Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Lodówka Rodzaj urządzenia

Półki do lodówek Beko

Pierwszym, co widzisz, kiedy otwierasz lodówkę, są półki - zazwyczaj wypełnione produktami. Urządzenie jest sercem większości kuchni, a jego odpowiednia organizacja i sprawne działanie wszystkich elementów jest niezwykle ważne, zwłaszcza dla stanu żywności. Półka do lodówki Beko, to element najczęściej zrobiony z trwałego plastiku bądź szkła. Ze względu na intensywną eksploatację, podatny jest na różnego rodzaju uszkodzenia, takie jak rysy, pęknięcia, a nawet złamania. Powodem jest zazwyczaj przeciążenie ilością produktów lub zbyt mocne i gwałtowne zamykanie drzwi. To wszystko może przyczynić się do pęknięć, a jeśli nie zareagujemy odpowiednio szybko, wymieniając część - skończy się to złamaniem. Warto więc zaopatrzyć się w nową półkę, zanim jej zniszczenie uszkodzi inne elementy, a także produkty znajdujące się w lodówce. North oferuje Ci zarówno półki oryginalne, jak i zamienne - do zamrażarki, na jajka lub butelki czy też do drzwi. Sprawdź oznaczenia z tabliczki znamionowej, by dobrać odpowiednią półkę dla Twojej lodówki Beko.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
13327
Wyślemy dziś
outlet Outlet już od 5900
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wpisz oznaczenie modelu

Półka do lodówki Beko - prawidłowa organizacja produktów kluczem do ich świeżości

półka do lodówki BekoTo, w których miejscach lodówki kładziemy swoje produkty, ma spory wpływ na ich świeżość. Wcale nie chodzi tu o zwyczajne wkładanie warzyw do szuflady na warzywa i mięs do szuflady na mięsa. Niektóre artykuły żywności wymagają konkretnej temperatury bądź zimniejszego czy nieco cieplejszego środowiska. Jest to więc już kwestia nie tylko rozkładu produktów na konkretnych półkach, a raczej w określonych miejscach. Co prawda zignorowanie tych reguł nie grozi zepsuciem się całej żywności w jeden dzień, mimo to warto wiedzieć co zrobić, aby była świeża na dłużej.

Jednym z trudniejszych produktów są jajka. Ich miejscem powinna być środkowa półka do lodówki Beko - właśnie tam temperatura jest najbardziej stabilna. Nie przekładaj ich również do plastikowych pojemników na jajka, wbudowanych w urządzenie, a zamiast tego pozostaw je w oryginalnych kartonach. Tam gdzie zazwyczaj kładziemy mleko, jest równocześnie miejscem, w którym absolutnie nie powinno ono stać, czyli w drzwiach lodówki. Kartony z mlekiem powinny stać tam, gdzie jest najzimniej - sam tył dolnej półki. Warto wsunąć tam również twarożki, śmietany czy jogurty.

Dolna półka do lodówki Beko - lub szuflada - powinna mieścić mięso. Temperatura w tych miejscach jest nieco zimniejsza, a trzymając ten produkt z dala od pozostałej żywności, chronimy ją przed zanieczyszczeniami. Przechowując jarzyny, warto upewnić się, że środowisko jest wilgotne - dzięki temu dłużej zachowają świeżość. Włóż je do szuflady na warzywa i trzymaj w oryginalnych opakowaniach bądź plastikowych foliach, luźno związane. Owoce, wręcz przeciwnie, powinny być w suchym środowisku, ale - podobnie jak warzywa - trzymaj je w opakowaniach bądź foliowych torebkach, luźno związane. Cytrusy mogą pozostać bez opakowań. Zarówno owoce jak i warzywa myj dopiero bezpośrednio przed ich użyciem - wkładanie ich mokrych do lodówki może przyczynić się do rozwoju bakterii i pleśni.

Szuflada na mięso, to dobre miejsce na przechowywanie wędlin, o ile nie trzymasz tam już mięsa surowego. Jeśli tak jest, przynajmniej upewnij się, że jest bardzo szczelnie zapakowane. Nie ma takiej szuflady w Twoim urządzeniu Beko? Półki do lodówki znajdujące się na dole także będą odpowiednim miejscem. Reszta nabiału, jak masło, margaryny i miękkie sery, nie muszą być schłodzone - wtedy byłyby zbyt twarde - a więc przechowuj je tam, gdzie jest nieco cieplej, czyli w drzwiach. Sery pleśniowy umieść po otwarciu w pojemnikach. Większość z nas w drzwiach drzwiach lodówki trzyma też sosy - i słusznie. Majonezy, ketchupy, sosy sałatkowe, salsa, sosy do spaghetti - te wszystkie produkty zawierają naturalne konserwanty, jakimi są sól oraz ocet. Podobnie jest z ogórkami kiszonymi. Oleje orzechowe, jak np. sezamowy, również mogą stać w drzwiach lodówki, tak jak owocowe soki pasteryzowane. Jeśli są świeżo wyciskane, postaw je na dolnej półce urządzenia Beko. Półki do lodówki, przy odpowiedniej organizacji i nieprzeładowane nadmiarem produktów, posłużą Ci wiele lat.

Półki do lodówek Beko można wymieniać na nowe!

Pamiętaj, że Twoja półka do lodówki Beko, to nie taka sama półka, jak te w lodówkach sklepowych. Nawet, jeśli wiesz, że wszystko ma swoje miejsce i każdą wolną przestrzeń można wykorzystać, stosując odpowiednie triki, warto też pamiętać, aby nie przesadzać z ilością pojemników i projektów DIY. Takie rzeczy mają ułatwić organizację lodówki, jednak w nadmiarze znacznie mogą utrudnić dostanie się do produktów.

Niezależnie od tego, czy lubisz układać i organizować, czy też jest to dla Ciebie ciężkie i nudne zajęcie, jedzenie jest zawsze priorytetem. Oznacza to, że utrzymywanie lodówki w doskonałym stanie również powinno znajdować się na szczycie listy. Pierwszym krokiem do utrzymania porządku - oraz sprawności poszczególnych części - w lodówce jest systematyczność. Ustaw w telefonie przypomnienie na każdą lub co drugą niedzielę, aby wyczyścić lodówkę i poświęcić około 15 minut na wyrzucenia starej żywności. Sporządź także listę wszystkiego, co powinieneś kupić na nadchodzący tydzień. Sprawdź działanie poszczególnych elementów jak termostat, czy w jakim stopniu pełny jest filtr, a w razie potrzeby zamów nowe. Niezależnie od tego, czego potrzebuje Twoje urządzenie Beko - półki do lodówki, szuflad czy pojemników - znajdziesz to w North.

Nie działa No Frost w lodówce

Sprawność sprzętu AGD to podstawa. Zobacz, jak go naprawić w razie awarii. Warunkiem naprawy jest odpowiednie rozpoznanie problemu w urządzeniu. Udowadniamy, że drobne naprawy możesz wykonać samodzielnie. Pilnujemy również, abyście jak najlepiej dbali o własne urządzenia. Nieustannie szkolimy się w kwestii naprawy sprzętów AGD, aby pomagać naszym klientom.

Zobacz rozwiązanie
Nie działa No Frost w lodówce
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top