Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Żelazko Rodzaj urządzenia

Części do żelazek Zelmer

Części oryginalne i zamienne do żelazek Zelmer. Zastosowanie filtrów znajdujących się po lewej stronie ułatwi nawigację po stronie internetowej. Najłatwiej odnajdziesz swoją część wpisując w wyszukiwarkę model sprzętu. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Przy wyborze części ułatwi Ci plik zawierający pełną listę części dla danego modelu. Dla zagwarantowania bezpiecznej wymiany zepsutej części w Twoim urządzeniu, stworzyliśmy szereg filmików instruktażowych na kanale YouTube. Nasza oferta zawiera również szeroki wybór środków pielęgnacyjnych oraz akcesoriów do większości sprzętów AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność
Powiązane linki:

Dużo pary i dużo mocy: prasowanie z Zelmerem

Żelazka marki Zelmer charakteryzują się dużą mocą, rozpoznawalnym, nieco futurystycznym designem oraz skutecznym łączeniem funkcji pary z klasycznym stylem prasowania. Jak w większości swoich małych urządzeń przenośnych, w żelazkach Zelmer stosuje antypoślizgową powłokę w celu polepszenia chwytu podczas prasowania. Mocny wyrzut pary pozwala, w zależności od modelu, za jednym aktywowaniem funkcji wyrzucić od 85g do nawet 120g pary wodnej. W połączeniu z szybkim wytwarzaniem pary na poziomie od 20g do nawet powyżej 35g na minutę prasowanie przebiega szybko i sprawnie.

Żelazko Zelmer - prasowanie pełną parą

Stopy żelazek marki Zelmer występują w pięciu odmianach: ceramiczna, podwójna ceramiczna, Pro-Steam, Pearltronic oraz Pearltronic 380. Stopy Pearltronic pokryte są powłoką perłową, co zabezpiecza je przed zarysowaniami oraz zapewnia doskonały poślizg podczas prasowania dowolnego rodzaju tkaniny. Wersje oznaczone jako Pearltronic 380 dodatkowo posiadają aż 380 otworów przeznaczonych do wyrzucania strumienia pary. Stopy Prosteam natomiast oferują wyjątkową wytrzymałość w połączeniu z dużą ilością otworów wyrzucania pary.

O bezpieczeństwo użytkownika dbają systemy automatycznego wyłączania, odłączające zasilanie i wygaszające stopę żelazka w razie wykrycia dłuższego braku aktywności. System automatycznego czyszczenia obejmuje funkcje antywapienne, ułatwiając czyszczenie urządzenia włącznie z podzespołami mającymi styczność z wodą. W zależności od modelu żelazka mogą być także wyposażone w mały, lecz czytelny wyświetlacz LCD.

Klapka wlewu wody Zelmer do żelazka 12002448
3090
Wyślemy w poniedziałek
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
Termostat Bosch do żelazka 00637090
4290
Wyślemy w poniedziałek
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
Wkład antywapienny do żelazka Jetix Vertical Zelmer 11001627
Tylna obudowa Zelmer do żelazka 00792534
Może Cię zainteresować

Jak korzystać z funkcji pary w żelazkach marki Zelmer?

Żelazka Zelmer

Żelazka marki Zelmer wykorzystują silny strumień pary do polepszenia efektu końcowego prasowania. Ilość oraz ciśnienie, z jakim para jest wyrzucana, może i nie dorównują stacjom parowym, jednak znacznie ułatwiają prasowanie. Zasadniczą bowiem różnicą między stacjami parowymi a żelazkami jest generator pary, odpowiedzialny w stacjach parowych za, jak sama nazwa sugeruje, wytwarzanie pary wodnej pod dużym ciśnieniem. Żelazko natomiast wytwarza parę za pomocą podzespołów, w związku z czym efekt jest odpowiednio słabszy. Jak jednak korzystać ze strumienia pary w klasycznych żelazkach? Przede wszystkim najważniejsze są dwa podstawowe założenia. Po pierwsze, duża ilość pary wodnej zmiękcza tkaninę i pozwala na szybsze rozprasowanie zagięć i nierówności. Po drugie, gorąca para wodna w dużej ilości samodzielnie rozprostowuje tkaniny, chroniąc je przed nadmiernym i przedłużonym kontaktem ze stopą żelazka poprzez znaczne skrócenie procesu prasowania.

Strumień pary wodnej należy stosować z umiarem na pojedynczych warstwach materiału, gdyż zbyt duża ilość osiadającej wody może powodować powstawanie zacieków na ubraniu. Elementy odzieży złożone z kilku warstw materiału, czyli szwy, wzmocnienia na kolanach czy kieszenie, można jednak potraktować większą ilością pary w celu dokładnego zwilżenia materiału. Prasowanie w pionie należy wykonywać na odzieży zawieszonej na wieszaku - nie wolno odzieży trzymać podczas prasowania w ręku ze względu na wysoką temperaturę pary. Zawieszanie prasowanych ubrań bezpośrednio na ścianie także jest niewskazane ze względu na możliwe zniszczenie powierzchni ściany.

Żelazko nie wytwarza pary

Popsute urządzenie wcale nie oznacza, że musimy go wyrzucić. Wystarczy odpowiednia diagnoza usterki i właściwy dobór części zamiennych. Pokazujemy, że możesz zrobić to sam biorąc pod uwagę nasze wskazówki. Szeroko opisujemy również, jak dbać o sprzęt, aby służył przez długi czas. Duże AGD, jak i małe nie ma przed nami tajemnic, stale doszkalamy się, aby służyć fachową wiedzą dla klientów.

Zobacz rozwiązanie
Żelazko nie wytwarza pary
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top