Części do żelazek
Tutaj znajdziesz oryginalne i zamienne części do żelazek. Użyj filtrów, by szybciej znaleźć odpowiednią część. Wpisując model sprzętu w wyszukiwarkę uzyskasz dostęp do oryginalnych części, jak i zamienników. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Jeśli nie wiesz jak nazywa się poszukiwana przez Ciebie część - sprawdź nasze karty złożeniowe. Nie musisz już wzywać fachowca do każdej naprawy w Twoim urządzeniu, wystarczy jak wejdziesz na nasz kanał na YouTube a sam dowiesz się, że nie jest to takie trudne. Posiadamy duży wybór akcesoriów oraz środków do pielęgnacji róznego rodzaju sprzętów AGD.
- Kable (362)
- Środki (33)
- Cewki elektrozaworu (11)
- Pompy wody (84)
- Stopy (492)
- Obudowy (749)
- Filtry (33)
- Kolektory kamienia (16)
- Profile uchwytu (146)
- Sztyfty (12)
- (362)
- (33)
- Cewki elektrozaworu (11)
- Pompy wody (84)
- Stopy (492)
- (749)
- (33)
- Kolektory kamienia (16)
- Profile uchwytu (146)
- (12)
Gorąca dusza a prasowanie ubrań
Choć żelazko od momentu pojawienia się w dalekich Chinach ewoluowało pod względem kształtów, funkcji dodatkowych i metody rozgrzewania, ciągle jest to urządzenie działające na dokładnie tej samej zasadzie i w taki sam sposób.
Pierwsze żelazka były po prostu metalowymi garncami wypełnionymi żarem. Pierwsze zmiany dotyczyły wyglądu - o wiele wydajniejsze okazały się kształty trójkątne i spłaszczone. Przez długi czas żelazko rozgrzewano bezpośrednio na piecu lub wsypywano do środka żar, dopiero po dłuższym czasie wymyślono tak zwaną duszę.
Dusza była kawałkiem żelaza, rozgrzewanego w piecu i wsuwanego do wnętrza żelazka. Dzięki temu żelazko dłużej utrzymywało temperaturę oraz nie brudziło tkaniny sadzą z pieca. Przyszedł jednak rok 1882, w którym to Henry Seeley wykorzystał grzałkę elektryczną zamiast duszy. Podgrzewane w ten sposób żelazko było wyjątkowo skuteczne oraz przede wszystkim nie stygło z czasem. Od tamtej pory żelazko funkcjonuje w dokładnie takiej formie, jaką znamy dziś. Różnicą są już tylko drobne usprawnienia - termoregulacja, nawilżanie, zabezpieczenia i szereg akcesoriów zewnętrznych.
Ciągle jednak jest to blaszane pudełko z elektryczną duszą w środku. W jaki jednak sposób urządzenie sprawia, że koszule stają się idealnie gładkie? Pod wpływem temperatury oraz nacisku więzy w cząsteczkach polimerów tworzących tkaninę rozluźniają się. W przypadku niektórych tkanin wymagana jest także odrobina wilgoci. Rozprostowane włókna po ochłodzeniu utrzymują nowy kształt.
Jak wyczyścić żelazko domowymi sposobami?
Nie wiesz jak wyczyścić żelazko? Nic trudnego! Skorzystaj z skutecznych, domowych sposobów, dzięki którym twoje żelazko będzie wyglądało jak nowe. Pamiętaj równocześnie o zachowaniu środków bezpieczeństwa i przed przystąpieniem do czyszczenia, odłącz je od kontaktu oraz poczekaj aż ostygnie. Dobrym środkiem na wyczyszczenie przypalonej stopy żelazka jest ocet. Użyj pół szklanki zmieszanej z dwoma łyżeczkami sody oczyszczonej lub soli i podgrzanym do temperatury 70 stopni roztworem delikatnie przetrzyj stopę żelazka. Do czyszczenia tego sprzętu wykorzystaj także patyczki zakończone wacikami. Nasącz je w miksturze soli oraz octu i wyczyść nimi trudno dostępne miejsca, takie jak otwory parowe. Czyszczenie stopy powinno przebiegać w sposób delikatny tak, aby nie zarysować powłoki żelazka. Dlatego nie stosujmy ostrych oraz szorstkich gąbek czy szczotek.
Ocet możemy wykorzystać także do wyczyszczenia zbiornika na wodę . Wystarczy wymieszać go z wodą w odpowiedniej proporcji, a następnie wlać do zbiornika i włączyć żelazko. Po wyparowaniu roztworu, można wylać pozostały w zbiorniku płyn oraz powtórzyć parowanie z wykorzystaniem już samej wody. Dzięki temu procesowi pozbędziesz się brzydkiego zapachu octu. Czynność tą należy powtarzać do całkowitego jego usunięcia.
Żelazko nie wytwarza pary
Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Wystarczy odpowiednia diagnoza usterki i właściwy dobór części zamiennych. Pokazujemy, że możesz zrobić to sam biorąc pod uwagę nasze wskazówki. Szeroko opisujemy również, jak dbać o sprzęt, aby służył przez długi czas. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, aby przekazywać tylko rzetelne informacje.
Zobacz rozwiązanie