Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Bojler Rodzaj urządzenia

Uszczelki do bojlerów

Bojler to przydatne urządzenie domowe, dzięki któremu możesz podgrzewać wodę do preferowanego przez Ciebie poziomu. Aby jednak wszystko działało sprawnie, w ten sam sprawny sposób działać muszą jego wszystkie części. Usterka jednej z nich może potencjalnie doprowadzić do awarii pozostałych, zostawiając za sobą większe szkody. Uszczelka do bojlera ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo użytkowania oraz - jak sama nazwa wskazuje - stać na straży szczelności urządzenia. Jej dobry stan jest więc bardzo ważny, aby całe urządzenie mogło prawidłowo wykonywać swoje zadanie. W przypadku zniszczenia lub naturalnego zużycia elementu warto jak najszybciej wymienić go na nowy, aby zapobiec innym usterkom. Nową część dobierz na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej, by mieć pewność, że będzie pasować do modelu urządzenia, który posiadasz. Wiesz czego szukasz? Znajdź to jeszcze szybciej używając filtrów na górze strony. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak samodzielnie wymieniać poszczególne części Twoich sprzętów domowych, zajrzyj na nasz kanał na YouTube.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
Uszczelka do podgrzewacza wody Bosch 10012151
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
Uszczelka do bojlera Atlantic
2390
Wyślemy dziś
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
Uszczelka do bojlera Fagor 220088002
Uszczelka grzałki do bojlera Gorenje 580477
3290
Wyślemy dziś
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
Uszczelka do bojlera Indesit 482000026409
3790
Wyślemy jutro
2 oferty od 29,90
Uszczelka do bojlera Fagor CA1506000
Uszczelka do bojlera Gorenje 482950
Uszczelka do bojlera Siemens 00482958
Uszczelka do bojlera Fagor CA1502400
Uszczelka do bojlera Siemens 00093921
Uszczelka do bojlera SAECO 996530018309
Uszczelka do bojlera Gorenje 482939
Uszczelka do bojlera Gorenje 487155
Uszczelka do bojlera Gorenje 487074

Uszczelka bo bojlera, a wycieki

uszczelka do bojleraBojler to przydatne urządzenie domowe, które pozwala nam podgrzewać wodę do poziomu, jakiego potrzebujemy. Zasada działania urządzenia nie jest skomplikowana. Do zbiornika napływa zimna woda, a po tym następuje uruchomienie grzałki elektrycznej. Komora bojlera nagrzewa się i dzięki temu po krótkim czasie możemy korzystać z ciepłej wody w wybranej przez nas temperaturze. W jej kontrolowaniu ma za zadanie pomóc nam termostat. Uszczelka do bojlera - jak sama nazwa wskazuje - odpowiedzialna jest za dbanie o szczelność urządzenia, zapewniając nam jego bezpieczne i wygodne użytkowanie. Co w sytuacji, kiedy uszczelka do bojlera zawiedzie i powstanie wyciek?

Jeśli jesteś w stanie zobaczyć wodę kapiącą z samego dołu urządzenia lub z rury, prawdopodobną przyczyną jest uszczelka do bojlera (jednak wycieki powodować mogą też np. problemy z ciśnieniem lub z zaworem). Mogła ona ulec korozji lub innemu uszkodzeniu i zwyczajnie przestała spełniać swoje zadanie, powodując mini powódź na Twojej podłodze. Uszczelki są dopasowane dookoła bojlera, a także na jego poszczególnych częściach i połączeniach. Jeśli część pęknie lub ulegnie korozji, jest to prostą drogą do powstania wycieku. Woda przetwarzana przez urządzenie przedostaje się przez uszkodzony element i często dzieje się to z dużą prędkością przy małym strumieniu.

Pierwszym, co powinieneś zrobić, jest wyłączenie bojlera oraz dopływu wody i ogrzewania. Jeśli wyciek jest niewielki, możesz umieścić pod urządzeniem wiadro, a następnie zadzwonić po profesjonalistę lub - jeśli czujesz się w tym pewnie - sam zająć się problemem. Jeśli jednak wyciek zacznie przyspieszać, a kapanie zwiększy się z czasem, najlepiej zadzwonić do serwisu. Na szczęście wyciek wody nie wymaga tak szybkiego i ostrożnego działania jak np. w przypadku gazu. Cieknący bojler możesz rozpoznać nie tylko po widocznym kapaniu wody - czasem zwyczajnie tego nie zauważysz. Zamiast tego przyjrzyj się dokładnie ścianom lub sufitowi. Pleśń może być jedną z oznak wycieku. Przez tak uszkodzony bojler i zwlekanie z rozpoznaniem problemu oraz jego naprawą może skutkować większymi rachunkami. Urządzenie pozostawione samo sobie przez dłuższy czas nie tylko poskutkuje usterkami innych części, ale także zacznie w końcu rdzewieć - takie awarie mogą wpłynąć na resztę domostwa. Najlepiej nie używać bojera w ogóle, jeśli zauważysz choćby najmniejszy wyciek - poczekaj aż dokładnie zdiagnozujesz problem. Przeciekająca z bojlera woda może dostać się np. do przewodów i spowodować zwarcia. Poważniejsze wycieki mogą rozprzestrzeniać się po domu i niszczyć meble lub podłogi - do podwyższonych rachunków dochodzi więc koszt naprawy innych wyrządzonych szkód. Jeśli więc Twoja uszczelka do bojlera odmówiła posłuszeństwa i została uszkodzona, warto znaleźć nową, ale także przejrzeć ogólny stan urządzenia i innych jego części, by upewnić się, że nie dojdzie do wycieków w przyszłości. Dobierając nową wymienną część sprawdzaj oznaczenia z tabliczki znamionowej - nowa uszczelka musi pasować do modelu urządzenia, który posiadasz.

Uszczelki do bojlerów można wymieniać na nowe!

Jeśli przeglądasz właśnie nowe uszczelki do bojlera, warto dowiedzieć się czegoś o dawnych nowocześniejszych projektach urządzenia. Kiedyś nie były one używane do tego, z czego znamy je dzisiaj (pierwszy z nich powstał...do zabawy). Chociaż większość z nas kojarzy bojlery ze źródłem ciepła i podgrzewaniem wody, to siła pary została po raz pierwszy wykorzystana do transportu. Wczesne bojlery wykonywane były z czegoś, co przypominało stalową "zbroję" i napędzane były węglem lub drewnem. Wnętrza urządzenia były dość proste i surowe w porównaniu z bojlerami, które znamy dzisiaj, jednak przygotowały one grunt pod rewolucję przemysłową, zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych.

W miarę rozwoju projektów bojlera opracowano inne zastosowania, w tym w różnych rodzajach pracy fizycznej. Przykładowo, pompa pracująca na parze stworzona przez Thomasa Newcomena z Anglii zmieniła przemysł wydobywczy, pomagając w czerpaniu wody z kopalni. Przed wynalezieniem maszyny, ta pracą zajmowały się ludzkie ręce. James Watt wykorzystał wynalazek Newcomena, dodając do niego kilku elementów, które pozwoliły urządzeniu na korzystanie z mniejszej ilości paliwa. Właśnie to ulepszenie przygotowało świat na dzisiejszy bojlery, wykorzystujące parę. Aby jednak działały prawidłowo, tak samo muszą działać ich poszczególne części. Jeśli więc potrzebne Ci nowe grzałki, termostaty czy uszczelki do bojlera, sprawdź ofertę North. Nowe części wymienne dobieraj na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej, by upewnić się, że będą pasować.

Gorąca pralka podczas prania

Zawsze używamy sprzętu dopóki działa. W momencie awarii nie musimy panikować. Warunkiem naprawy jest odpowiednie rozpoznanie problemu w urządzeniu. Udowadniamy, że drobne naprawy możesz wykonać samodzielnie. Pilnujemy również, abyście jak najlepiej dbali o własne urządzenia. Nieustannie szkolimy się w kwestii naprawy sprzętów AGD, aby pomagać naszym klientom.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top