baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Kuchenka Rodzaj urządzenia

Czujniki do kuchenek

(1 086 produktów)

Prezentujemy czujniki oryginalne i zamienne do kuchenek. Żeby szybciej dobrać właściwą część, skorzystaj z filtrów, które znajdują się po lewej stronie. Wybierając model urządzenia łatwiej dopasujesz potrzebną część. Jeżeli Twoja kuchenka wyposażona jest w szufladę, a Ty szukasz tabliczki znamionowej, możesz natknąć się na nią właśnie w środku szuflady. Przy wyborze części ułatwi Ci plik zawierający pełną listę części dla danego modelu. W przypadku, kiedy nie wiesz jak wymienić daną część w swoim sprzęcie, wejdź na nasz kanał YouTube, gdzie pokazujemy jak zrobić to najprościej. Dla każdego rodzaju sprzętu posiadamy środki pielęgnacyjne w konkurencyjnych cenach.

Kategoria części:
Dostępność
Termostat do piekarnika Samsung DG47-00010B
Termoelement do piekarnika Beko 230100029
Czujnik temperatury do kuchenki Amica 8048882
Termostat do piekarnika Gorenje 310287
Czujnik temperatury do kuchenki Amica 8051413
Czujnik temperatury do piekarnika AEG 8996619280572
Termostat do piekarnika Vestfrost 32010955
Termostat do piekarnika Candy 91201558
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Dlaczego palnik w kuchence gaśnie?

czujnik do kuchenki

Kuchenka gazowo-elektryczna to sprzęt, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie w kuchni. Trzeba jednak mieć na uwadze, że przez ciągły kontakt z jedzeniem, zabrudzeniami oraz tłuszczem, może ulegać licznym awariom, które należy jak najszybciej usunąć, by móc cieszyć się sprawną pracą urządzenia. Do najpopularniejszych usterek należy problem z działaniem palników. Czasami może zdarzyć się tak, że po przytrzymaniu jednego z nich gaz w ogóle nie chce się odpalić albo gaśnie tuż po puszczeniu pokrętła. Ten problem może dotyczyć poszczególnych palników, ale także wszystkich jednocześnie.

Jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy? Jest ich kilka. Pierwsza wynika ze zwykłego zanieczyszczenia korony palnika bądź zatkanej dyszy i tutaj zwykłe przeczyszczenie powinno wystarczyć. Kolejny powód stanowi uszkodzony lub zalany iskrownik, odpowiadający za podawanie iskry na palnik. Jednakże najczęściej winny jest czujnik do kuchenki, zwany inaczej termoparą, który pełni funkcję bezpieczeństwa – odpowiada za właściwe przekazywanie gazu do palnika i odcinanie jego dopływu w odpowiednim momencie. Dzięki temu nie trzeba się obawiać o pożar czy wybuch, spowodowany złą regulacją temperatury. Działa na zasadzie elektromagnesu – po zapaleniu palnika nagrzewa się i przekazuje informację do zaworu gazowego. W naszej ofercie znajdują się czujniki do kuchenek różnych producentów. Są wykonane z materiałów najwyższej jakości i nie sprawiają problemów w wymianie, dzięki czemu sprzęt szybko wróci do sprawności.

Palnik gaśnie po puszczeniu pokrętła

Nie wyrzucajmy sprzętu AGD od razu, jak tylko odmówi nam posłuszeństwa. Zrozumienie pochodzenia usterki ułatwi naprawę. Pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonywać drobne naprawy. Informujemy was także o tym, jak najlepiej dbać o urządzenia. Wychodząc naprzeciw naszym klientom nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę odnośnie urządzeń AGD.

Zobacz rozwiązanie
Palnik gaśnie po puszczeniu pokrętła

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się