. myjka ciśnieniowa

Pomysł podgrzewania wody był na tyle innowacyjny i skuteczny, że do tej pory stanowi podstawę działania większości myjek ciśnieniowych dostępnych na rynku. W ramach promocji kultury urządzeniami ciśnieniowymi tej marki wykonano konserwację szeregu obiektów historycznych: Kolosów Memnona w Egipcie, Pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro czy Bramy Brandenburskiej w Berlinie.

Zalety wysokiego ciśnienia

Myjki ciśnieniowe są jednym z najskuteczniejszych sposobów na mechaniczne usunięcie zanieczyszczeń. Strumień wody pod dużym ciśnieniem jest w stanie usunąć większość zanieczyszczeń - od błota poprzez zanieczyszczenia pochodzące z gotowania aż do, w niektórych przypadkach, farb i lakieru. Ze względu na generowane ciśnienie, myjki możemy dla wygody podzielić na trzy kategorie: proste urządzenia generujące ciśnienie do 10 Mpa, średniej klasy myjki osiągające 13 Mpa oraz urządzenia specjalistyczne o ciśnieniu sięgającym niekiedy 20 Mpa.

Warto zaznaczyć, że używając wody ze zwykłego węża ogrodowego osiągniemy maksymalnie 0,5 Mpa. Stosując odpowiednie filtry do myjki ciśnieniowej można wykorzystać wodę z dowolnego źródła - także jeziora czy rzeki. Szeroki wybór dostępnych akcesoriów - lance natryskowe, szczotki czy gąbki - pozwala na praktycznie dowolne wykorzystanie myjki, od szyb okiennych poprzez czyszczenie kabin prysznicowych, na karoserii samochodu kończąc. Części do myjek ciśnieniowych są na szczęście dostępne, także w razie uszkodzenia jakiegoś elementu nie trzeba kupować nowego sprzętu.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(15)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Co jest ważne w korzystaniu z myjki ciśnieniowej?

części do myjek ciśnieniowych

Myjka ciśnieniowa to doskonałe wsparcie dla wszystkich tych, którzy mają problemy z utrzymaniem czystości w garażach, ogrodach czy gospodarstwach domowych. W sposób skuteczny usunie ona wszelkie zanieczyszczenia, błoto czy piasek z nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Dzięki niej zyskamy ogrom czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na mycie zabrudzonej powierzchni tradycyjnymi sposobami. Na co zwrócić uwagę wybierając to urządzenie? Kupując myjkę zwróćmy szczególną uwagę na jej parametry oraz akcesoria, które zawiera zestaw. Sprawdźmy jakiej długości wąż posiada wybrany model oraz czy jest on zawinięty o bęben. Zwróćmy także uwagę, czy posiada on miejsce na detergent, dzięki któremu usuniemy bardziej zaschnięte zabrudzenia.

Ważny jest też dobór odpowiednich końcówek. Najbardziej popularnymi jest lanca ciśnieniowa, dysza rotacyjna czy szczotki. Istotna jest również waga urządzenia. Na rynku możemy znaleźć modele od około 6 kg do nawet około 35 kg. Dlatego przy wyborze tego rodzaju sprzętu sprawdźmy, czy posiada on kółeczka umożliwiające przemieszczanie. Jednak najważniejszym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest ciśnienie. Wybierajmy te urządzenia, które posiadają regulację ciśnienia. Jest to pomocne przy czyszczeniu różnego rodzaju powierzchni. Do wyczyszczenia samochodu odpowiednie są myjki o ciśnieniu 130 bar, natomiast do mycia bardziej odpornych elementów, wykorzystajmy te o ciśnieniu 160 bar.

Gorąca pralka podczas prania

Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Odpowiednie rozpoznanie usterki to połowa sukcesu do naprawy sprzętu. Pokazujemy, jakich narzędzi użyć i na co zwrócić uwagę podczas usuwania awarii. Dodatkowo staramy się dawać wskazówki, jak dbać o urządzenie, aby slużyło jak najdłużej i bezawaryjnie. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top