Części do żelazek

(4 979 produktów)

Tutaj znajdziesz oryginalne i zamienne części do żelazek. Użyj filtrów, by szybciej znaleźć odpowiednią część. Wpisując model sprzętu w wyszukiwarkę uzyskasz dostęp do oryginalnych części, jak i zamienników. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Jeśli nie wiesz jak nazywa się poszukiwana przez Ciebie część - sprawdź nasze karty złożeniowe. Nie musisz już wzywać fachowca do każdej naprawy w Twoim urządzeniu, wystarczy jak wejdziesz na nasz kanał na YouTube a sam dowiesz się, że nie jest to takie trudne. Posiadamy duży wybór akcesoriów oraz środków do pielęgnacji róznego rodzaju sprzętów AGD.

Dostępność

Gorąca dusza a prasowanie ubrań

Choć żelazko od momentu pojawienia się w dalekich Chinach ewoluowało pod względem kształtów, funkcji dodatkowych i metody rozgrzewania, ciągle jest to urządzenie działające na dokładnie tej samej zasadzie i w taki sam sposób.

żelazko

Pierwsze żelazka były po prostu metalowymi garncami wypełnionymi żarem. Pierwsze zmiany dotyczyły wyglądu - o wiele wydajniejsze okazały się kształty trójkątne i spłaszczone. Przez długi czas żelazko rozgrzewano bezpośrednio na piecu lub wsypywano do środka żar, dopiero po dłuższym czasie wymyślono tak zwaną duszę.

Dusza była kawałkiem żelaza, rozgrzewanego w piecu i wsuwanego do wnętrza żelazka. Dzięki temu żelazko dłużej utrzymywało temperaturę oraz nie brudziło tkaniny sadzą z pieca. Przyszedł jednak rok 1882, w którym to Henry Seeley wykorzystał grzałkę elektryczną zamiast duszy. Podgrzewane w ten sposób żelazko było wyjątkowo skuteczne oraz przede wszystkim nie stygło z czasem. Od tamtej pory żelazko funkcjonuje w dokładnie takiej formie, jaką znamy dziś. Różnicą są już tylko drobne usprawnienia - termoregulacja, nawilżanie, zabezpieczenia i szereg akcesoriów zewnętrznych.

Ciągle jednak jest to blaszane pudełko z elektryczną duszą w środku. W jaki jednak sposób urządzenie sprawia, że koszule stają się idealnie gładkie? Pod wpływem temperatury oraz nacisku więzy w cząsteczkach polimerów tworzących tkaninę rozluźniają się. W przypadku niektórych tkanin wymagana jest także odrobina wilgoci. Rozprostowane włókna po ochłodzeniu utrzymują nowy kształt.

Klapka wlewu wody do żelazka Bosch 10001700
Filtr wody 3 szt. do żelazka Laurastar LIFT 5027800525
22900
Wyślemy jutro
outlet Outlet już od 12600
Przycisk pary do żelazka Bosch 10002024
Hydrostat do żelazka Tefal CS-41932376
Elektrozawór do żelazka Tefal CS-00143087
Termostat do żelazka DELONGHI 5212810241
Elektrozawór do żelazka Tefal CS-00097843
Pompa wody do żelazka Tefal B47 CS-00129469
Elektrozawór do żelazka Calor CS-00134503
Termostat do żelazka Bosch 00608751
Przycisk pary do żelazka Tefal CS-00098236
Wlew wody do żelazka Bosch 00754429
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Jak wyczyścić żelazko domowymi sposobami?

Nie wiesz jak wyczyścić żelazko? Nic trudnego! Skorzystaj z skutecznych, domowych sposobów, dzięki którym twoje żelazko będzie wyglądało jak nowe. Pamiętaj równocześnie o zachowaniu środków bezpieczeństwa i przed przystąpieniem do czyszczenia, odłącz je od kontaktu oraz poczekaj aż ostygnie. Dobrym środkiem na wyczyszczenie przypalonej stopy żelazka jest ocet. Użyj pół szklanki zmieszanej z dwoma łyżeczkami sody oczyszczonej lub soli i podgrzanym do temperatury 70 stopni roztworem delikatnie przetrzyj stopę żelazka. Do czyszczenia tego sprzętu wykorzystaj także patyczki zakończone wacikami. Nasącz je w miksturze soli oraz octu i wyczyść nimi trudno dostępne miejsca, takie jak otwory parowe. Czyszczenie stopy powinno przebiegać w sposób delikatny tak, aby nie zarysować powłoki żelazka. Dlatego nie stosujmy ostrych oraz szorstkich gąbek czy szczotek.

Ocet możemy wykorzystać także do wyczyszczenia zbiornika na wodę . Wystarczy wymieszać go z wodą w odpowiedniej proporcji, a następnie wlać do zbiornika i włączyć żelazko. Po wyparowaniu roztworu, można wylać pozostały w zbiorniku płyn oraz powtórzyć parowanie z wykorzystaniem już samej wody. Dzięki temu procesowi pozbędziesz się brzydkiego zapachu octu. Czynność tą należy powtarzać do całkowitego jego usunięcia.

Żelazko nie wytwarza pary

Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Wystarczy odpowiednia diagnoza usterki i właściwy dobór części zamiennych. Pokazujemy, że możesz zrobić to sam biorąc pod uwagę nasze wskazówki. Szeroko opisujemy również, jak dbać o sprzęt, aby służył przez długi czas. Duże AGD, jak i małe nie ma przed nami tajemnic, stale doszkalamy się, aby służyć fachową wiedzą dla klientów.

Zobacz rozwiązanie
Żelazko nie wytwarza pary

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się