Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Lodówka Rodzaj urządzenia

Zawiasy pod zabudowę do lodówek

(187 produktów)

Lodówka, która odmawia współpracy może znacznie uprzykrzyć nasze życie, skutecznie obniżając jego komfort - jest ona w końcu jednym, z najpotrzebniejszych sprzętów w niemal każdym gospodarstwie domowym. Niezwykle ważne jest, aby urządzenie było szczelne, a upewnianie się, by tak właśnie było, jest zadaniem drzwi. Szczególnie istotne jest więc, aby zarówno uszczelka, jak i zawiasy do lodówki były w dobrym stanie i spełniały swoje funkcje. W przypadku uszkodzeń lub zużycia, drzwi nie będą zamykać się prawidłowo, mogą zostać poluzowane, a więc i nie będą całkowicie szczelne. Skutkiem może być napływanie ciepłego powietrza z zewnątrz do środka urządzenia. To zmusi lodówkę do wzmożonej pracy, aby utrzymywać ustawioną temperaturę. Urządzenie będzie zużywać więcej energii, co wiąże się z wyższymi rachunkami i znacznie obniżoną wydajnością. Dodatkowo, cieplejsze powietrze dostające się do urządzenia przyczyni się do szybszego psucia się żywności. Usterki zawiasów najczęściej są skutkiem nieprawidłowego obchodzenia się z drzwiami, jak trzaskanie, ciągnięcie czy szarpanie. Może się tak dziać także na skutkiem zbytniego przeciążenia lub naprężenia drzwi lodówki. To wszystko przyczynia się do skróconego życia elementów. Pamiętaj również, aby wymieniając zawiasy, wymieniać je parami, ponieważ bardzo możliwe jest, że za usterką jednego z nich, wkrótce podąży drugi. Sprawdź oznaczenia z tabliczki znamionowej, aby dobrać pasujące części.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność

Zawiasy do lodówki można wymieniać na nowe!

Jak wyglądały pierwsze lodówki, które odniosły komercyjny sukces? Choć były one mniej zaawansowane technologicznie, a substancje w nich użyte nie były bezpieczne, to jednak poprawnie użytkowane spełniały swoje role. General Electric wypuścił pierwszą lodówkę elektryczną w 1927 roku. Do tego czasu kosztowała ona około 520 dolarów i przyciągała głównie ludzi zamożnych. Te lodówki były inspiracją dla dzisiejszej klasycznej linii urządzeń.

W latach 30-tych użytkownicy lodówek poznali koncepcję zamrażarek, gdy kostki lodu stały się powszechne w lodówkach elektrycznych. Ponadto producenci lodówek zastąpili dwutlenek siarki jako czynnik chłodniczy freonem 12, który był bezpieczniejszy. W latach czterdziestych konsumenci wykorzystywali komory chłodnicze do przechowywania mrożonej żywności. W tym okresie nastąpił również wzrost masowej produkcja lodówek. Dzisiaj korzystanie z tych urządzeń jest w pełni bezpieczne, a wymienne elementy możemy dostać od ręki. Niezależnie do tego, jakiej części potrzebują Twoja lodówka do zabudowy - zawiasy nożycowe, filtr, termostat czy inne - wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz w North.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
Zawiasy pod zabudowę do lodówki Liebherr 704009500
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
Zawiasy pod zabudowę do lodówki Liebherr 4055504197
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(13)
Zawiasy pod zabudowę do lodówki Gorenje 347828
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(26)
Zawiasy pod zabudowę do lodówki Siemens 00492680
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(8)
Zawiasy pod zabudowę do lodówki Bosch 12004051
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
Zawiasy pod zabudowę do lodówki Bosch 00268699
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
Zawiasy pod zabudowę do lodówki Bosch 00268698
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
Zawiasy pod zabudowę do lodówki Gorenje 560310
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Jak wymienić zawiasy do lodówki?

zawiasy do lodówki w zabudowieŻaden rodzaj zawiasu nie jest zbyt problematyczny do wymiany. Głównym problemem jest upewnienie się, że wybrałeś odpowiednie części zamienne do swoich sprzętów kuchennych, pasujące do ich marki i modelu lodówki lub zamrażarki. Przy wymianie zawiasów zawsze lepiej jest wymienić parę, a nie tylko jeden zepsuty zawias do lodówki do zabudowy. Pomaga to w zbalansowaniu drzwi, ale także oszczędza kłopotów z wymianą drugiego zawiasu, gdy zepsuje się niedługo później, co jest wysoce prawdopodobne.

W przypadku, kiedy posiadasz zawiasy lodówki do zabudowy w typie pierwszym, cały zawias umożliwia otwarcie drzwi na zewnątrz, dając drzwiom prześwit, który umożliwia pełne ich otwarcie. Biorąc pod uwagę to, jak ciężkie są same zawiasy, nie pomaga, że drzwi często wypełnianie są równie ciężkimi kartonami mleka czy soków - to sprawia, że są podatne na szybsze zużycie lub usterki. Najtrudniejszą częścią wymiany zawiasu jest ponowne ułożenie wszystkiego w jednej linii - wypoziomowanie drzwi. Można to osiągnąć, regulując zawiasy do lodówki w zabudowie, aż wszystko wróci do równowagi. Gdy już zbliżysz się do ideału, spróbuj po prostu podkręcać zawias małymi ruchami, aż osiągniesz swój cel. Jeśli chcesz mieć pewność, że drzwi są równo, użyj poziomicy. Typ numer 2, czyli zawiasy suwakowe, są bardzo łatwe do wymiany. Potrzebujesz tylko odpowiedniego śrubokrętu i możesz zaczynać zabieg – cały proces wymiany prawdopodobnie zajmie Ci nie więcej niż kilka minut. Tak jak w przypadku typu pierwszego, na samym końcu upewnij się, że drzwi są prosto i użyj poziomicy. Po wymianie zawiasów, niezależnie od typu, przetestuj ich działanie. Zrobisz to zwyczajnie otwierając i zamykając drzwi. Pamiętaj jednak, aby zawiasy do lodówki w zabudowie nie były narażone na zbytnie przeciążenie lub naprężenie - to często przyczynia się do poluzowania elementu, przez co szybciej się psuje. Jeśli lubisz trzymać w drzwiach lodówki ciężkie kartony lub butelki mleka - nawet lepiej, jeśli zaprzestaniesz tej praktyki. Drzwi to najcieplejsze miejsce lodówki, a więc nabiał szybciej się psuje. Zamiast tego użyj drzwi do przechowywania lżejszych przedmiotów, które nie wymagają niskich temperatur. Uratuje to nie tylko same drzwi, ale także Twoją żywność.­­­­

W przypadku obu powyższych opcji najważniejszą rzeczą jest dobór odpowiednich części kompatybilnych z modelem urządzenia, jaki posiadasz. Oznaczenia z tabliczki znamionowej są więc bardzo ważne - sprawdź je przed zakupem wymiennego elementu. Jeśli nie czujesz się na siłach lub zwyczajnie nie czujesz się na tyle obeznany w temacie wymian części sprzętów domowych, zawsze możesz skontaktować się z profesjonalistą.

Nie działa No Frost w lodówce

Sprawność sprzętu AGD to podstawa. Zobacz, jak go naprawić w razie awarii. Wystarczy odpowiednia diagnoza usterki i właściwy dobór części zamiennych. Pokazujemy, że możesz zrobić to sam biorąc pod uwagę nasze wskazówki. Szeroko opisujemy również, jak dbać o sprzęt, aby służył przez długi czas. Duże AGD, jak i małe nie ma przed nami tajemnic, stale doszkalamy się, aby służyć fachową wiedzą dla klientów.

Zobacz rozwiązanie
Nie działa No Frost w lodówce
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top