Grzałki do ekspresów do kawy Jura
Grzałka do ekspresu Jura to jednak z ważniejszych części urządzenia – ma ona dbać o to, by każdy poranek można było rozpoczynać od kubka świeżej i gorącej kawy. To dzięki podgrzewanej do odpowiednio wysokiej temperatury wodzie możemy wyciągnąć smak oraz aromat wywaru. Niestety, jak wszystkie podzespoły, tak i grzałki do ekspresu mogą ulec uszkodzeniu lub zużyciu. Najczęstszymi problemami związanymi z usterką grzałki, jest jej spalenie bądź zakamienienie. Nagromadzenie osadów z twardej wody sprawia, że przewodzenie ciepła przez element jest znacznie osłabione. W takim wypadku zamiast kubka gorącej kawy, dostajemy zimny lub letni napój. Uszkodzenie grzałki w ekspresach Jura często można zauważyć gołym okiem – na powierzchni zobaczymy ślady przepalenia lub kamień. Jeżeli zauważysz na elemencie jakiekolwiek ślady zużycia lub zepsucia, należy wymienić go na nowy. Wymienne grzałki do ekspresu – zarówno oryginalne, jak i fabryczne odpowiedniki dobrej jakości – znajdziesz w ofercie North. Nowe części dobieraj na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Jeżeli szukasz instrukcji, dotyczących wymian i napraw sprzętów AGD w Twoim domu, odwiedź nasz kanał na YouTube.
Grzałka do ekspresu Jura – dlaczego uległa uszkodzeniu?
Praktycznie każdy z nas codziennie zaczyna poranek od filiżanki świeżej i, co najważniejsze, gorącej kawy. Jedną z części, która ma o to wszystko dbać, jest grzałka do ekspresu Jura. Grzałka, jak mówi sama nazwa, ma zapewniać odpowiednią temperaturę wywaru, dzięki czemu może wydobywać z niej smak i aromat. Uszkodzenie tego elementu nie zawsze wyłączy cały ekspres z użytku, ale na pewno odbierze przyjemność z picia kawy.
Grzałka do ekspresu Jura ulega zazwyczaj uszkodzeniom z dwóch głównych przyczyn – zakamienienia lub spalenia. Jeżeli część jest zakamieniona, winowajcą jest nie tylko sam osad z twardej wody, ale także błąd w użytkowaniu. Nagromadzenia osadów z twardej wody można uniknąć, dzięki regularnemu odkamienianiu urządzenia. Zaopatrz się więc w odpowiednie środki i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, a znacznie zmniejszysz ryzyko takiej usterki. Jeśli grzałka do ekspresu Jura jest zakamieniona, efektywność urządzenia spada, a przewodzenie ciepła przez element jest znacznie osłabione. Woda może przestać podgrzewać się, lub będzie podgrzewana w niewielkim stopniu, w którym nie będzie ona ciepła, a tylko letnia. Oba scenariusze poskutkują jednak brakiem kubka gorącej, aromatycznej kawy. Sprawdzając, czy grzałka jest zakamieniona, sprawdź też przy okazji, czy taki sam problem nie pojawił się w przypadku np. rurek przepływowych, przewodów i innych podzespołów, które mogą gromadzić osady z kamienia. Jeżeli grzałka uległa spaleniu, da podobne sygnały. Woda używana do parzenia kawy, czy też do spieniania mleka, nie będzie podgrzewana do wystarczająco wysokiej temperatury. Grzałkę należy najlepiej jest miernikiem. Sprawdzisz nim ciągłość obwodu lub oporność. Uszkodzenie tej części zazwyczaj zobaczysz jednak gołym okiem. Łatwo będzie zauważyć miejsca, w których jest przepalona, a także osady z kamienia na powierzchni. Ponieważ grzałka to element, który jest intensywnie eksploatowany, w przypadku powstania śladów zużycia lub uszkodzenia należy ją wymienić.
Gorąca pralka podczas prania
Nie wyrzucajmy sprzętu AGD od razu, jak tylko odmówi nam posłuszeństwa. Dojście do źródła problemu pozwoli szybko naprawić urządzenie. Pokażemy Ci, jak łatwo możesz dokonać naprawy, bez wzywania fachowca. Informujemy o prostych trikach, dzięki którym szybko wyczyścisz swój sprzęt AGD. Jesteśmy otwarci na nowinki technologiczne i idziemy z duchem czasu.
Zobacz rozwiązanie