Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Lodówka Rodzaj urządzenia

Uchwyty drzwi do lodówek Beko

Uchwyt do lodówki Beko, to jedna z najbardziej narażonych na uszkodzenia części. Są ku temu dwa powody; po pierwsze, element odstaje od płaskiej powierzchni, a więc nietrudno o niego zahaczyć, przypadkowo luzując bądź nawet zrywając część. Po drugie, uchwyt jest mocno eksploatowany poprzez intensywny kontakt, jakim jest częste otwieranie i zamykanie drzwi lodówki, a także przekręcanie czy ciągnięcie. Zniszczenie elementu to często składowa tych właśnie czynników oraz faktu, że materiał, z jakiego część jest zbudowana, nie jest odporny na uszkodzenia. W przypadku pęknięcia, złamania czy urwania warto jak najszybciej wymienić uchwyt na nowy. North oferuje wiele typów uchwytów, zarówno tych oryginalnych, jak i zamiennych. Na szczęście wymiana jest prosta i możesz przeprowadzić ją na własną rękę. Jeśli jednak potrzebujesz dodatkowych instrukcji, znajdziesz je w filmikach instruktażowych na naszym kanale YouTube. Przed wyborem nowego uchwytu, sprawdź oznaczenia na tabliczce znamionowej, by upewnić się, że będzie on pasować do modelu Twojej lodówki.

strzałka rozwinięcia opisu

Uchwyty do lodówki Beko można wymieniać na nowe!

Jeśli pomyślnie zamontowałeś już nowy uchwyt lodówki Beko, dowiedz się czegoś o przodkach tego urządzenia. Thomas Moore, amerykański biznesmen, stworzył lodówkę do chłodzenia produktów mlecznych do transportu. Nazywał ją "chłodziarnią", dopóki nie opatentował "lodówki" w 1803 roku.

Na początku XIX wieku coraz więcej Amerykanów przenosiło się do miast, zwiększając tym samym dystans między konsumentem, a źródłem pożywienia - mowa tu przykładowo o farmach i polach. Z tego powodu potrzeba chłodzenia rosła z dnia na dzień. Rosło także zapotrzebowanie konsumentów na świeżą żywność, prowadząc do zmian w diecie między rokiem 1830, a wojną secesyjną w latach 60. XIX wieku. Zmiany te były napędzane przez ogólny wzrost gospodarczy i szybko rozwijające się miasta. Właśnie te zmiany, między innymi, przyczyniły się do powstania i udoskonalenia różnych wynalazków - także lodówki. Jeśli potrzebne Ci nowe części do Twojego urządzenia Beko - uchwyt do lodówki, termostat czy szuflady - wszystko, czego szukasz znajdziesz w szerokiej ofercie North.

4490
Wyślemy w poniedziałek
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(7)
14700
Wyślemy w poniedziałek
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(12)
10300
Wyślemy w poniedziałek
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(7)
6790
Wyślemy w poniedziałek
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(9)
11700
Wyślemy w poniedziałek
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
2490
Wyślemy w poniedziałek
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
8590
Wyślemy w poniedziałek
4390
Wyślemy w poniedziałek
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu
Może Cię zainteresować

Uchwyt do lodówki Beko - jak rozpoznać rodzaj?

Uchwyt do lodówki Beko, to część urządzenia, którą najłatwiej uszkodzić. Powodem jest, między innymi, samo jej umiejscowienie - klamki odstają od powierzchni płaskich, a więc nie trudno o nie zahaczyć, niezależnie od tego czy to uchwyt drzwi, czy szuflady. To może poskutkować oderwaniem. Dodaj do tego także wysoką eksploatację - to właśnie za uchwyty do lodówki Beko chwytamy, otwierając drzwi i prawdopodobnie robimy to dość często. Ten kontakt obciąża element, sprawiając, że nietrudno o pęknięcia, złamania lub urwania. Jak wymienić tę część?

Zanim przystąpisz do wymiany, przygotuj odpowiednie narzędzia - instrukcja obsługi podpowie Ci, jakie będą potrzebne. Jeszcze przed zakupem uchwytu warto sprawdzić oznaczenia z tabliczki znamionowej, by mieć pewność, że będzie on pasować. Następnie powinieneś określić sam rodzaj uchwytu. Trzy podstawowe, to ze śrubami po wewnętrznej stronie drzwi, śrubami ukrytymi za panelem oraz wysuwane. Otwórz drzwi lodówki - jeśli po wewnętrznej stronie zobaczysz śruby, które mocują uchwyt do lodówki Beko, jest to rodzaj pierwszy. Wyjmij klamkę, odkręcając śruby, po czym załóż na miejsce nową. Po ponownym przykręceniu śrub przetestuj, czy uchwyt jest stabilny.

Łby śrub zasłonięte panelami oznaczają typ drugi. Posiadając taki rodzaj, powinieneś zacząć od usunięcia paneli, przesuwając je ruchem do boku lub pod kątem. Dzięki temu dostaniesz się do śrub, które powinieneś następnie odkręcić i usunąć zużyty/uszkodzony uchwyt. Przykręcając nową klamkę, przytrzymaj ją mocno ma miejscu, aby ją unieruchomić, a następnie wsuń panel na miejsce.

Jeśli posiadasz trzeci rodzaj uchwytu, nie będziesz musiał się zbytnio natrudzić podczas wymiany - nie ma tutaj żadnych śrub do odkręcania. Uchwyt jest przymocowany do prowadnic i wystarczy go wysunąć. By to zrobić, mocno pociągnij za uchwyt w dół lub w górę, przez co element powinien odejść od drzwi. Może zdarzyć się, że jednak będziesz potrzebował śrubokrętu - z uszkodzeniem uchwytu w parze może iść uszkodzenie szyn, które również będziesz musiał wymienić. Są one przykręcone do drzwi, a śruby będą widoczne, więc z łatwością się do nich dostaniesz. Nową klamkę umieść w szynach i pociągnij w odwrotnym kierunku od tego, w którym wykonywałeś ruch, aby ją wyjąć. Po wymianie każdego z rodzajów, upewnij się, że uchwyt jest stabilny. Otwórz i zamknij drzwi, poruszaj klamką - jeśli będzie wydawać się luźna lub za bardzo odstawać i ruszać się, dokręć śruby.

Nie działa No Frost w lodówce

Zepsuty sprzęt wcale nie oznacza końca jego żywota. Koniecznością będzie sprawdzenie przyczyny usterki. Pokazujemy, że drobne awarie nie wymagają wzywania fachowca. Mamy już szeroką bazę porad dotyczącą dbania o urządzenia, które każdy ma w swoim domu. Niezmiennie pogłębiamy naszą wiedzę, aby przekazywać wam istotne informacje.

Zobacz rozwiązanie
Nie działa No Frost w lodówce
scroll top