Kategorie części

Części do płyt indukcyjnych

Poniżej prezentujemy oryginalne części jak i ich odpowiedniki do płyt indukcyjnych. Używając filtrów skrócisz czas na wyszukanie potrzebnej części. Podaj swój model sprzętu i wpisz w pole wyszukiwarki. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Posługując się listą części dostępną na naszej stronie internetowej zapoznasz się z artykułami występującymi w Twoim modelu. W przypadku, kiedy nie wiesz jak wymienić daną część w swoim sprzęcie, wejdź na nasz kanał YouTube, gdzie pokazujemy jak zrobić to najprościej. Dla każdego rodzaju sprzętu posiadamy środki pielęgnacyjne w konkurencyjnych cenach.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Jak działa płyta indukcyjna?

Płyty indukcyjne do podgrzewania potraw wykorzystują podstawowe prawa fizyki.

płyta indukcyjna

Pomiędzy powierzchnią płyty a ustawionym na niej naczyniem z materiału ferromagnetycznego, zachodzi indukcja elektromagnetyczna - wytwarzana jest siła elektromotoryczna w przewodniku, czyli denku garnka. Cewki umieszczone pod płytą kuchenki generują szybkozmienne pole magnetyczne. Dzięki temu wykonane z materiału ferromagnetycznego naczynia rozgrzewają się. Ośrodkiem grzewczym w takim układzie jest dno garnka. Płyta rozgrzewa się tylko w miejscu, w którym styka się z naczyniem. Rozwiązanie takie, nazywane zimnym grzaniem, pozwala na o wiele szybsze podgrzanie potrawy - temperatura przewodnika, czyli dna garnka, wzrasta bardzo szybko.

Zakres częstotliwości pracy większości płyt indukcyjnych mieści się w granicach 20 - 50 kHz, co może być realnym zagrożeniem dla urządzeń elektronicznych. Częstotliwości te zbliżone są do fal ultradźwiękowych wykorzystywanych przez nietoperze czy delfiny do echolokacji i porozumiewania się. Pole jednak występuje wyłącznie w bliskiej odległości od urządzenia.

Naczynia, które można wykorzystać w pracy na płycie indukcyjnej, oznaczane są specjalnym symbolem przedstawiającym kilka pętli - cewkę. Płyty indukcyjne odznaczają się także najmniejszymi stratami energetycznymi spośród wszystkich typów płyt grzewczych. W użyciu coraz częściej są czujniki auto - fokus. Dzięki takim czujnikom płyta dostosowuje wielkość powierzchni grzewczej do postawionego na niej naczynia. Rozwiązanie takie gwarantuje oszczędność energii oraz bezpieczeństwo.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(3)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
12500
Wyślemy dziś
outlet Outlet już od 6900
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Zmiana garnków do płyty indukcyjnej?

Płyty indukcyjne z pewnością mają szereg zalet, wymagają jednak użycia specjalnych garnków z materiału ferroindukcyjnego. Wiele osób odstrasza myśl o konieczności wymiany posiadanych zestawów garnków przy wymianie płyty na wersję indukcyjną. Z czego jednak niewiele osób nowych w temacie płyt indukcyjnych zdaje sobie sprawę, zdecydowana większość używanych do tej pory oraz praktycznie wszystkie nowe modele garnków spełniają te wymagania - "ferromagnetyczny" oznacza po prostu, że materiał przyciąga magnes. Do tej kategorii bez problemu zaliczają się wszystkie garnki wykonane ze stali i żelaza.

Ze względu na bardzo dobre cechy tych materiałów, zdecydowana większość garnków na rynku – około 90% - to właśnie garnki i patelnie ferromagnetyczne, wykonane najczęściej ze stali. Jedynie naczynia wykonane z aluminium, szklane i ceramiczne nie będą współpracowały z płytą indukcyjną, jednakże garnki wykonane z tych materiałów należą do zdecydowanej mniejszości. Mimo wszystko jednak przed zakupem nowego naczynia należy dokładnie sprawdzić, czy nadaje się do użycia z płytą indukcyjną. Materiały ferromagnetyczne wykorzystywane w garnkach to: stal, żelazo lane i zwykłe oraz stal nierdzewna (wyłącznie 18/10). Materiały nie nadające się do użycia na kuchniach indukcyjnych: szkło, ceramika, brąz, miedź, stal nierdzewna oraz aluminium. Niektóre płyty indukcyjne wyposażone są także w specjalne, wklęsłe pole grzejne WOK, umożliwiające przygotowywanie wschodnich dań za pomocą odpowiednich naczyń. Patelnie tego typu wytwarzane są oczywiście z żelaza, o wiele rzadziej ze stali nierdzewnej.

Gorąca pralka podczas prania

Zawsze używamy sprzętu dopóki działa. W momencie awarii nie musimy panikować. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Stale pogłębiamy naszą wiedzę, aby móc pomagać wam jeszcze więcej.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top